Nov davek na vozila

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Svinjarija na mojem vrtu nikogar nič ne briga, če ta ne osnažuje okolja. S tem da tukaj večinoma govorimo o starodobnikih pokritimi z celtnami v garažah ali pod kozolcem, nikomur na vidu ali napoti.
Sam imam v garaži Viragota 125 ccm z prevoženimi 8000 km. Menda to mene ne prizadane, ampak za koji [cenzura] naj jaz plačujem nekomu davek, za neko stvar, ki jo imam pospravljeno. Nenazadnje lahko nadaljujemo z obdavčitvijo, koles, omar, štedilnikov, šraufncigrov, ki imajo v moji garaži enako mesto in vlogo kot omenjen motor.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
O fak.... na vikendu imam shranjeno še mojo APN-ko 6s, še iz mojih sredješolskih časov. Pizdajimmaterna!
 
Nazadnje urejeno:

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Mislim, da tisti, ki lahko dokažejo da vozilo ni na neznani lokaciji ne bi smeli imeti težav, saj je tudi do sedaj veljalo če je na lastnem zemljišču, da ni v naravi.

Mi je pa pritisk dvignil spet en kretenski, bebav in glup predpis (pa čeprav osnutek). Ki je bil v delu vsaj 4 leta ( https://avto.finance.si/8350608/Bi-dajatev-odpravila-te%C5%BEave-z-razgradnjo-avtomobilov )

Kljukci z ministrom na čelu : v naravi se ne odlaga prazen prostor v bloku motorja, odlagajo se kilogrami materiala.
Ekipa bi lahko zvedela za to presenetljivo dejstvo že če bi prebrala odredbo o okoljski dajatvi

"3.0 OSNOVA ZA OBRAČUN IN NASTANEK OBVEZNOSTI OBRAČUNA
OKOLJSKE DAJATVE
3.1 Osnova za obračun okoljske dajatve
Osnova za obračunavanje okoljske dajatve je masa motornega vozila, kot je navedena v homologacijskih dokumentih in se ji odšteje masa voznika, to je 75 kilogramov. Okoljska dajatev se plača v določenem znesku za kilogram vozila, ki ga vlada s sklepom objavi v Uradnem listu Republike Slovenije, za vsako koledarsko leto."
 

_BANDIT_

Pripravnik
12. feb 2008
775
22
18
Dvomim, da bo tako v tej kretenski državi. Oni bodo lepo enostavno pogledali datum odjave in zahtevali takso, pa se ti yebi pol.

Glede kubature in mase pa itak, kot sem že prej napisal, skregano z vsako zdravo logiko, kot večina stvari v tej državi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Izgleda, da se bodo močno povečale ''kraje'' starih, odsluženih vozil...
zmaga.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Sicer pa, a ni razgradnja že plačana pri nakupu novega avta?

Je - razgradnjo izrabljenih avtomobilov po določilih evropske direktive, ki je uveljavljena tudi v Sloveniji, plačujejo zastopniki avtomobilskih znamk na slovenskem trgu. Pa kasneje še dodatno - dajatev za onesnaževanje okolja zaradi nastajanja izrabljenih motornih vozil. Tu gre dejansko za tretjo obdavčitev iste zadeve.

[Utiševalec mode on]
Ampak hey, ne se sekirat, saj gre za zgolj 25€.
[Utiševalec mode off]

Zanemarimo da je to najnižja postavka od mnogih, Bandit je že dal lep primer kako je to sfaljeno, kaj bi bilo šele če se spravimo "obdelat" vozni park kakšnega LMGja
rolleyes-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
V bistvu ne vem kaj bi rad povedal. Hočeš reč da bo ta davek prizadel večino slovencev? 95% slovencev dvomim da ima doma deponirano vozilo, tistih 5% ki ima (zaradi bilokaterih razlov) pa verjetno država ni ciljala. Jebiga so kolateralna škoda, ampak še vedno se reši dosti večji problem pollegalnih "avtoodpadov".

Skratka ne vem kaj bi bil davek kot tak grozen če reši nek večji problem in hkrati ne vpliva na precejšno večino populacije.

Enako ne zastopim nabiralcev železnice ki se tu oglašajo. Če služite s prepodajo starin se vas davek ne tiče, če imate vam ljubo vozilo doma za gledat pač plačate 500EUR pa se bo dokončno odjavilo iz prometa, če pa samo depinirate stvari ste pa "cigani" .. žal druge besede ne najdem.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.148
5.753
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
Izgleda, da se bodo močno povečale ''kraje'' starih, odsluženih vozil...
a
zmaga.gif

V primeru starodobnika, ti kasnejša prodaja lahko dela probleme.
Najbrž res, pa se policaji te lahko prijavijo zaradi krive prijave.
Ga pač po x letih "najdeš"na parkirišču nakupovalnega centra v bližnjem mestu in si ves "happy" ker našel "ukraden" avto.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
V bistvu ne vem kaj bi rad povedal

To me dejansko ne preseneča.

Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Jebiga so kolateralna škoda, ampak še vedno se reši dosti večji problem pollegalnih "avtoodpadov".

