Nosilec za klimo

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Počasi bo treba si omislit to stvar.
Ker bo lokacija klime precej ''nestandardna'', si bom nosilec za klimo naredil sam iz železnih profilov.
1.) Je možno kje dobiti na netu ''načrt'' standardnih nosilcev z luknjami za klimo, tako da si lahko naredim točno takšne luknje?
2.) Zraven nosilcev običajno pridejo še vijaki za privijačit klimo na nosilec in pa ''gume'' za med klimo in nosilec, ki blažijo oz. izničijo tresljaje. Je še kaj te ''dodatne'' opreme, ki jo potrebujem ali je to to? Jo je možno kje posebej kupit?
3.) Če ni možna točka dva, bom pač vzel standardni nosilec in od tam pobral te stvari. Za prejšnjo klimo sem ga kupil na Brnčičevi v eni trgovini v poslopju z barom (kaj že je?). Se še kdo spomni te trgovine oz. kje bi da še lahko nabavil ugodno?
4.) Kakšne so standardne mere zunanje enote za klimo? Vzel bom verjetno 12-ko oz. kakšna klima bi bila primerna za 75 m2?
5.) Morda še kakšen nasvet glede samega nosilca? Sicer bo nosilec privijačen v strop, ker pa je vseeno nekaj teže, ga bom na levi strani privijačil še v steno. To bi skoraj moralo več kot zadostovati. Ali ne?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Panasonic klima, zunanja enota:

1. 2 nosilca L, na nosilcu je med luknjama 320 mm, med sredinama nosilcev 570mm.

4. 540 x 780 x 289 mm. 35 kg.12ka bo v redu.

5. Itak.
 

IAmLost

Pripravnik
3. sep 2007
87
0
6
vem da ima etis dost veliko izbiro raznoraznih nosilcev (na Tržaški, proti Brezovci)
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
nekateri si naredite toliko dela z montazo klime, da nakoncu izgubite vec kot 250eur kolikor stane montaza ene bedne klime z mojstri. a mora clovek na forumu vprasati za vsak srauf kam pride, da se mu ljubi potem s tem ukvarjati. jaz sem placal dvema mojstroma eno sobotno jutro za tiste 2-3h dela medtem sva z zeno opravila nakup fasunge...

najbrz, ce ima s tem veselje
sprasujem se.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kaj pa če daješ nosilce na hišo med gradnjo, recimo pod fasado. za tako zadevo ne pride nben monter zgubljat časa, ampak ti, če je pošten pove kaj in kako.