Nov Tv cca. 43 col

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
Za 3 metre naj bi bila diagonala 65" ali vsaj 55". Ker je starejša oseba, bi bil zaželen boljši TV, kar zagotavlja manjše zameglitve gibanja, manj migetanja in tresenja slike, ker to pri starejših osebah zelo utruja oči.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
kaj sediš 30 centi od tvja da ti je kot kino? sej vem da je percepcija subjektivna ampak dajte ne pretiravat :)
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Fotelj ma mama en meter od tv, kavč pa 2,5m. Sem najprej sedel na fotelju, pa sem se moral presest na kavč. Slika je res fantastična! Mi pa ga ni ratal zalaufat, EON mi ne pripada, ker nimam tapravga paketa (sem se skor skregal po telefonu z dečvo na helpdesku pri Telemachu, ker so spremenili pakete, plačujem isto kot prej, pripada pa mi manj, kdo bi jih razumel. Moram podpisat novo pogodbo!?), cisco pa ne morem vklopit, ker tv nima scarta. Imam pa še eno dilemo, če mi lahko pomagate: Jutri pride tehnik z novim ciscotom (ogled nazaj in te fore), ampak ne vem, če bi ga sedaj sploh vzel, ker bom imel eon? Sicer signal ni najboljši, toda danes, ko sem se igral s tv-jem, je youtube ipd. normalno delal, se pravi bi moralo zadostovati tudi za eon?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Kakšno kartico? Ne razumem čisto. V glavnem, danes pride serviser s ciscotom, tako naj bi imel v bajti dva ciscota z ogledom za nazaj. Ker pa ima novi tv možnost eona, bi novi cisco uporabil za tretji tv, za sina.
Kar pa se daljinca tiče, naj bi novi Samsung omogočal, da se daljinec sinhronizira s ciscotom in naj bi uporabljal samo enega, tudi v primeru, da bi cisco ostaL.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
z 3m, bi jaz vezl 65, pa višji rang, ki zna sliko dosti bolje procesirat. To o 40 do 45 colah je sociala.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Ok, pol sem pa socialc Posledično se moram tud odjavit iz Alterja, ker ne pašem sem. Jebi ga, nimam 100" tv, ne furam avta za 50 jurjev ipd.
Vem pa, da je mt mela prej tv z diagonalo 70 cm in je bilo super, ko pa sem postavil na omaro tega je samo zijala. Pa procesiranje slike, pa matr, pa slika je odlična, kaj splioh še rabiš več!!! Full HDD in to je to! Ampak vsakemu svoje....
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.531
1.731
113
toti Maribor
Ok, pol sem pa socialc Posledično se moram tud odjavit iz Alterja, ker ne pašem sem. Jebi ga, nimam 100" tv, ne furam avta za 50 jurjev ipd.
Vem pa, da je mt mela prej tv z diagonalo 70 cm in je bilo super, ko pa sem postavil na omaro tega je samo zijala. Pa procesiranje slike, pa matr, pa slika je odlična, kaj splioh še rabiš več!!! Full HDD in to je to! Ampak vsakemu svoje....
Saj veš kako gre na Alterju. Ima se može se:evil: Na 3m razdalje se 4K oz. UHD in Full HD ne opazi razlika, vsaj ne pri spremljanju TV programov. Ampak na Alterju, pa je razlika očitna. Saj veš, sokolje oči, pa to.
 

domen2003slo

Zelenc'
2. mar 2018
19
0
1
tudi sam sem za starše nabavil 55" Samsunga za razdaljo 2-2,5m in je ne moreta prehvaliti. Seveda ko smo to prinesli in na steno zmontirali je bil cel halo,kaj pa to rabim, saj je bil start CRT čist dobr,ipd...razmišljanje da je za "ta stare" itak vse dobr je za "uboge". Valjda nimajo več mladih oči in jim lahko privoščimo malo boljše kot vsak krš.

Vsaj moje mnenje je tako...
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.834
32
63
tudi sam sem za starše nabavil 55" Samsunga za razdaljo 2-2,5m in je ne moreta prehvaliti. Seveda ko smo to prinesli in na steno zmontirali je bil cel halo,kaj pa to rabim, saj je bil start CRT čist dobr,ipd...razmišljanje da je za "ta stare" itak vse dobr je za "uboge". Valjda nimajo več mladih oči in jim lahko privoščimo malo boljše kot vsak krš.

Vsaj moje mnenje je tako...
Točno tako, kot si napisal. Samo takih, kot si ti, ki tudi staršem privoščijo užitek pred TVejem je na Alterju zelo, zelo malo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Torej če povzamemo ugotovitev tukaj, penzionisti rabijo najmanj 55", ker manj res ne gre. Takih bedarij še na slo tech ponavadi ne prebereš. Zdaj sem se začel res spraševat kak še sam živim in ne čutim groznega pomanjkanja z 48" na 4 metre
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janch

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Jaz pa ne, da ne maram svoje mame, ki sem ji privoščil socialni tv z samo 108 diagonale, ki ga mora gledati iz ogromne razdalje 2,5m, ne maram tudi sebe, ki imam 10 let starega Sony-ja in ga gledam iz 3,5m, pa ima samo 102 diagonalo. Res sem pravi hejter!
 

domen2003slo

Zelenc'
2. mar 2018
19
0
1
matr ste zapel...TV je samo primer - hotu sem samo reč, da lahko tudi za njih poskrbimo in da čist vse pa tud ni dobr..če pa mislite da je 55"TV za slabih 600EUR pred letom dni na 24 obrokov pri TS (cena je bila ob vezavi daleč najboljša na slovenskem trgu - itak bi bila pri TS še naprej), ne vem kakšno preseravanje ker ga imata starša,potem pa res ne vem iz katere jame ste eni pravkar prilezli