Ti to resno?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.185
5.730
113
večine državljanov se ta davek ne tiče in bojo, recimo, od tega nekaj imeli. če seveda predpostavimo, da imamo od pobranih davkov neko korist.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
V bistvu ne vem kaj bi rad povedal. Hočeš reč da bo ta davek prizadel večino slovencev? 95% slovencev dvomim da ima doma deponirano vozilo, tistih 5% ki ima (zaradi bilokaterih razlov) pa verjetno država ni ciljala. Jebiga so kolateralna škoda, ampak še vedno se reši dosti večji problem pollegalnih "avtoodpadov".

Skratka ne vem kaj bi bil davek kot tak grozen če reši nek večji problem in hkrati ne vpliva na precejšno večino populacije.

Enako ne zastopim nabiralcev železnice ki se tu oglašajo. Če služite s prepodajo starin se vas davek ne tiče, če imate vam ljubo vozilo doma za gledat pač plačate 500EUR pa se bo dokončno odjavilo iz prometa, če pa samo depinirate stvari ste pa "cigani" .. žal druge besede ne najdem.

Če jih motijo pollegalni avtoodpadi, naj se inšpekcije oglasijo pri njih in tam uredijo kar rabijo. Mojo garažo in klet pa naj pustijo pri miru. Ne bom plačal pa da me jebejo. Raje javim da je ukraden.

Sicer pa pazi na izrazoslovje. Mene ne boš zmerjal s ciganom, ker je omenjeno dvokolo bolj čisto kot tvoja kopalnica. Tako da pazi kako opletaš z gobcem.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.783
6.069
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
večine državljanov se ta davek ne tiče in bojo, recimo, od tega nekaj imeli. če seveda predpostavimo, da imamo od pobranih davkov neko korist.

hysterical-1.gif


Imamo, seveda imamo, 5 miljardno luknjo, ... in prav tako število lukenj na naših cestah.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.912
2.366
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
večine državljanov se ta davek ne tiče in bojo, recimo, od tega nekaj imeli. če seveda predpostavimo, da imamo od pobranih davkov neko korist.

Tipično slovenceljsko, važno, da mene ne udari po žepu, soseda naj pa kar fajn štrafajo. Zaradi takega mišljenja gredo v Sloveniji vsi kretenski davki skozi.
In seveda imamo od tega vsi zelo veliko korist, naša država je res lahko vzor celemu svetu, vse je porihtano in živimo v izobilju, vse zaradi davkov trapastih davkov, ki ožemajo delovne državljane.
bonk.gif

Hahahahahahahha bravo!
Država naj raje kaj naredi za oživitev gospodarstva in pritok ter vlaganja tujega in domačega kapitala , ne pa da se vse preprečuje in ovira, rešitev te katastrofe je pa izmišljevanje novih in novih davkov. Bravo Slovenistan.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
Citat:
Uporabnik hermann pravi:
večine državljanov se ta davek ne tiče ...

Ravno v tem je trik - kako boš lažje spravil v veljavo nov glup davek, ki je v bistvu že tretja dajatev za isto zadevo? Tako, da se nanaša na večino državljanov ali da se nanaša na manjšino državljanov?

To je zgolj in samo nov bullsh1t in kot vedno do zdaj vlada ne zna drugače do denarja kot z novimi obdavčitvami ali pa z novimi krediti.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
@mrDaco : situacija,ki jo opisuješ ni predmet uredbe in davka. Tvoja garaža ni narava ali javen prostor.
Tudi dvokolesne zadeve so izzvete iz uredbe.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.130
113
1. problem: zadeva se nanaša na vsa vozila, ki so odjavljena iz prometa in ne predana v razgradnjo in ne zgolj na tista, ki se jih najde na javnih parkiriščih in v naravi. To se bo enostavno gledalo po sistemu upravnih enot ali je vozilo odjavljeno in če je ali je tudi predano v razgradnjo - v kolikor ni sledi obveza plačila novega davka. Torej se to nanaša tudi na vozila na privat dvoriščih ter v garažah.

2. problem: kot osnovo tega problema prikazujejo avtomobile, ki so odvrženi oz. parkirani in niso v uporabi na neprimernih mestih ter odvoz in razgradnja le-teh povzoča stroške. Te stroške se že plačuje in to dvojno.

3. problem: gre enostavno za novo nabiranje denarja za proračun in sicer v obliki davkov, kar je našim vladam najlažji način, sama poraba tega denarja kasneje pa ostane neznanka oz. zelozelozelo verjetno ne bo šla v ta namen, s katerim se prvotno pobira te dajatve.

4. problem: če že poenostavimo, da je tak davek dejansko prav zares potreben, bi se ga lahko speljalo v veliko boljši obliki kot pa se ga je, enako kot bi se dalo na boljši način urediti še marsikaj drugega - davek na luksus in vinjete, kar je že prej omenil Bandit pa še kaj bi se našlo.

Bo dovolj zaenkrat ali gremo dalje zakaj je to še en kiks naše glupe vlade?