Nočitev

B81

22. jul 2007
34.514
8.956
113
Naju ustavijo s kolegom, storil je majhen prekršek za 120 eur, napihal je 0,67 (na srečo sma pojedla kebape prej) . So ga odpeljali, policist (izredno prijazen) je povedal, da sta mislila it čike kupit na Petrol pa da je izmena, ampak tega nista mogla spregledat, ker je očitni prekršek bil v križišču.

Povedal je še, da bo spal 6 ur, da naj se lepo obnaša in ga bo oni tam spusto ven, celica ima kamero.
Okoli 6 so prišli tja, ven pa ga je spustil danes ob 16. uri. Kolega dežurnemu rekel, da se mu zdi, da je že 6 ur mimo tam po mikrofonu, pa mu je odvrnil: zato sn jaz tu, še bo kar en čas trajalo.
Jaz tega nisem vedel, ker mi je policist rekel, da ga naj pridem iskat na PP. Ob 14. uri pridem tja, oni tam spi ko top.
Sem mislil, da bi šel dol pa kolegu odprl, pa nisem upal. Res vam rečem, tak je spal, da če bi blo polno, bi lahko vsi ven šli, pa ne bi slišal, dobesedno sem mu 10 minut tolkel na šipo, ko se je le predramil. Nisem slikal, škoda. No rekel mi je, da bo ob 16. uri kolega izpuščen.
V 10-ih urah ni dobil nič hrane, voda je v celici, kjer je umivalnik.

Sam sem prenočil leta 2004 5 ur, pa so nas vmes vprašali, če bomo meli cigaret, pa na koncu je rekel, da nam pripada zajtrk.
So to zdaj novitete, ni več hrane? Dežurni je bil starejši, slabe volje.
Zanimivo je to, da je mladi policist rekel 6 ur, zgleda pa, da je to odvisno od onega tam. Torej na podlagi česa je bil not 10 ur, ne 6?

BTW: Moraliziranje ni potrebno, ker se kolega zaveda in sam je rekel, da je zakon pač zakon in tak je. Samo dolžina mu ni bila jasna (no pa še dežurno spanje
smile-1.gif
)

Lp
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Zanimivo, da si od vseh policajev pohvalil ravno tistega, ki vaju je najbolj nategnil. Dober tale policaj.
Najprej je kolega za kakor praviš manjši prekršek ustavil in zakasiral (ni mu bilo treba), dal pihat, poslal v arest, potem te je pa še nalagal, da bo kolega po 6 urah zunaj. pa nategnil, da si zastonj prišel ponj ob 14h, čeprav ptički pojejo, da pripor traja 12 ur, oz. ob dobri volji policaja kvečjemu kakšno uro manj.
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.956
113
Ko mu je omenil, da mu je ta mladi rekel 6 ur, je dežurni odvrnil: Oni laže
smile-1.gif


Pa še sam sem bil not pred leti 5-6 ur, pa smo še meli pursuit 7 kilometrov na polno, tak da...

Hinavsko je torej naredil, ja.
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Zanimivo, da si od vseh policajev pohvalil ravno tistega, ki vaju je najbolj nategnil. Dober tale policaj.
Najprej je kolega za kakor praviš manjši prekršek ustavil in zakasiral (ni mu bilo treba), dal pihat, poslal v arest, potem te je pa še nalagal, da bo kolega po 6 urah zunaj. pa nategnil, da si zastonj prišel ponj ob 14h, čeprav ptički pojejo, da pripor traja 12 ur, oz. ob dobri volji policaja kvečjemu kakšno uro manj.

Kakšen manjši prekršek? Kako pa veš, kaj se je zgodilo?
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Zanimivo, da si od vseh policajev pohvalil ravno tistega, ki vaju je najbolj nategnil. Dober tale policaj.
Najprej je kolega za kakor praviš manjši prekršek ustavil in zakasiral (ni mu bilo treba), dal pihat, poslal v arest, potem te je pa še nalagal, da bo kolega po 6 urah zunaj. pa nategnil, da si zastonj prišel ponj ob 14h, čeprav ptički pojejo, da pripor traja 12 ur, oz. ob dobri volji policaja kvečjemu kakšno uro manj.

Kakšen manjši prekršek? Kako pa veš, kaj se je zgodilo?

