Nov Tv cca. 43 col

Car

POSTman
4. avg 2007
8.298
1.177
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ja, vsakemu svoje!
Zato pa, citiram : razmišljanje da je za "ta stare" itak vse dobr je za "uboge". Valjda nimajo več mladih oči in jim lahko privoščimo malo boljše kot vsak krš. S tem si med drugim mislil tudi mene, ker sem pač kupil manjši tv in se počutim osebno napaden. Svojim staršem privoščim samo krš, za njih je vse dobro.... Kakšno neumno razmišljanje, zamisli se malo nad sabo in nad tem kar pišeš!
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ja, vsakemu svoje!
Zato pa, citiram : razmišljanje da je za "ta stare" itak vse dobr je za "uboge". Valjda nimajo več mladih oči in jim lahko privoščimo malo boljše kot vsak krš. S tem si med drugim mislil tudi mene, ker sem pač kupil manjši tv in se počutim osebno napaden. Svojim staršem privoščim samo krš, za njih je vse dobro.... Kakšno neumno razmišljanje, zamisli se malo nad sabo in nad tem kar pišeš!

Aja. Pa k jim glih sam slabo privoscis ji pejt pa se kilo govedine v Spar kupit. Ta je tudi cisto v penisu menda.

Sam res kaj vse clovk ne prebere kle gor.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Da se malo vmešam v priporočila glede velikosti.
Športni prenos na RTV Slo2. v HaDeju. TV 50 col. Na 5 metrov vidim artefakte pri hitrih scenah.
Nagradno vprašanje se glasi: koji krščen duš potem priporočila?
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.860
56
63
Če te prav razumem prihaja do zameglitve gibanja z nejasnimi obrisi - Motion-blur. Domnevam, da imaš TV nižjega cenovnega razreda, verjetno z oznako 6xxx, ali še celo manj, in s 50Hz panelom.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.285
9.045
113
predvidevam da imaš telemach, in "slabe prenose"... Včeraj je bil reicmo tisti dokumentarec (morgan Freeeman) v HDna SLO1, slika jasna ko suza na 65". TV višjega cenovnega razreda.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Eno je dokumentarec, drugo pa so športni prenosi z ogromno gibanja in menjavami kadrov (ki zahtevajo zelo visok bitrate).
Saj ni nič narobe, samo me zanma, kakšen izvor rabiš da je slika na priporočeni razdalji res u nulo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.285
9.045
113
Ne vem, ampak vem da na telemachu so stalno bili artifakti. Zdaj imam DVB-t in je slika top. Ne poznam tehnike, ampak zadeva bolje dela brez kablov. Pišem za SLO HD 1 in 2.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Nikjer nisem napisal da so to moje težave. Samo opazil sem kako to izpade pri tastu na 50 colskem TV-ju in na razdalji kot sem napisal.
Artefakti so posledica kompresije. Pika. Noben hi-tech tv tega ne popravi.
Ti me hočeš prepričat da gre za čipšit tv, ki ne ve kaj je to "motion interpolation" ali pa je slab, vendar zgornje ni to. Gibanje je bilo gladko, vendar z artefakti.
Podvprašanje za vse "ljubitelje penzionističnih staršev" se glasi: kaj v večini penzionisti gledajo in kako kvaliteten izvor slike je to? In koliko jim je sploh mar?
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Nazadnje urejeno:

zakon

Guru
16. maj 2008
8.563
681
113
toti Maribor
Vsi ki kupujete UHD oz. 4K televizijo bodite previdni. Na programih, ki so v SD resoluciji, to so vsi nemško govoreči je slika katastrofalna. Sploh kaka ORF1. Čez HD programe nimam pripomb.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.885
4.931
113
Zakaj bi bila slaba slika za SD kriva UHD tesolucija? Strinjam se da je slika katastrofalna, ampak bolj bi rekel da je za to kriva velikost ki jo danes kopujemo. Pod 55 col le redko kdo kopuje. Da ne omenim da kak TV3 signal ni le 576vrstic ampak 480 In ko se to interpolira dobimo meglo.

Da ne omenim da se FHD televizorji prodajajo že 12 let, UHD pa kaki 2, je kriminal od predragih operaterjev da nam še vedno servirajo ta drek od SD signala.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.641
1.569
113
Ravno zato se jaz bojim kupit vecji tv. Gledam večinoma nemške kanale in so čisto vsi na telemachu v SD. In za to plačujem preko 50€ mesečno. Plačujem za EON, ki mi na tv ne dela, preko chromecasta pa nonstop pada povezava, ker je app beta. Malo še, pa jih pošljem v quratz in si vzamem najcenejso opcijo na trgu, za kaj dosti itak be bom prikrajšan
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.860
56
63
Ja, saj če še nisi penzionist, saj potem bo res 48" na 4 m kar dovolj. Drugače pa vsi današnji TVeji imajo možnost sprejem s satelita, kjer so vsi nemški programi v HD, pa tudi kakšen UHD bi se našel.