nov Pony

jello

Guru
22. sep 2008
9.667
3.555
113
Še dolgo je trajalo, če grem nazaj na prvo stran, sem jim napovedal, da bodo crknili že prvo leto. Starih je na bolhi ko dreka.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Na sprednjem delu gibljivega sklepa, zavarjeno mesto ne daja vtisa da bo zdržalo par skokov s pločnika.
Slovenski trg je premajhen. Stari model so prodajali po celi Jugi. :fredi:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.667
3.555
113
Za pravo ceno bi se povsod dobro prodajal. 400 eur sicer čisto prava cena. Ampak za 3 komade.
 
22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
Tako je, zgodba bi mogoče še pila voda a ne za takšen denar.
Tole kolo edino jaz vidim, da ga ima nekdo obešenega nekje v hiši kot rastavni eksponat, da ga spominja na čase svoje mladosti
smile-1.gif
No še prav sem imel;)
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Jaz sem pa kar žalosten, da je zadeva zaprla vrata, čeprav ob teh cenah in količini prodaje res ni čudno. Ne bi bilo slabo, če bi zadeva splavala in šla naprej na tuje trge. Na pogled je bila zadeva definitivno bolj kakovostna kot kitajske zadeve.
Sicer pa glede na to, kdo je bil zadaj (Gorenje) je bil cilj verjetno dosežen, je bilo pač treba nekomu službo zagotoviti za nekaj časa in to je bilo.

Upam, da bo stvar odkupila kakšna dobra ekipa zagnanih ljudi z vizijo in posel ustrezno razvila.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.546
2.407
113
Kaj misliš, da so pa razvivali.... sliko od ponija so poslali kitajcem, kitajci so poslali prototip čez mesec, tile so pa sedež od brooksa dodali, da je bolj fancy. Pa verjetno so še lastno ceno x 3 pomnožili za prodajno.

Medtem italjani za 200€... s tem, bi si upal še 100km naredit naenkrat.

image.ashx
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
in kje točno je ta esperia boljša od ponija?
Drugače pa niso slike kitajcem poslali ampak tajvancem ;)

Poni ni bil slab. Razen za zahojene Slovence za katere nič iz slo ni dovolj dobro. Je pa dejstvo da ni to kolo za ljudi, ki kupujejo v hervisu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Grestr

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pony se prodaja v Tuš-u, Mercatorju,... Kaj naj bi me prepričalo da je boljši od čunga-lunga biciklov?

Starega dobiš na Bolhi zrihtanega za 100€, takega v rinfuzi za 20€. V bistvu je bil bicikel moje mladosti, to in nič več.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Izbira komponent. Pony ima vsaj do neke mere to zrihtano in ni sestavljen iz totalnega noname sranja.
Ko na nekem takem noname peciklu nekaj crkne vidiš ko se začne veselica. Recimo podobno kolo kot zgoraj samo od meride. Nimaš pogojev, da dobiš gonilko ali dele za njo. Isto gonilni ležaj čisto nekaj posebnega, noben standard. Pa smo improvizirali in švasali da je bila zadeva dalje uporabna.

Kolko pa to komu pomeni se pa vsak sam odloči.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Poni ni bil slab. Razen za zahojene Slovence za katere nič iz slo ni dovolj dobro. Je pa dejstvo da ni to kolo za ljudi, ki kupujejo v hervisu.
Ah, lepo te prosim, zahojeni Slovenci pa Hervis...
Če hočeš ti prodajat hipsterski produkt, boš naredil kaj v Sloveniji? Koliko jih boš prodal? 100, 200, 500? Pa kje boš s tem delal resen biznis?
A misliš, da v Ameriki se pa samo hipsterski produkti prodajajo? Pač to kupuje določen procent dobro stoječih ljudi ali pa recimo neka skupina, ki je nora na to in je pripravljena zapraviti za hip stvar nadpovprečen delež svojega prihodka.
In žal je Poni za 700 (ali pa v cenejši verziji za 350 EUR) relativno draga hipsterska zadeva in kot tako je potem treba tudi tržit, predstavit in obdržati hype. Ne pa se zapeljat po BTC-ju ob zagonu in čakat, da bodo kupci kar noreli v trgovine v Sloveniji. Loool.
Zakaj misliš, da so vse hipsterske ideje (npr. tisti goat mug) šle na svetovni trg. Ker na svetovnem trgu imaš procentualno isti tržni potencial,, ampak v absolutni številki je pa to bistveno drugačna številka, od katere se da celo preživet in zaslužit.
Je pa Slovenija odličen trg za testiranje takih stvari, saj smo Slovenci vseeno dovolj dovzetni za novosti. Če pa misliš, da boš preživel s hipsterskim produktom v Sloveniji, si pa bedak. To je treba iti ven. In tako stvar je sposobna sestavit startup ekipa, ki da svoje žulje komplet noter, ne pa neka ekipa, ki jo je nastavil in zasul z denarjem proizvajalec aparatov, ki nima pojma o tem biznisu in nima kaj delat v tem biznisu. Dokler je bil keš so se malo igrali, potem pa se je zadeva žal zaključila.