Za synthija je vse manjši prekršek.. edino, da na polno pelje v rdečo pa kerga na polno zadene.. tist bi bil zanj že prekšek z večjo težo
smile-1.gif
)))))
 

suzica

hođa
21. jan 2011
1.914
0
36
47
PLANET ČVIČK
vožnja prek polne črte je dražja kot 120 €
Prijaznega polcaja pa še nisem videl-normalnega pa še manj.
Nekaj ne štima tukaj...
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.956
113
Kak naj rečem, prehitro je zavil, onadva pa sta stala pri rdeči luči. Videla sta, da je zapeljal pred tistim otokom sredi križišča (na srečo ni noben stal tam pri semaforju).
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.696
6.259
113
Po ZVCP-1 si pridrzan 6 - 12 ur. Manj kot 6 ne mores bit, vec kot 12 tudi ne. V centrih za pridrzanje ponavadi delajo stari vsega navelicani policisti, ki so pri koncu svoje kariere. Ne bos verjel tudi do tistih ki pridrzane pripeljejo (beri: ostali policisti) se ponoci vedejo precej tecno (ker motis njegov notranji mir).

Kdaj bos izpuscen je obicajno odvisno od etga koliko si spil - obicajno gre ven iz tebe 0,1 na uro - izracunaj sam. je pa to diskrecijska odlocitev dezurnega v centru za pridrzanje. Ne vem zakaj je policist ki je pridrzanje odredil sploh kaj govoril kdaj bo izpuscen. Suhi obrok ti pripada mislim da, vendar nisme povsem preprican - lahko se pozanimam. Nad 12 ur pa vsekakor (pridrzanja po ZKP). ce pa je kolega ves cas spal pa logicno da mu ni nihce hrane nosil.

Ce si bil ti izpuscen po 5 urah, je nekdo ali krsil zakon ali pa si bil pridrzan po ZP-1 109/2 do 12 ur.
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.956
113
Jaz sem takrat pihnil majčkeno preko, okoli 0,6 po starem, potem pa so me lovili z avtom 7-8 kilometrov. Ampak smo se vseeno potem zabavali pa smejali, ko sta me peljala.....mlad fant in punca.

Kolega je rekel, da je spal mogoče čisto malo, večino pa hodil gor in dol pa sem pa tja po celici in da je skoro znorel. Dežurni se je izgleda že prej odločil, do kdaj bo tam, ker mu je rekel, da še bo kar nekaj časa preteklo, ko mu je zvonil...pa še meni je rekel, da bo ob 4 popoldan.

In če gre 0,1 na uro ven, bi ga potemtakem že po 4 urah lahko spustil, no po 6-ih, po zakonu.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.696
6.259
113
napihal je 0,67 si napisal. Ce je bil tecen je bil pac not tok casa da se je streznil in umiril. Lej krsil je zakon in zakon predvideva da se ga zapre.

Ti si bil zaprt po 109/2 ker si pijan nadaljeval s prekrskom (vozil po tem ko ti je bila voznja prepovedana)
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.956
113
Aja, pozabil sem povedat...to sem ga še vprašal, ker jaz sem tudi takrat tečnaril po domofonu, da nimam časa bit do 9 noter,...
smile-1.gif

Enkrat ga je vprašal, je pa bla kamera na stropu.

Ampak oni je tak spal, ga verjetno ni gledal
grin1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.956
113
Vprašanje, da ne boma narobe poslala
smile-1.gif


Zoper sodbo je dovoljena pritožba na Višje sodišče.
Pritožba se vloži pri Okrajnem sodišču, oddelku za prekrške....etc. to piše.

Kam se zdaj pošlje?

Okrajno sodišče....
Višje sodišče...
Naslov....
številke...

Tako?

Hvala
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Mene bolj zanima kaj sta napisala, če je pihnil in prevozil?
Al je to le pripomba zaradi obroka
smile-1.gif
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Ma naj se ne sekira, ko si v njihovem mlinu, težko kaj svoje moke pridelaš.


So bli 1x na postaji tako polni (ravno je bil še svež zakon o nočitvi), da so frenda dali ob 22.00 "spat" ob 00 pa so ga budili, da lahko gre,
pa so že drugega stlačli noter.


Mi pač pijemo dalje s frendom ki je bil z njim ko so ga peljali, tako da nam je povedal da ga nebo, da pač spi, 00.15 je bil z nami za
šankom, mi smo se jokali od smeha.
 

B81

22. jul 2007
34.514
8.956
113
Napisala sma, da sem prišel po njega in nisem mogo zbudit dežurnega.
Sma pa tudi pohvalila policaja, ki je ustavil.
Pač, zaradi reda. Tolko, da se ve.