NLB pay

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
46
Okolica južne LJ.
Danes mi Nlb Pay ni deloval pri breztičnem plačevanju. Napiše napačna kartica.
Ksz

Kot uporabnik NLB pay sem posodobil aplikacijo. Mastercard kreditno mi je preneslo v Google wallet (katerega sem naložil na novo ) NLB maestro pa mi noče (in zgleda ne more) prenesti v gw. Sedaj ne morem plačevati preko NLB pay niti z maestro kartico (takojšen odliv denarja z računa). Kartica je označena za plačilo v tujini.
A potrebujem novo NLB mastercard kartico?
Sem ga jaz kje polomil ali pa bo treba klicati na NLB?
Hvala za info
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.712
78
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Tako je bilo tudi pri meni...samo nova kartica pomaga, žal.
Tudi jaz potrjujem, da je res tako!

So pa na začetku na NLB potrebovali 4 dni, da so ugotovili, da stara Maestro kartica ne bo šla na G Pay (ves čas so mi govorili, da je težava zaradi nadgradnje aplikacije), potem sem 10 delovnih dni čakal na novo kartico. Ko sem jo dobil, sem moral preko SMS dobiti PIN, da sem jo lahko nato na bankomatu aktiviral ter zamenjal PIN. Potem pa je minilo še 8 ur, da se je nova kartica pojavila v NLB Pay, da se jo lahko dodal v G Pay.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Pri meni je isti dan, ko sem dobil novo, bila že v nlb pay, pin me je pa vlrašala preko tel, če želim isti in je bilo vse v 5 dni porihtano.
 

Mare77

Fizikalc
13. feb 2009
1.323
7
38
46
Okolica južne LJ.
Ksz

Po 25 minutah čakanja na telefonu (začel četrti v vrsti) mi je prijazna "teta" v parih minutah uredila zame in za ženo novi MasterCard Debit kartici.

Menjavo kartic bi morali že sami urediti avtomatsko, saj so vedeli, da GP ne podpira Maestra, mar ne?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.303
2.276
113
Je kdo slišal o prejemanju obvestil, da je bila transakcija večkrat(!) zavrnjena?
Je kdo slišal o večjih nenadzorovanih(!) odlivih z računa?

Previdno pri nastavitvah. Odsvetujem kljukico pri Spletna plačila in Plačila v tujini. Razen za tisti trenutek uporabe.
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
A nlb danes malo ne dela .
Namreč plačilo iz NLB pay na drug račun kao transakcija ok na drugem TRR pa ni denarja niti na mojem ni zabelezeno da sem nakazal
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Danes mi Nlb Pay ni deloval pri breztičnem plačevanju. Napiše napačna kartica.
Isto se je danes zgodilo pri meni (sem prvič po posodobitvi uporabil app, pred tem vedno delovalo BP). Pa imam že Mastercard Debit.

Uporabljat pa, brez dodajanja kartice v G Pay, najbrž ni (več) možno?
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.467
227
63
Bom kar tu vprašal - kje pa je v novem kliku možnost izvozit .pdf potrdilo plačila/nakazila?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.340
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Najlazje s screenshoti :) ...

Izberes zeljeno transalcijo iz seznama, kliknes zgoraj desno ikono za "download" in odpre se PDF s potrdilom o placilu ... Potrdilo potem lahko shranis ali poredujes naprej preko maila, sporocila, ... ce tapnes na ikono spodaj levo ...

Tako je na iOS... na Android je verjetno podobno ...

IMG_1324.png
IMG_1327.png
IMG_1328.jpg
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Ali morda kdo ve, kako kaže z Apple Pay v povezavi z NLB? Najprej so obljubljali za december 2023, zdaj smo že konec januarja, pa ni ne duha ne sluha.