NLB klik in Western U

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Ok kolegu bi rad nakazal okoli 150$ v ZDA
smirk-1.gif


In ker mam klik NLB ne bi rad na banko hodu
grin1.gif


Tako da mam vprašanje če je kdo že takole pošiljal prek klika in WU..



BTW: o WU nimam pojma
grin1.gif




Ne gre mi v račun, ko hočm izpolnit obrazec za pošiljanje denarja prek WU, da hoče samo ime in priimek od kolega, brez njegovga računa, kera banka itd
bonk.gif




Kaj, a on enostavno pride v banko (oz Wu poslovalnico), da osebni dokument, pa reče prek WU mam denar (150$) nakazan??



Zakaj sm zmeden? Ker v Kliku je tudi opcija: plačilo v tujino in prenos sredstev, kjer morm pa svega in svašta napisat (naslov kolega, banke, S.W.I.F.T oznaka banke itd).



Kaj se mi pa bolj splača pa ne vem, prek WU je nekje 10% provizije za moj znesek.

Ko sm gledal klasični prenos je pa cca pol manj
tongue-1.gif


Če logično gledam, je čist prov??



Pomoč???
 
Nazadnje urejeno:

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.717
39
48
Pridobi njegov ime in priimek, naslov, IBAN in BIC oz. SWIFT kodo njegove banke pa mu tako nakaži. Bo bolj ziher. A paypala pa nima? Nimaš? Ta je najbolj enostaven in najcenejši za take zadeve.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Ma ja sej bom tako nakazal, če ne bo ceneje, IBAN itak ne pride v poštev, ker ZDA ga nima.
Tko me je zanimal mal glede WU, zgleda da je res tak simpl sistem. Mal preveč zame, po pravic povedan..
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
WU je zelo preporst sistem, zadeva ne temelji na računih odprtih pri banki.
Prednosti: denar v najkrajšem možnem času kjerkoli po svetu (cca 1 ura), izjema je le Kuba in podobne "države z osi zla", nobena od vpletenih stran ne potrebuje odprtega računa pri banki, keš za keš...
slabosti, sorazmerno draga zadeva (hitrost se plača), možnost zlorabe v primeru neupoštevanja varnostnih navodil.
Kadar se opravi nakazilo preko WU je potrebno navesti ime in priimek osebe, naslov kjer se nahaja....oseba, ki dviguje denar mora poznati znesek, ki ga prejema (+-10%), v kolikor tega ne ve, dvig ni možen. MTCN koda je dobrodošla (dobi se jo ob izvedbi nakazila) ni pa nujna, oseba, ki prejema sredstva, mora obvezno poznati ime, priimek pošiljatelja ter državo izvora nakazila.
Oseba na drugi strani se izkaže z veljavnim osebnim dokumentom, v kolikor ga nima, je na voljo tudi testno vprašanje ( v tem primeru je znesek mislim, da omejen na 1000 USD)....