Nov avto

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.344
2.278
113
...ampak od firme, ampak v moji uporabi, vsa vozila so bele barve, z logotipom firme, govoril z bivšo sodelavko, ki sedaj tam dela, večina je škod, dekleta pa so mahnjena na Peugeote, itak se bo jemal avto iz zaloge če se odločim, niti to ne jemljem, kot nakup lastnega avta ampak delovne opreme, mogoče focus, ampak 1.5 d, ker 1.0 mlinček mi ne diši, pa avto je konkretno pod budgetom, kar mi je všeč, sej ni treba ponucat vse, do zadnjega evra, kar ti ponudijo
Bivša sodelavka dela v firmi, katere avto boš vozil?
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
Verjetno je to bivsa sodelavka iz njegove trenutne sluzbe, ki je ocitno sla k dobavitelju, ki racuna da bo s zaposlitvami kadrov iz javnega sektorja se pojacal dobavo tja
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
Če boš delal 30 jurjev letno, to ni tako zelo malo, tako da je fajn, da kupiš nekaj, kjer je udobno sedet in seveda avtomatik.
Wag grupa, pa benz (ti ne boš plačeval goriva)

Wag Grupa, pa Škoda:

Tole je za službene vožnje optimum pomojem. Sam bi šel sicer po citro, sam to ti ne diši. Čeprav je tale Octavija odlično službeno vozilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
Verjetno je to bivsa sodelavka iz njegove trenutne sluzbe, ki je ocitno sla k dobavitelju, ki racuna da bo s zaposlitvami kadrov iz javnega sektorja se pojacal dobavo tja
Jap, seveda. Ker delajo s kadri, sploh z njegovim profilom, že leta ko svinja z mehom se to dogaja. Posledice boš pa ti čutil, ko boš hospitaliziran in boš zaprosil za čaj, pa ti bo sestra rekla ...čega? Kriva je pa SLO politika od nekje leta 1990 dalje.
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.743
2.101
113
Če boš delal 30 jurjev letno, to ni tako zelo malo, tako da je fajn, da kupiš nekaj, kjer je udobno sedet in seveda avtomatik.
Wag grupa, pa benz (ti ne boš plačeval goriva)

Wag Grupa, pa Škoda:

Tole je za službene vožnje optimum.
Pa dej ne seri sej ima doma kabrioleta... s cim bo delal 30000 mu je cisto vseeno
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
To a si ti placujes gorivo ali ne samo definira visino bonitete in to da ti lapas da bonitete ni je samo pokazatelj da ne ves o cem govoris

Načeloma drži, lahko so pa pač dogovorjeni za neko neto plačo in ga v bistvu ne zanima, kako pridejo do tega. Če smo pa že pri bonitetah - polna boniteta (osnova za prispevke in dohodnino) pri vrednosti avta 30k za prvo leto znaša 555 eur mesečno (v poznejših letih se niža), kar ti zniža neto plačo recimo 300 eur.
Bi rekel, da se kar splača...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
V čem je point, da ste se napičili v privat avto? Ni mi jasno...
Privat avto ki ga maš za na morje pa nazaj, pa mogoče do šihta pa nazaj ni isto, kot avto, v katerem preživiš večino svojega delovnega časa. Pomojem mu hoče to dotupit, da ni vseeno, kako sediš v takem avtu. Pa varnost je tudi kar visokega pomena.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
To da ne bo obracunane bonitete raje zase zadrži ;).

elektrika ti ne pride v postev? Firma lahko ddv poracuna, zato lahko zgornjo mejo postavis visje in boniteta je precej manjsa (in ni potrebno skrivati privat vozenj).
Kolikor sprenljam drugo temo, so to stvar zakompliciral do amena.
Nakup ze brez ddv, ampak potem se zacne veselica.
Sem bil pred sprejetjem napaljen na to.
Pa so s sprejetjem tega ukinili subvencijo za pravne osebe (4,5k), ko bos avto prodal bos odvedel ddv od prodaje skoraj gotovo, da o obracunu privat vozenj ne pisem.
Mogoce tule dobis kako info
Skratka za privatnika bolje da si privat kupi ev in pise kilometrino.
V vecjih podjetjih to najbrz ne gre, ker so neka pravila, ki jih shift bo tezko spremenil.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Pri elektriki je se to problem kje ga bos filal.
Ce ga bos imel tudi za privat voznje, potem bo najvec casa avto pocival doma, ko bos spal.
Razen ce si vsaj nekaj ur dnevno v.sluzbeni pisarni in imas pred sluzbo polnilnico (službeno, javno....)
Hitro polnjenje na komercialnih polnilnicah pa je hitro drazje od ice goriva.
Da o (slizbenem) casu ki ga zabijes tam ne pisem.
Ajd ce lahko v tem casu delas na laptopu, je kar koristnega od tega, sicer....
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Pomeni ,da se ti za višino bonitete dvigne plača.
Ker za novi avto je pri nas boniteta 1,85% od cene avta , kar je pri avtu 30 000 € vrednosti po računu takoj 555 € dodatnega zaslužka Bruto mesečno oziroma od oke 270 € neto plače za službeni avto.
Boniteta za službeno vozilo, ki ga uporabljaš privat in z njim privat narediš več kot 500 kilometrov ter ti delodajalec ne plačuje goriva, je 1,5%. Prvo leto je to torej cca. 450€ bruto na mesec.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.442
862
113
Se strinjam. Pred leti sem kupoval Mazdo 6 in je bila takrat najdražja možna cca. 32k€. Sem mu hotel predlagati tudi zdaj Mazdo 6, pa grem gledat cenik in je najcenejša(!) 31k€ :rolleyes:
scena je bolana.
Če nimaš 40 kEUR, nimaš kaj iskati...

Vzameš pa tisto, kar je na zalogi, drugače čakaš 6+ mesecev. Govorim za nove