Nokia windows phones

I

Izbrisan uporabnik #488

O Nokiji in premium kvaliteti, še sedaj imam doma E71, skor 5 let sem ga uporabljal.

http://www.rtvslo.si/znanost-in-tehnologija/na-testu/na-testu-microsoft-lumia-950-xl/396093

Morda bo uspeh tega operacijskega sistema pripomogel k ponovični oživitvi mobilnih telefonov z windowsi, ki v zadnjih letih zavzemajo zelo majhen odstotek na trgu (trenutno le okoli 2,5%).

....

Po obliki in izdelavi namreč precej zaostaja, saj so se pri Microsoftu odločili, da je plastično ohišje dovolj dobro za njihove najboljše telefone.

Porazen nadomestek za 925...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Že mora biti premium, alu, titan, karkoli, ne pa plastic fantastic.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.490
6.587
113
Optimalna rešitev je pač Qi pohištvo. Na delovnem mestu si lepo v mizo vgradiš Qi, doma na nočni omarici Qi + NFC tag ali pa zraven fotelja neko lučko, ki ima poličko in spet Qi...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

V vrsti stojijo za Qi funkcijo.

Pač še ena glupost, nefunkcionalna.
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Seveda in čez dve leti boš imel zastarelo tehnologijo vgrajeno v pohištvu.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.490
6.587
113
Meni se zdi zadeva zelo uporabna in bo vgrajena v pohištvo, ko bo tako daleč. Lepo si v nočno omarico vgradim Qi + NFC tag (da se avtomatsko telefon preklopi v letalski način) in je zjutraj lepo polna baterija, pa nikjer nič kablovje, vse skrito.

Kaj pa se obeta novega, da bi to postalo zastarelo?
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Problem QI je v tem, da to sploh ni brezžično polnjene. Ampak bi bi bila boljša beseda brezkontaktno polnjenje. Prej ko slej se bo naredilo pravo brezžično polnjenje, da se bo telefon polnil tudi, če ga boš imel v žepu. So že bili poskusi, samo še nihče ni naredil tako, da bi bilo uporabno za širšo rabo.

QI ni pa nič drugega kot močno magnetno polje par deset cm od tvoje glave ko spiš. Jaz tega ne rabim. Sicer itak nimam telefona v spalnici ponoči.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.750
589
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Meni se zdi zadeva zelo uporabna in bo vgrajena v pohištvo, ko bo tako daleč. Lepo si v nočno omarico vgradim Qi + NFC tag (da se avtomatsko telefon preklopi v letalski način) in je zjutraj lepo polna baterija, pa nikjer nič kablovje, vse skrito.

Kaj pa se obeta novega, da bi to postalo zastarelo?

Jaz imam tole in se vrhunsko obnese, super lučka in dober polnilec:
riggad-bureaulamp-met-draadloos-opladen__0314514_PE514214_S4.JPG


ikea
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Že mora biti premium, alu, titan, karkoli, ne pa plastic fantastic.

No alu je sigurno slabse kot plastik fantastik. Na alu se raze in padci veliko bol poznajo kot na plastiki. Ce je se kaj barvano, pa sploh.
Tudi plastika ni vec to kar je bila vcasih
cool-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
A se da iz google maps prenest v app Maps na WP10 nacrt poti in kako? Ali kje drugje to narediti?
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
A ima kdo kakšno idejo zakaj na Lumia 920 kar naenkrat ne prikazuje več fotografij kontaktov pri klicu? Tudi če greš v kontakte ni nobene fotografije zraven. Prav tako če na novo posnamem fotografijo in jo dodam kontaktu, je ne prikazuje ob klicu?
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Če imaš slike v outlooku, je to verjetno napaka Microsofta, se po netu na veliko pritožujejo. Sam imam slike v gmail accountu pa dela ok.