Novi avti in neuradni servisi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.871
5.139
113
Mercedez tudi ko resetiraš ne izpiše intervala dokler ne nardis nekaj km. Potem šele napiše interval, ko vidi kako brozgo si vlil
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ima tudi Opel Mokka to... ti napise kvaliteta olja OK ali nekaj podobnega... bulšit za moje pojme.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Ja ampak takrat verjetno bi bilo fizicnega senzorja kot je ze rekel kuscar in je ECU belezil tvoje voznje in na podlagi tega dolocal "kvaliteto" olja?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
sejniznanost, kateresenzorje ima ne vem novi mercedes na motorju,oil level, oilpressure?pa še tega quality?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Pozdravljeni

Imam VW-ja kateri nima več servisne knjige. Kako lahko pogledam v svojo elektronsko servisno knjigo?

lp
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Pozdravljeni

Imam VW-ja kateri nima več servisne knjige. Kako lahko pogledam v svojo elektronsko servisno knjigo?

lp
Greš v najbližji Interšpar (pazi da ne bo Špar ker oni nimajo dostopa do baze) , na blagajni predložiš prometno od avta ter identifikacijski dokument da se skladajo zadeve, plačaš tista 2,30€ za storitev in ti sprinta ven. Simpl.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.299
17
38
MB
Kako ste pateticni z vasimi izjavami. Peav tekmujete kdo bo napisal bolj neumen odgovor.

Mislil sem da obstaja kaksen portal, kjer se lahko prijavis in dostopas do svojih podatkov.

P.S.
Ne obstajajo neumna vprasanja, so samo neumni odgovori. (In neumni ljudje).
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
No ker sem vedel da boš to napisal sem že vnaprej pripravil odgovor in sicer: Butasta vprašanja si zaslužijo butast odgovor.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Kako ste pateticni z vasimi izjavami. Peav tekmujete kdo bo napisal bolj neumen odgovor.

Mislil sem da obstaja kaksen portal, kjer se lahko prijavis in dostopas do svojih podatkov.

P.S.
Ne obstajajo neumna vprasanja, so samo neumni odgovori. (In neumni ljudje).

Dej če si se zjokal do konca povej da ti eden od nas bedakov leti v špar na blagajno stanje preverit. Al pa če namesto jokcanja vprašaš prodajalca. Potem ko si avto že kupil (bedaki to naredimo pred nakupom).
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Pozdravljeni

Imam VW-ja kateri nima več servisne knjige. Kako lahko pogledam v svojo elektronsko servisno knjigo?

lp

Lahko pogledajo na servisu. Nekateri VW pooblaščeni servisi pa gredo baje še korak dlje. Če kakšnega zaposlenega dobro podmažeš, ti napišejo vse servise kot opravljene za nazaj v elektronsko knjižico.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Ja, ampak samo za čas ko si bil ti lastnik avta. Servisna zgodovina naj bi bila menda tudi osebni podatek, tako da če nisi prvi lastnik, kar pozabi. Varstvo osebnih podatkov in to.

Tako so vsaj meni rekli na uradnem VW servisu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
to je res pravi BS, se na daleč vidi da gre za lobije in samo za denar, da zadeve nebi bile transparentne. Že če od daleč pogledaš bi bilo javno dobro, da bi lahko vsak vpisal tablico avta in o zgodovini avta (servisi, kilometri) videl vsak. Potem veš če je avto tak kot treba tudi z vidika varnosti na cesti.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Lahko pogledajo na servisu. Nekateri VW pooblaščeni servisi pa gredo baje še korak dlje. Če kakšnega zaposlenega dobro podmažeš, ti napišejo vse servise kot opravljene za nazaj v elektronsko knjižico.

In potem svizec zavije čokolado :) Vsak vnos in sprememba se zabeleži. Ni teorije da ti bo pri nas šel ali celo bil zmožen to urediti pooblaščenec za nazaj. Ja, aktualni servis ti lahko vnese vendar se je treba zavedat da je to pri VAG koncernu vse podkrepljeno z listinami (dobavnice materialov, številka (davčnega) računa itd..). Torej ne verjamem da obstaja vpis v bazo brez izdanega računa. Oz. verjetno celo obstaja ampak do prve kontrole. Za nazaj pa verjamem da ni teorije.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
In potem svizec zavije čokolado :) Vsak vnos in sprememba se zabeleži. Ni teorije da ti bo pri nas šel ali celo bil zmožen to urediti pooblaščenec za nazaj. Ja, aktualni servis ti lahko vnese vendar se je treba zavedat da je to pri VAG koncernu vse podkrepljeno z listinami (dobavnice materialov, številka (davčnega) računa itd..). Torej ne verjamem da obstaja vpis v bazo brez izdanega računa. Oz. verjetno celo obstaja ampak do prve kontrole. Za nazaj pa verjamem da ni teorije.

Dvomim, da imajo aplikacijo validirano, dodatno pa vzpostavljen še sistem, da nekdo preverja audit trail aplikacije. :)
Sicer pa je to kar sem napisal precej glasno slišati, predvsem dilerji avtov se s tem na skrivaj radi pohvalijo tik preden zavrtijo nazaj km.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Tudi mebi se zdi smesno, da bi nek nagajivi kljukec vpisal servise za nazaj
Menda vejo na vw kako se te zadeve prepreci.
Eno je če veš, drugo pa če skladno s tem tudi delaš. In če si človek integritete seveda takih reči ne delaš. Marsikomu pa zadiši dodaten cekin in potem imaš to kar imaš. Če to kar se govori drži, potem je to itak gnilo do fundamentov in bi bilo potrebno zadevo raziskati in odgovorne postaviti pred dejstvo in prevzem odgovornosti.