Sam recimo nimam tako hipsterskega produkta, pa zakaj misliš, da se precej trudim s sosednjimi državami. In tudi s precej oddaljenimi (Brazilija, Mehika, itd.). Ker nimam kaj drugega za početi? Ne, ker lahko tako rastem, hkrati pa še zmanjšam odvisnost od slovenskega trga. Poleg tega se da zunaj še višjo ceno doseči. Samo ne z igro na nostalgiko Ponya, ki ga v tujini noben ne pozna. Tam so malo drugačna pravila igre...
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.667
3.555
113
Izbira komponent. Pony ima vsaj do neke mere to zrihtano in ni sestavljen iz totalnega noname sranja.
Ko na nekem takem noname peciklu nekaj crkne vidiš ko se začne veselica. Recimo podobno kolo kot zgoraj samo od meride. Nimaš pogojev, da dobiš gonilko ali dele za njo. Isto gonilni ležaj čisto nekaj posebnega, noben standard. Pa smo improvizirali in švasali da je bila zadeva dalje uporabna.

Kolko pa to komu pomeni se pa vsak sam odloči.
Kakšna izbira komponent Presneto. To se gre lahko samo en hipsterski marketingar ki o poniju nima pojma. In zato so tudi crknil. Prednost ponija je bila vedno ravno odsotnost nenujnih komponent. Da je bila zadeva enostavna in nepokvarljiva in dovolj poceni in množična da ga nisi rabil niti zaklepat. Na poniju si lahko imel samo dve okvari. Počeno gumo ali zlomljen okvir. Oboje si lahko zastonj popravil pri vsakem zobarju ali mesarju. Na novem poniju ni nič od naštetega. Razen imena. Prodajali so meglo in to je tudi zdaj vse kar je ostalo od nje. Aja, pardon, ne meglo, zgodbo. Ki je v tem primeru iz riti privlečena. Kaksen brooks in vbrejki na poniju. Coaster zadnja bremza, prednja samo zaradi simbolike in pravil in nobenih prestav.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.667
3.555
113
Pa da ti uspe crknit v času ko smo po številu koles na prebivalca med prvimi v evropi, ne samo vseh koles ampak tudi novo prodanih moraš imeti res poseben talent. Trgovine z bicikli so na vsakem vogalu in večina jih ne more sproti lifrat.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Pa da ti uspe crknit v času ko smo po številu koles na prebivalca med prvimi v evropi, ne samo vseh koles ampak tudi novo prodanih moraš imeti res poseben talent. Trgovine z bicikli so na vsakem vogalu in večina jih ne more sproti lifrat.
Še enkrat: z osredotočanjem na Slovenijo s takšnim biznisom NE MOREŠ preživeti. Ni šans. Pri takih količinah si že z nabavne strani kompletno povožen s strani velikih proizvajalcev, kar te avtomatsko prisili v cenovni vrh, kjer pa potem naletiš na zgoraj opisano težavo.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Novi lastnik Gorenja jih je preprosto ugasnil in konec. Zadeva bi pila vodo, naročil za severne trge dovolj, ker pa je presahnil tok financiranja ne morejo izpolnit naročil.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Kitajci je ugasnil tud vse preostale zadeve, ki se ne tičejo sporgetov in podobnih zadev, pa je marsikatera pila vodo. Oz sej jih niti ni ugasnil, ampak so si koritniki še pred prihodom posevnookih določene zadeve po parkiral po firmah žena, stricev, župnikov....
 

klicko

Pripravnik
6. maj 2008
61
2
8
Vredu, mi je jasno, da so nekatere dele prenesli na družinsko povezana podjetja, da se bodo lahko okoriščal še naprej. Mi je fascinantno, da tega niso naredili z Pony-jem glede na to, da si omenil, da je zadeva pila vodo.