Nov davek na vozila

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Davek - bolje rečeno kazen, je potrebna. Sprenevedanja je preveč. Ob nedavni čistilni akciji smo naleteli na par takšnih odloženih vozil, ki jih zaradi kolizije med redarstov in Mop ne znajo legalno odstranit.

Vseh zaključkov pa še ne delal - vsaj na podlagi članka ne. Meni je sicer dovolj kretenizem v odredbi, da se strinjam s teboj, da gre za eno skrpucalo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
A ti res verjameš da z novim davkom pa ob naslednjih čistilnih akcijah ne bo takih razvalin po grabnih?
Lažje je delati "red" drugje kot doma. Se strinjam.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A ti res verjameš da z novim davkom pa ob naslednjih čistilnih akcijah ne bo takih razvalin po grabnih?
Lažje je delati "red" drugje kot doma. Se strinjam.

Seveda verjame, ovčke vse verjamejo zato jih je pa tako lahko vodit in striči.
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Citat:
Uporabnik _BANDIT_ pravi:
OK, 25€ maš ti. Pa še to je dejansko debilno plačevat, ker se s tem rešuje probleme, ki bi se morali rešiti POVSEM drugače, ne na breme tistih, ki s temi problemi nimajo nič skupnega.
Kaj pa če bi mel doma 3 camarote, vozne, kot imam jaz, pa vsi so nad 4000 ccm. A bom plačeval 423€ na leto samo zato, da jih bom lahko imel.
Isto velik problem so pa potem tudi taki kot si ti, ki se sprijaznijo kar z vsem, kar jim ta debilna država vsili, čeprav neupravičeno. A če se bodo nekega dne spomnili, da ti bodo vsako jutro zlili liter gnojnice po glavi, se boš tudi strinjal? Sej je samo 1 liter, to še 2 ni....
bonk.gif

zmaga.gif

Slovenceljnom birokrat nalagajo nove in nove davke, folk ne pretuhta, da s takimi bedarijimi manjšimi davki izgubljamo konkretno denarja na letni osnovi.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
Vem da so verjetno po gozdovih taka in drugačna vozila.
Sicer precej prekolesarim in se zadnjih 10 let ne spomnim nobenega ki bi ga v živo videl. Pa ajde... recimo da so. In ob predpostavki da se razgradnje že plačane, pa naj se tja zapelje pajek pobere vozilo in odloži v deponijo. Kaj imam jaz z tem ki vozila nisem odložil? Koneckoncev vozilo ne leži v Triglavskem NP in za njega ne potrebujemo ruskega dvokrilnega helikopterja. Ampak vse bolj se mi zdi da je statistika pokazla, da se v Bosno in Afriko proda ogromno, za naš standard odsluženih vozil. Te pa je treba obdavčit in od stare gajbe za 100 eur, potegnit še vsaj 100 procentov njihove vrednosti.
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Vem da so verjetno po gozdovih taka in drugačna vozila.

Verjetno je zeloooo težko po številki šasije ugotovit, kdo je bil lastnik.
nahrung002.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.871
8.894
113
EU
Pri nas v gozdu nobenega starega avta nisem videl. Sta pa dva pralna stroja. Bo še treba novi davek na gospodinjske aparate
evil.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.782
6.067
113
Torej smo si lahko kar enotni. Ni problem ekologija. Najverjetneje nenadzorovana prodaja rabljenih vozil na jug.
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
... Ampak vse bolj se mi zdi da je statistika pokazla, da se v Bosno in Afriko proda ogromno, za naš standard odsluženih vozil. Te pa je treba obdavčit in od stare gajbe za 100 eur, potegnit še vsaj 100 procentov njihove vrednosti.

To je verjetno osnova, po kateri so pisarniški asi prišli do sklepa, da razlika med 60.000 odjavljenimi in 5.000 uradno razgrajenimi, pri nas "gnije" v naših gozdovih in parkiriščih ali pa so jih cigani "neekološko" razgradili.
Ker so seveda pozabili, da sprememba lastniška iz slovenskega lastnika na tujega ("busanca" ali Hansa pri enodnevnih registracijah) ne pomeni, da je tuji lastnik vozilo pustil razpadati v Sloveniji. Očitno je zmanjkala kakšna siva možganska celica, da bi prišli do sklepa, so ta vozila pač zapustila Slovenijo.
Nov davek bo pa udaril vse nas, ki smo staro, a še vedno uporabno vozilo shranili doma, ker imamo še nek namen z njim.

In ja Utiševalec - več nas je, kot si misliš.

Glede "nejasnosti" kdo je zadolžen za odstranitev zapuščenega vozila pa je tudi precej enostavno: če se da določiti lastnika (bodisi preko tablic ali številke šasije) uredijo to redarji, če je neznan lastnik (ali tega ni moč najti) pa "država" / MOL, ki je pokasirala davek za razgradnjo vozil.
Ampak, ker tega seveda ni eksplicitno zapisanega v zakonu, spet ni nihče "odgovoren".
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.368
4.365
113
49
Na sončni strani ALP
Naj prvo uredijo na upravnih enotah, da ne more stati vozilo na katerikoli površini po odjavi iz prometa.
In potem imaš vozil brez tablic mali milijon po parkiriščih, prostora za parkiranje pa je itak premalo...

V tem primeru je 25€ na leto za takšno parkiranje PREMALO!
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Torej smo si lahko kar enotni. Ni problem ekologija. Najverjetneje nenadzorovana prodaja rabljenih vozil na jug.
Se ne strinjam. Problem je kleptomanija nekaterih, ki se napajajo iz proračuna in bi se radi še naprej (10x predrage operacijske mize, preplačane avtoceste, teš, zlati tir........)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Pa saj je to vse urejeno - samo izvajati bi se moralo.

In zdaj še enkrat vprašanje - zakaj bi jaz moral plačevati za moje vozilo, ki stoji na moji zemlji in nič ne teče iz njega, karkoli komurkoli? Ali celo plačujem hrambo vozila v urejenem skladišču vozil. In ja - stoji že skoraj dve leti in še kakšno leto bo.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Pa saj je to vse urejeno - samo izvajati bi se moralo.

In zdaj še enkrat vprašanje - zakaj bi jaz moral plačevati za moje vozilo, ki stoji na moji zemlji in nič ne teče iz njega, karkoli komurkoli? Ali celo plačujem hrambo vozila v urejenem skladišču vozil. In ja - stoji že skoraj dve leti in še kakšno leto bo.
In odgovor: Zato, da bo imela država denar, da bo lahko od dvornega dobavitelja lahko kupila: npr operacijske mize po 10-kratni ceni, porušila cestninsko postajo za ceno izgradnje manjšega stanovanjskega bloka, ... da bodo nekateri lahko uživali na jahti ob eksotičnem otoku, namesto ob ričetu na dobu.
Ti je sedaj kaj bolj jasno?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
O fak.... na vikendu imam shranjeno še mojo APN-ko 6s, še iz mojih sredješolskih časov. Pizdajimmaterna!

Tukaj je pa kavelj 22. Če si ga zdaj, ko je spet možno mopede legalizirat brez računa, legaliziral, in ga ne boš vsako leto tudi registriral, boš plačal ta davek. Se pravi, če ga še nisi, je bolje da ga imaš še naprej brez papirjev, na šverc, za v hosto. Ali da ga registriraš vsako leto (zav. + tehnični = ca. 35 eur).