nov diesel avto brez adblue?

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik 3287
  • Začetni datum

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Bil je vpoklic, za katerega me je avto sam obvestil preko avta preko sistema , za menjavo EGR hladilnika in tega so menjali ! Jasno.....

Torej so šli po liniji najmanjšega napora? Kateri servis je pa bil izvajalec? Meni je to zadevo urejal pooblaščenec BMW Molk pri Vrhniki.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Ampak, če se prav spomnim enega tujega foruma izpred nekaj let so imeli BMWjevi dizli adblue tudi že pred letom 2017. Tu je bilo pa potem najverjetnejeodvisno od kubature/moči/izpustov in ne od zakonodaje ali česa podobnega. Ugibam. Nekateri BMW 5 in X5 so imeli namreč ta sistem že leta 2014/15...
Bi rekel, da je odvisno od kombinacije vsega. Zakonodaja predpisuje emisijske norme oz. maximalne vrednosti izpustov posameznih plinov v g/km. Dokler jim je uspelo/uspevalo določeno kombinacijo mašine in vozila (brez prevelikih stroškov) spravit pod takrat veljavne meje brez AdBlueja, so bili najbrž brez.

Če prav vidim, so imeli v USA že leta 2009 nekatere modele z AdBlue (recimo X5 E70 35d). V Evropi so začeli (verjetno najprej res 5 in X5) počasi dobivat s prihodom Euro6 (Euro 6b od 2014? naprej). Kar nekaj jih je fasalo AdBlue tam 2017/2018 zaradi Euro 6d-temp, sedaj z Euro 6d pa praktično nimaš več dizla brez.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Se komu sanja po kakšni logiki oz. zakaj imajo nekateri BMWji (npr. F3X) adblue sistem, drugi pa ne?

Po teži ali pa bolje rečeno "porabi".

Večji/težji ko je avto + Xdrive, težje je dosežt normo brez Adblue. Je pa BMWju to še najdlje uspelo.Taki bodo zdaj vsi vsaj Mild Hybridi in je tako rešeno da ne rabi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
  • BMW: 1er, 2er, 3er, 4er, X1, X3, X4, 6er (außer GT)
To je do 2018 spisek, ti so brez AdBlue
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
528
82
28
Pri ADblue mi je razlagal za traktorje mehanik. Notri ma neko mero. Na pumpi ti pištolo ven vrže ko je do mere natočeno, ne do čist do vrha. Če pa ti tankaš še naprej, to mero, ta plovc zaliješ in potem ne kaže prav. In traktor v tem primeru vrže v rezervni program. Torej ne smeš tankati do vrha ker poškoduješ zadevo. Na srečo za 1x nimam teh težav. Nimam nkjer adblue.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Me prav zanima koliko traktorjev adblue tanka na pjmpah na ročko, glede na to da so.pumpe.z.adblujem še vedno precej redke.
Mogoče 10% jih ima adblue.
Večina najbrž kar na kanister.
Dost slabo če tega problema "kompanja" tekočine ne znajo rešiti z zračnim žepom na vrhu posode..
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.624
985
113
Jaz grem vedno na pumpo. Najceneje in najbolj enostavno. Itak pravijo, da mora biti svež.
Na vseh Petrolih kjer točim ga imajo, tako da po moje je kar razširjen.
Mi je pa res ročko ven vrgel, pa ni bil poln. Sem ga že hotel dotočiti do vrha pa sem se premislil. Sedaj vidim zgoraj, da še dobro da sem se :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in sajkek

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Jaz grem vedno na pumpo. Najceneje in najbolj enostavno. Itak pravijo, da mora biti svež.
Na vseh Petrolih kjer točim ga imajo, tako da po moje je kar razširjen.
Mi je pa res ročko ven vrgel, pa ni bil poln. Sem ga že hotel dotočiti do vrha pa sem se premislil. Sedaj vidim zgoraj, da še dobro da sem se :)
Najbližja pumpa z ad blue je dobro uro vožnje do tja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Nimam jaz traktorja doma ;)
Je pa pri Sparu najbližji. Čeprav na zemljevidu vidim da naj bi bila tudi na Izlakah in Moravčah ampak se nisem opazil adblue Pumpe tam. Moram mal.pogledat..to bi bilo.blizje ;)
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
528
82
28
Me prav zanima koliko traktorjev adblue tanka na pjmpah na ročko, glede na to da so.pumpe.z.adblujem še vedno precej redke.
Mogoče 10% jih ima adblue.
Večina najbrž kar na kanister.
Dost slabo če tega problema "kompanja" tekočine ne znajo rešiti z zračnim žepom na vrhu posode..
To pač pomeni, tankej po pameti ne do vrha. Poraba je itak bolj majhna.
Zračni žep ti nič ne pomaga ker ti stisnejo tank kr nekam ob tank za nafto. Pa malo zaruka pa je konec.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
In ko zaruka se zadeva premeša. In traktor lepo "premetava" pri svojem delu. Al zakaj je problem poln rezervoar?
Res ne vem v čem je fora.
Pri avtu pa že sami pojemki in pospeški nekoliko mešajo ad blue.