NLB pay

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Pa je treba sedaj vedno potrjevat z NLB Pay? Ker pri avtorizaciji v Curve, ko sem jo dodal, sem moral se potrdit preko NLB Pay znesek 0.85€... ker gre kao za spletno placilo ... Upam, da si to zapomni in da ne bo treba ob vsakem nakupu potrjevat... Pri stari kreditni NLB Mastercard ni bilo treba nikoli potrjevati ...
Ne rabis… dela normalno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jest

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Tocno to. Enostavneje ne gre.
Se mi zdi, da doloceni ljudje neupraviceno kritizirajo NLB, ceprav je po mojem mnenju povsem v koraku z ostalimi (ali celo pred). Je pa res, da pac ni najcenejsi, a tudi najdrazji ne (pa nikjer ne vidim, da bi kdo SKB pljuval recimo).
Jaz imam nameščen Android 12 beta pa Google Pay dela, NLB Pay spet ne.

Po uradni izdaji novega Androida je potrebno čakati 1 mesec da zrihtajo spet NLB Pay.

Ostale mobilne bančne aplikacije delajo ok. Fintechi so takoj po splavitvi bete v 1 tednu prilagodili aplikacije.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Čedalje več telefonov podpira nadgradnjo na Android takoj ob izdaji novega Androida (okrog 15 avgusta).

Me zanima koliko ljudi bo imelo probleme pri potrjevanju nakupov in koliko časa :) Če se hočeš iti bančno aplikacijo moraš ogromno denarja zmetati, da taka robne pogoje pokriješ.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Septembra naj bi NLB koncno dala ven nov app, ki bo vse njihove apikacije zdruzil. Govorijo, da so pobrali najboljse ideje od Revoluta, N26, ipd.

Upam, da kupijo se mBills, ze zaradi Apple licence.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Če delajo aplikacijo 2 leti so vzeli ideje izpred 1 ali 2 let. Sedaj se je pa že veliko spremenilo :) V zadnjem letu se pri Revolut in N26 čuti vpliv od fintech ponudnikov iz ZDA.

Eden izmed vodilnih v Revolutu je lepo rekel: Nas ne skrbijo velike bančne korporacije, ki izdajajo svoje fintech app-e, ker njihov problem je da razmišljajo kot bankirji in ne kot fintechi.

Pri novi NLB aplikaciji predvidevam, da bo core aplikacije ostal 3-5 let. Medtem ko Revolut core aplikacije spreminja med 1-2 leti.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Če delajo aplikacijo 2 leti so vzeli ideje izpred 1 ali 2 let. Sedaj se je pa že veliko spremenilo :) V zadnjem letu se pri Revolut in N26 čuti vpliv od fintech ponudnikov iz ZDA.

Eden izmed vodilnih v Revolutu je lepo rekel: Nas ne skrbijo velike bančne korporacije, ki izdajajo svoje fintech app-e, ker njihov problem je da razmišljajo kot bankirji in ne kot fintechi.

Pri novi NLB aplikaciji predvidevam, da bo core aplikacije ostal 3-5 let. Medtem ko Revolut core aplikacije spreminja med 1-2 leti.
Mislim, da nimas prav. Delajo z neko firmo, ce se prav spomnim iz Nizozemske, ki je menda top na tem podrocju un dela appe za vse te finteche. Ne gre za lasten produkt NLB.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ne rabis… dela normalno.

Danes ze dvakrat uporabil novo debetno Mastercard v navezi s Curve in placal z Apple Watch… in res ni bilo treba potrjevat preko NLB Pay… Celo presenecen sem bil, da so pri mimovrste v BTC zrihtali, da se da placevat z Apple Pay… Nekaj casa nazaj se spomnim neke debate nekje, ko so pisali, da ne deluje pri njih… Sem imel za vsak slucaj se denarnico pri sebi ;)
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Mislim, da nimas prav. Delajo z neko firmo, ce se prav spomnim iz Nizozemske, ki je menda top na tem podrocju un dela appe za vse te finteche. Ne gre za lasten produkt NLB.
Lahko imaš top razvijalce, ampak odločajo vodilni v NLB kakšen app bo imela. Prav tako mora NLB urediti podsisteme, da ne bo treba za vsako stvar iti v poslovalnico, ampak da se to uredi direktno v aplikaciji. Pa ne mislim na videoklic.

