Nosilec za MIO

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
takole, imam zanimivo zgodbico z vsebinsko prošnjo na koncu..
smile-1.gif


Na bolhi sem našel Mio S505 za ugodno ceno in sicer iz 40 eur je možakar takoj in brez protestiranja spustil ceno na 30 eur, kolikor sem mu pač ponudil. Že zaradi tega sem dobil občutek, da nekaj ne štima, saj ljudje po mojih izkušnjah prodajajo še precej slabše naprave za 2x višjo ceno. Ok, sklenem vseeno tvegati, pokličem možakarja in ga korektno vprašam, če naprava deluje in če je vse ok z njo in da razumem in da me nič ne moti, da je na njej zastarela aplikacija in zemljevidi. Vprašal me je zakaj dvomim o tem in obrazložil sem mu, da včasih pač uporabniki gredo sami "posodabljat" svoje mio naprave, ki pa sicer niso preveč gostoljubne za razne nelegalne posege in včasih nastanejo nepopravljive posledice. Gospod mi zatrdi, da si je pač kupil novega garmina, zato se želi rešiti te naprave, ki pa je sicer v popolnoma delujočem stanju in da je zraven vse, kar spada zraven in da on nikoli ni posegal v napravo, saj se niti ne spozna na posodabljanje in ostale zadeve, zato je sklenil kupiti kar novo navigavcijo. Ok, pohvalim ga za korekten odgovor in odnos in zadeva zaključena. No danes dobim napravo in sledi presenečenje: naprava obvisi na USB screenu, manjka nosilec..V tistem trenutku sem se zavedel, da sem bil lepo nategnjen, kar je zame osebno največja žalitev in to res slabo prenašam. Rečem si, OK, tak je ta svet danes, požeri in živi dalje...ampak NE, sklenil sem, da ga pokličem in da mu pač povem kaj si mislim. Tip se lepo in nedolžno oglasi in mu pač obrazložim, kaj vidim pred sabo na mizi. Lepo in v mirnem tonu mu povem, da upam, da se dobro zaveda, da sem bil nategnjen in da mi je lagal dobesedno v obraz...dodam mu, da požrem teh 30 eur (+poštnina) ampak, da ne morem pa požret dejstva, saj sva razvila po mojem mnenju korekten odnos in pogovor in da potem dobim kamen v hrbet z napravo, ki v takem stanju danes ni vredna niti 1 centa.. no fackin way..Sledilo je (na moje še večje presenečenje) kesanje in priznanje s predlogom, da mi kar pusti napravo in da mi vrne 30 eur! Rekel sem mu, da mi je vseeno ali mi vrne ali ne, in da bom požrl ta denar, zaželel sem mu le, da se malo zamisli nad dogodkom, in sva se, tako kot sva tudi začela, poslovila v mirnem tonu.

Ampak dragi moji, kam smo prišli? Ni čudno da je danes situacija v slo takšna kot je..Zdaj mi je kristalno jasno zakaj, če pa so okuženi že vsi sloji naše družbe
bonk.gif
Dobro, zdaj pa k prošnji. Jasno je, da ne bom gledal, da se na napravi nabira prah, zato jo bom probal oživet in usposobit do maximuma, nato pa jo bom iz principa šenkal nekomu, za katerega vem, da bo iskreno hvaležen in da mu bo to veliko pomenilo. Torej če se komu doma valja kakšen nosilec od mio navigacije in ga ne potrebuje, ga odkupim po simbolični ceni. Kolikor sem gledal, je nosilec itak za vse zadnje generacije Mio naprav. Igleda pa takole:

16-249-large.jpg


če ima kdo, prosim na ZS ali mail. Pa brez nategov prosim
grin1.gif
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Šibaj na prvi petrol in kupi nekaj univerzalnega. Ali pa poglej na DX, kjer je teh univerzalnih nosilcev kot dreka za male pare. Imam pa doma original avtonosilec za nokia N95, če se ti ga ljubi predelat. Važno je samo vpetje za napravo.