Nov Tv cca. 43 col

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Zvok je danes spet prišel za kaki dve minuti. In spet odšel.
Ob nakupu je bil ta TV kar višji rang. Škoda se mi ga zdi zavreči in kupiti novega.
V ponedeljek ga peljem lokalnemu mojstru (RTV serviser) in zna biti, da ga popravi. Bom napisal kako in kaj.
Če ne, pa kupujem novega.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.953
9.095
113
39
MB
nikol ni bil višji rang, bil je pač drag, ker so takrat večje dimenzije pač bile dražje, serviser ti bo rekel BUS - baci u smječe :) na bolhi je delujoč 50 €, če res ni samo kak slab stik kje pa kaj za polotat, si čez to cifro za nekajkrat
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
nikol ni bil višji rang, bil je pač drag, ker so takrat večje dimenzije pač bile dražje,

:confused: 37" je bil 5 let nazaj majhen, takrat sem kupil 50", pa ni bil med večjimi. Pri hiši je, bi rekel, da 14 let stara Panasonic Viera 42". To pa je bil bolan denar takrat..očitno vredna vsakega tolarja, ker zadeva dela in dela. :D
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Če ni druge, priklopiš gor zunanje zvočnike in furaš dalje. Ali pa (pro)daš nekomu, ki zvok itak fura preko receiverja/soundbara.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Tudi če vklopim zvočnike, se nič ne zgodi, tudi zvočniki so gluhi.
Sem ga že dostavil serviserju. V torek zvem kako in kaj.
Ob nakupu je bil tale LG 37 kar dražji in po karakteristikah precej boljši od večine ostalih 37 lcd televizorjev. Seveda so bili tudi večji televizorji na voljo vendar se mi zdi, da se vsako leto dvigne povprečna velikost, kar ni slabo, samo ljudje potem tlačijo na stene tv velikosti euro palete, sobe, v katerih potem gledajo te mrcine, so pa premajhne
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Matr ste se razpisali. TV je že kupljen, LG 43UJ634V. Špila vse, slika odlična, več ne rabim.
Čakam še AV reciever, da bom lahko priklopil predpotopni 5.1 sistem od Geniusa (ki za moje pojme in glede na ceno špila odlično).
Do nakupa TV-ja sem dolga leta uporabljal HTPC z Mediaportal-om in Technisat Cablestar HD2 kartico s CI režo. Ves čas je špilalo bp.
Prodam če kdo rabi.....
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.863
57
63
Ob nakupu je bil tale LG 37 kar dražji in po karakteristikah precej boljši od večine ostalih 37 lcd televizorjev. Seveda so bili tudi večji televizorji na voljo vendar se mi zdi, da se vsako leto dvigne povprečna velikost, kar ni slabo, samo ljudje potem tlačijo na stene tv velikosti euro palete, sobe, v katerih potem gledajo te mrcine, so pa premajhne
Katerekoli firme TV z oznako 5xxx je vstopni model in ne more biti boljši od večine ostalih TVejev, razen od tistih z oznako 4xxx.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
pošlji jim mail, meni so zadnjič odgovorili še isti dan, pa je bila nedelja
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Z USB predvaja bp, preko omrežja je pa tipični "pametni" TV. Ne zna se povezat na SMB, samo na DLNA. Na PC sem si naložil Serviio in dela solidno. Če mi bo dopizdilo, si bom omislil neko mini škatlico za predvajanje filmov.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Matr ste se razpisali. TV je že kupljen, LG 43UJ634V. Špila vse, slika odlična, več ne rabim.
Čakam še AV reciever, da bom lahko priklopil predpotopni 5.1 sistem od Geniusa (ki za moje pojme in glede na ceno špila odlično).
Do nakupa TV-ja sem dolga leta uporabljal HTPC z Mediaportal-om in Technisat Cablestar HD2 kartico s CI režo. Ves čas je špilalo bp.
Prodam če kdo rabi.....
Dobil tudi receiver, špila kul. Me pa zanima če ima kdo Pionerjev receiver z MCACC in bi bil pripravljen posoditi kalibracijski mikrofon.
Škatla funkcijo ima, pa me zanima kaj tale sistem zmore scoprat.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Vem, da TV ni nikoli prevelik, ampak vseeno me zanima, koliko velik naj bi bil primeren za razdaljo cca. 3m? O tem smo že govorili, ampak ne najdem. TV je za starejšo osebo, ki ne rabi raznih bonbončkov. Kaj priporočate? Pa super bi bilo, da imajo v Mercator tehniki zaradi obrokov...
 
5. avg 2011
1.041
186
63
Okolica Ormoža
Vem, da TV ni nikoli prevelik, ampak vseeno me zanima, koliko velik naj bi bil primeren za razdaljo cca. 3m? O tem smo že govorili, ampak ne najdem. TV je za starejšo osebo, ki ne rabi raznih bonbončkov. Kaj priporočate? Pa super bi bilo, da imajo v Mercator tehniki zaradi obrokov...
Jaz bi priporočal 55". Sam imam 49", pa sem ugotovil, da bi bilo bolje kupiti večjega. Kar se pa modela tiče, bi za sebe izbiral med LG, Samsung ali Philips. Philipsa imam sedaj, pa sem nekako srednje zadovoljen. Všeč mi je ambilight, vendar pri naslednjem nakupu mi to ne bo najpomembnejši pogoj, čeprav je prijetno gledati. Če je aparat namenjen starejši osebi, se ne bi odločal za 4K, ampak za full HD.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
3m, kjer se bo gledal vec ali manj SD signal predvidevam? Jaz nebi 55, ker bo slika slaba. Okrog 45 pomoje bo čisto dovolj