Ena od večjih ameriških bank je v fintech app zmetala čez 20 mio dolarjev in 2 leti razvoja. Zagnali fintech podjetje in to aplikacijo. Fintech firmo in app so ukinili manj kot v 1 mesecu. Če najdem link ga prilimam.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Danes ze dvakrat uporabil novo debetno Mastercard v navezi s Curve in placal z Apple Watch… in res ni bilo treba potrjevat preko NLB Pay… Celo presenecen sem bil, da so pri mimovrste v BTC zrihtali, da se da placevat z Apple Pay… Nekaj casa nazaj se spomnim neke debate nekje, ko so pisali, da ne deluje pri njih… Sem imel za vsak slucaj se denarnico pri sebi ;)
Tudi jaz imam novo debetno Mastercard. Jo samo dodam med Apple pay kartice in lahko samo s telefonom plačujem? Ker uradno tega ne oglašujejo, da bi delovalo :)
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Tudi jaz imam novo debetno Mastercard. Jo samo dodam med Apple pay kartice in lahko samo s telefonom plačujem? Ker uradno tega ne oglašujejo, da bi delovalo :)
Ne, direktno ne moreš, zato tudi ne oglašujejo :) Rabiš Curve kartico, ki jo lahko dodaš na Apple Pay, potem pa na Curve povežeš poljubno debetno/kreditno Visa/MasterCard/Diners kartico, s katere ti trgajo denar ob vsakem plačilu.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Ali so kakšni stroški, povezani s Curve? Je potrebno naredit kakšno "prijavo", da uporabljam Curve? Sprašujem zaradi tega, ker sem slišal, da npr. Revolut moraš prijaviti (davčni?).

Hvala :)
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
809
36
28
>Ali so kakšni stroški, povezani s Curve
KLIK

>da npr. Revolut moraš prijaviti (davčni?).
Pri Revolutu dobiš IBAN račun, ki ga moraš prijaviti. Pri Curve-u dobiš samo št Mastercard kartice in ne IBAN-a. Prijave na davčno ni.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ali so kakšni stroški, povezani s Curve? Je potrebno naredit kakšno "prijavo", da uporabljam Curve? Sprašujem zaradi tega, ker sem slišal, da npr. Revolut moraš prijaviti (davčni?).

Hvala :)

Nobenih dodatnih stroskov ni… tudi prijavit ni treba nikamor, ker to ni banka… ampak je samo nekaksen ponudnik poredovanja…

Ce se prijavis preko referral povezave, dobis se 30 dni po 1% cashbacka od vsakega nakupa s kartico Curve…

 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.337
26
48
Izola, Ljubljana
Nobenih dodatnih stroskov ni… tudi prijavit ni treba nikamor, ker to ni banka… ampak je samo nekaksen ponudnik poredovanja…

Ce se prijavis preko referral povezave, dobis se 30 dni po 1% cashbacka od vsakega nakupa s kartico Curve…

;) hvala.TOP zadeva, da bom lahko s svojim telefonom sedaj plačeval kljub temu, da uradno banka (še) ne podpira.
 

RAST

Pripravnik
5. avg 2013
116
7
18
Velenje
Vidim tule zadnjo diskusijo o Curve pa bi prosil za pomoč. Pred meseci sem si naložil Curve in v procesu registracije dal mojo telefonsko in email, zahteval pa je potni list za indentifikacijo ki ga takrat nisem imel pa sem obupal in vse skupaj prekinil. Sedaj potni list imam in danes sem ponovno poiskusil narediti account, vpisal sem email in telefonsko, potem pa zahteva pin ki ga niti slučajno ne vem več. Link za reset pina pa me vrže na obrazec s podatki kjer so med drugim zahtevane zadnje 4 številke kartice ki je pa seveda nimam. In tako se vrtim v krogu.....Online help še nisem poiskusil, ima kdo kakšen nasvet, prosim...?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Vidim tule zadnjo diskusijo o Curve pa bi prosil za pomoč. Pred meseci sem si naložil Curve in v procesu registracije dal mojo telefonsko in email, zahteval pa je potni list za indentifikacijo ki ga takrat nisem imel pa sem obupal in vse skupaj prekinil. Sedaj potni list imam in danes sem ponovno poiskusil narediti account, vpisal sem email in telefonsko, potem pa zahteva pin ki ga niti slučajno ne vem več. Link za reset pina pa me vrže na obrazec s podatki kjer so med drugim zahtevane zadnje 4 številke kartice ki je pa seveda nimam. In tako se vrtim v krogu.....Online help še nisem poiskusil, ima kdo kakšen nasvet, prosim...?

Zal ti bodo lahko pomagali samo pri Curve… torej online help…