NLB novi paketi

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Ker sem bil nekoliko presenečen nad omejitvami sistema klikin, sem NLB poslal nekaj vprašanj.

Moja vprašanja:

če prav razumem:
- plačila, izvedena preko klikin, niso vidna v spletni banki nlb klik in obratno
- v klikin je možen le ogled nekakšnega posnetka zaslona plačila in ne potrdila o plačilu (kot nlb klik to omogoča s pdf potrdilom)
- v kolikor preneham uporabljati aplikacijo klikin, izgubim vsa potrdila o plačilih preko klikin

In odgovor NLB:

plačila izvedena preko Klikina se ne beležijo v Arhiv plačil NLB Klika, saj ne gre za isto tržno pot. Zato izdelava potrdila o plačilu opravljenem po Klikinu v Kliku ni možna. Mobilna banka Klikin se bo v nadaljevanju še razvijala, dodane bodo nove storitve. Predlagamo, da trenutno plačila, za katera potrebujete arhiv oz. potrdilo o plačilu izvajate preko NLB Klika.
Za plačila, ki ste jih opravili v Klikinu je možna izdelava ekranske slike plačila, ki je neuradno potrdilo o plačilu.
Če prenehate z uporabo moboilne banke Klikin, izdelava neuradnega potrdila o plačilu ni več možna. Še vedno pa so plačila vidna v arhivu prometa.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.050
390
83
44
dolenska
Seveda ostane, sej je NLB. Matr, kaj se ne zve na alterju. Sem mislil tudi jaz, da to vidiš v kliku. Ta račune, ki dobiš direkt na klik, kot e račun al kaj je že, tudi ne moreš plačat na klikinu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.285
9.045
113
prek N26 s telefon plačaš-transfer 35k€ noben niti ne trzne. Normalno generira pdf potrdilo in je to to.
 
Nazadnje urejeno:

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.275
122
63
Seveda ostane, sej je NLB. Matr, kaj se ne zve na alterju. Sem mislil tudi jaz, da to vidiš v kliku. Ta račune, ki dobiš direkt na klik, kot e račun al kaj je že, tudi ne moreš plačat na klikinu.

To moti tudi mene. Ampak verjetno je na ostalih bankah enako, imam obcutek, da vsi uporabljajo isto aplikacijo (ki so jo verjetno “razvili “povsem sami)...

Jernej
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.281
5.313
113
Najbrž bo seznam krajši, če ga sestavljajo banke, ki imajo takole skregane mobilne in spletne banke...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.400
484
83
::1/128
Skoraj sigurno.

Sicer pa kar se tiče enakih/podobnih appov, če na hitro pogledam appe od slovenskih bank v Play Storeu, je od:
- Infinuma publishan samo NLB Klikin
- HRC d.o.o. - Sberbank, LON, DH
- Halcom - SKB, Sparkasse, Abanka
NKBM, DBS in še kakšna ima publishano pod sebe, se pa nisem poglabljal, kdo je dejansko razvijal. Ampak nek občutek na hitro dobiš.

Sicer pa je (ne)sinhroniziranost med spletno ima mobilno tudi precej odvisno od same integracije. Lahko je enak/podoben app pri eni banki boljše zintegriran v preostal sistem kot drugje (mogoče zaradi internih zahtev/omejitev ter poslovnih odločitev konkretne banke).
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.289
818
113
Zanimivo, da imata Abanka in Sparkasse istega razvijalca. App od Abanke je popolnoma O.K., od Sparkasse pa kar nekaj. Pa se to, so verjetno edina banka, ki je sele letos dobila App.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.275
122
63
Zanimivo, da imata Abanka in Sparkasse istega razvijalca. App od Abanke je popolnoma O.K., od Sparkasse pa kar nekaj. Pa se to, so verjetno edina banka, ki je sele letos dobila App.

Je pa žalostno, da tega ne znajo ali nočejo narediti. Na mobilni banki lahko vidiš "Hitra plačila" iz klika, ampak shranjeno plačilo za nekaj dni naprej se ne vidi nikjer v kliku, pa še mislim da ga na klikinu ne moreš več spreminjati in ga moraš pobrisati in poskenirati na novo. V glavnem nekaj stvari, ki bi jih zanesljivo lahko uredili, pa očitno ni prave volje (pravzaprav je čudno, da že v začetku niso naredili lepo 1-1).

Jernej
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Dobro, da so uvedli "samodejno" spremembo. Sem se koncno odpravil in zaprl racun. Zame bi namrec bilo ~60% drazje.