nov Pony

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
prestava je v pestu in zajla do ročke-gearshift, pa še minus je ker nimaš kontra zavore ampak dve v brejki,...
Razen z najbolj osnovnim sploh ne moreš dirkat na Vršič gonyponi ker imajo prestave in nimajo kontre,....pa še z osnovnim je vprašanje ker mora zadostit nekaj pogojem iz 60-ih
smile-1.gif
, mislim da je pogoj citiram : "Zvarjen iz navadnih nelegiranih vodovodnih cevi fi 60 po JUS 1.03233 in težo minimlano 20 kg" :konec citata,...
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.283
23
38
Murska republika
Moje mišljenje je tako, prejšnji oz. starejši model Pony-a se je uveljavil ravno zaradi dostopnih cen in je postal ljudsko kolo, tale moderen pony se je že v štartu pojavil kot moderno kolo v več različicah po za nekatere nedostopnih cenah, res je materijal in izdelava kvalitetnejša vendarle kot model nepreizkušen na cesti.Verjetno se bo obnesel kot prevozno sredstvo za ožji krog uporabnikov.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Moje mišljenje je tako, prejšnji oz. starejši model Pony-a se je uveljavil ravno zaradi dostopnih cen in je postal ljudsko kolo, tale moderen pony se je že v štartu pojavil kot moderno kolo v več različicah po za nekatere nedostopnih cenah, res je materijal in izdelava kvalitetnejša vendarle kot model nepreizkušen na cesti.Verjetno se bo obnesel kot prevozno sredstvo za ožji krog uporabnikov.

In kaj je drugače s hroščem, minijem in fičotom?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Nič. Imajo pa vsi skupno, da je sedaj ciljna skupina popolnoma druga.
Ima pa Pony en problem v primerjavi z ostalimi: da si ti fancy in zanimiv za metriče moraš imeti appeal. Hm, kateri mlad metrič pozna Ponya? In ko si enkrat čez 40 let, si ne boš kupil Ponya za pozirat, ker je "prepoceni" in boš z njim izpadel klošar. Ter seveda popolnoma neuporaben v primerjavi s kakšnim KTMom za 5 ali več jurjev.
grin1.gif
 

retro

Fizikalc
18. dec 2011
6.283
23
38
Murska republika
Bolje da si kupiš stari Pony za katerega so deli še vedno dosegljivi ter si ga z malo volje obnoviš, to je potem zanimivo in za mene uporabno.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.564
2.417
113
Kakor koli obrneš neuporabno.

Da bi se s ponyjem moral peljati 7km kam me verjetno pobere. Pa z gorcem komot naredim 100km v dnevu.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Bolje da si kupiš stari Pony za katerega so deli še vedno dosegljivi ter si ga z malo volje obnoviš, to je potem zanimivo in za mene uporabno.
Jah, odvisno s katere strani gledaš. Ta nov je le sodobno kolo, po mojem mnenju so le precenili vrednost imena Pony. V tej kitajski konkurenci pač 2x dražje kolo ne gre čez, da ne govorimo o fency varijanti za 700eur. Za tak denar dobiš že e-kolo.
Sam jim še vedno želim, da bi zadeva pila vodo, morda pa bodo po early adopterjih ponudili akcijske cene in bo zadeva potem že zanimiva za širši krog. Čeprav je vprašanje, kakšni so vstopni stroški pri takšnih serijah..
@Gatto: zakaj ga pa ne bi kupil, če ti je všeč? Upam, da ne zaradi net trolanja... Tisto je moje subjektivno mnenje, tako da...
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik retro pravi:
Bolje da si kupiš stari Pony za katerega so deli še vedno dosegljivi ter si ga z malo volje obnoviš, to je potem zanimivo in za mene uporabno.
Verjemi, da solidna obnova starega ponija stane ene ravno toliko kot ta novi ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Obnova pomeni, da zgleda kot nov ... barvanje vsaj 200eur, kvalitetne nalepke 30eur, kromiranje 160eur, pedala in ročke 60eur, ... sedež če se dobi je ziher ene 40eur ...
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Zmago1 pravi:
http://rogbikes.com/?lang=sl

kaj menite?
Na 24ur.com so totoalno popljuvali ceno,....tudi meni se zdi cna 329 eur za osnovnega,..do 789 za najdražjega pretirana,...od danes zjutraj do zdaj so jih prodali,...16. Če bi bil 100 bi šel zihr po njega, za 150 verjetno , za 200 bi že oreeeeeeenk razmislil,...za več pa ,...kaj naj rečem drugega kot: SREČNO
hipster scena.
samo mogoče pri nas ni dovolj hipsterjev.
če bi bil sustainable...

PS: a rog še dela al so na novo zaleki delat?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.669
1.587
113
barvanje 200? Kaj to so pol še kaki swarowski kristalčki v barvi? Ker jaz sem dal za prašno barvanje 25
 

irCAR81

Fizikalc
19. mar 2008
1.698
62
48
Jaz uporabljam kolo za prevozno sredstvo v službo in nazaj in se mi iz tega vidika ne zdi predrag. Računica je samo koliko časa ga morem imet preden ga ukradejo da notri prinesem urbano. Problem je samo da je zaradi cene verjetnost da ga ukradejo večja.
smile-1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Osebno jaz pogrešam na tem kolesu ,dinamo...Tisti filing ko si kar z nogo vklopil luč..
lp
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
ksz,

Meni se zdi drag. Verjetno pa kvaliteta vsaj parkrat prekaša original (že po materialih).
Original si moral po dveh skokih s pločnika it povarit zglobni del in še to ni držalo. Vse se je kvarilo.

Nostalgijo imam po onem glasnem dinamu in neučinkoviti lampici.
A hipsterji tudi radi vozijo kolege zadaj stoječ na prtljažniku. Za kaj takega je kolo bomba.
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

ksz...

Brezveze, Pony je za punce. Da gredo lahko v nedeljo k maši! Ko grejo čez slabo uro kasneje s ponijem domov, pa fantje lajajo po njih, da so uboga dekleta še cel teden slinaste vsepovsod.
crazy1.gif


To sploh ni funkcionalno učinkovito kolo. To je bil samo trenutni utrip nekega časa, za takratne mladostnike. Čarovnija se ne bo vrnila, žal. Bo si treba kaj bolj učinkovitega izmislit, škoda denarcev za izpelo zgodbo.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.564
2.417
113
Evo kaj dobiš za 850€....

vozil ga nisem, sem pa ziher da bi si upal naredit 30-50 hitrih km po ravnin brez problema z njim.

 
22. jul 2007
12.808
1.316
113
123
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
ksz...

Brezveze, Pony je za punce. Da gredo lahko v nedeljo k maši! Ko grejo čez slabo uro kasneje s ponijem domov, pa fantje lajajo po njih, da so uboga dekleta še cel teden slinaste vsepovsod.
crazy1.gif


To sploh ni funkcionalno učinkovito kolo. To je bil samo trenutni utrip nekega časa, za takratne mladostnike. Čarovnija se ne bo vrnila, žal. Bo si treba kaj bolj učinkovitega izmislit, škoda denarcev za izpelo zgodbo.
Tako je, zgodba bi mogoče še pila voda a ne za takšen denar.
Tole kolo edino jaz vidim, da ga ima nekdo obešenega nekje v hiši kot rastavni eksponat, da ga spominja na čase svoje mladosti
smile-1.gif