katera banka - pregled

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Da te cepijo tako ali drugače in da bistvene razlike ni nikjer...
Pri kreditu je bila daleč najboljša Banka Koper, najslabša pa SKB. Za BK je sledila Unicredit (ki mi je koregirala ponudbo, potem ko sem povedal za ponudbo BK), nato Gorenjska Banka in Abanka.
Sta mi pa UC in SKB ponudili za mamljivo ceno zlato VISA kartico, ki nudi veliko stvari (na kar sem sedaj z zlatim računom navajen na NLB) in še kaj več...

in zakaj krede nisi vzel na NLB
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.005
2.724
113
Hmmm, čakaj sem zalaufal tisti kalkulator na zps.si in me zanima zakaj dokapitaliziramo nlb, ker kakor gledam je skoraj povsod med najdražjimi oz. najdražja. Sam sem na Hypu kaj pa vem nimam pritožb tud kredit sem pred 6 leti tam dobil nekako najugodnejše. Ampak da se vrnem na NLB
bonk.gif
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.063
123
63
Citat:
Uporabnik vaginko pravi:
da malo obudim temo. Kakšne so kaj izkušnje z HYPO banko?

Sem komitent hypo. Brez nekih posebnosti. Na šalterju gre hitro (ok, na leto sem max 5x tam)
Večinoma uporabljam spletno banko. Generator gesel, kar mi je bolj všeč kot certifikat.
Pred kratkim sem hotel en depozit ~1500eur, pa niso bili zainteresirani oz. so bolj škrti z obrestnimi merami. Pa sem nesel h konkurenci
tongue-1.gif
- kljub temu, da sem jim dal pod nos konkretno ponudbo.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
V glavnem običajen denar, nimajo potrebe da bi se stegovali... Žal. Če bi ponudil 15000 bi se pa trudili... Konkurenca pa ti je dala več zaradi tega, ker računa na konkurenčni prestop...
 

nick

Pripravnik
3. sep 2007
131
0
16
ker si zadnji...

mene pri Sparkasse edino moti ker nimajo varnostnega SMS pri transakcijah na MC ali BA karticah.
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Torej če jaz prav zastopim plačujete v sparkasse, 4€ mesečno z mastercard; Kar znese letno: 48€

Pri NLB je mesečni strošek (klasični račun, to kar ima večina) 2,02€ + 18€ (letno mastercard) = 42,24
Seveda ti še v NLB obračunavajo še uporabnino NLB klika (0,65€*12= 7,8€)

Ne vem pa kako je z SPARKASSE ? Je torej 4€/mesec fiksni strošek (digitalno potrdilo je lahko sigenca), plačilo položnic preko spletne banke je free? Kako je z ostalimi stroški, uporabninami... ?
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.063
123
63
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
V glavnem običajen denar, nimajo potrebe da bi se stegovali... Žal. Če bi ponudil 15000 bi se pa trudili... Konkurenca pa ti je dala več zaradi tega, ker računa na konkurenčni prestop...

To je bilo v začetku julija. V maju so imeli, moram priznati, dobro "akcijo" glede depozitov in obr. mer. Julija se jim ni dalo. Sedaj imajo "akcijo" spet.

Bolj mi to diši na nezainteresiranost kot pa na to da je znesek premajhen. Dobro, da imamo konkurenco.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.026
9.187
113
40
MB
Citat:
Uporabnik Jordan pravi:
Torej če jaz prav zastopim plačujete v sparkasse, 4€ mesečno z mastercard; Kar znese letno: 48€

Pri NLB je mesečni strošek (klasični račun, to kar ima večina) 2,02€ + 18€ (letno mastercard) = 42,24
Seveda ti še v NLB obračunavajo še uporabnino NLB klika (0,65€*12= 7,8€)

Ne vem pa kako je z SPARKASSE ? Je torej 4€/mesec fiksni strošek (digitalno potrdilo je lahko sigenca), plačilo položnic preko spletne banke je free? Kako je z ostalimi stroški, uporabninami... ?

4€ je fiksni strošek za 99 % uporabnikov
grin1.gif


za 48 € na leto imaš vodenje + mastercard + netstik, ni provizij za plačevanje preko spleta in ni provizije za dvige na bankomatih, predvsem tega zadnjega dvojega se zna pri kateri banki ki to računa v enem letu kr nabrat
wink-1.gif


je pa res da ko boš enkrat rabil kredit za nepremičnino pa je zgodba z sparkasse zaključena pa je treba drugam
rolleyes-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.026
9.187
113
40
MB
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Da te cepijo tako ali drugače in da bistvene razlike ni nikjer...
Pri kreditu je bila daleč najboljša Banka Koper, najslabša pa SKB. Za BK je sledila Unicredit (ki mi je koregirala ponudbo, potem ko sem povedal za ponudbo BK), nato Gorenjska Banka in Abanka.
Sta mi pa UC in SKB ponudili za mamljivo ceno zlato VISA kartico, ki nudi veliko stvari (na kar sem sedaj z zlatim računom navajen na NLB) in še kaj več...

o koliko % razlike govorimo med BK in SKB? ker je sodelavec pred dobrim letom jemal, pa je bila skb med ugodnejšimi
confused-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
mene zanima kako ugotovite ker kredit je boljši? a po obrestni meri, al do izplačano/vplačano razmerju, al kako..

ker obstaja več načinov obračunov in pristopov in ne vem vec ali so banke standardizirale.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Akhm... A je bilo na BK 6m Euribor + 2.2, na SKB pa 2.9 se mi zdi. Edino na UC je trznila na konkurenčno ponudbo, mi znižala iz 2.4 na 2.3 in dodala neke ugodnosti... Ostale banke niso trzale...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.026
9.187
113
40
MB
sicer kr na spletu izpolnjeno

BK

Višina kredita60.000,00 EUR
Mesečna anuiteta294,20 EUR
Skupaj obresti28.260,00 EUR
EOM 3,40%

Unicredit

Znesek kredita: 60.000,00 EUR
Znesek anuitete: 283,90 EUR
Število anuitet: 300
Obrestna mera: 2,60 %
Uporabljena realna letna obrestna mera: 2,94 %
Skupna efektivna obrestna mera: 3,06 %

oboje z variabilno obrestno mero in zavarovano s hipoteko
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
No, moj vzorec je bil 20000€, stanovanjski kredit brez hipoteke, pa osebno povpraševanje, ne internet. Vedi, da so skoraj vse banke pogojevale odobritev kredita s prenosom poslovanja na njihovo banko. Potem pa so začeli naštevati v slogu Top Shopa. Če storite to, dobite še to, če se odločite v naslednjih 30 minutah pa še to...
Da pa ne bo kdo skočil, obisk poslovalnice, pogovor z referentom je bil obvezen.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.777
262
83
Največja slovenska vas
ksz

Odpru bi si nek varčevalni račun. Pa ne vem kje... hm... Kakšen predlog? Na mesec bi položil gor 100-150€. Pri NLBju imam maestro in mc, ampak mi smrdijo do neba, zato bom pomoje še to skenslau... ampak OK, zaenkrat varčevalni račun... Pri kateri banki?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.490
5.950
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik KURKOFF pravi:
Na ZPS.si imas kalkulator. Meni je pokazal, da je najbolj ugodna Deželna banka.
7,5 evra nadomestila za nakazilo na trr druge banke ugodno?
sparkase: za jurja na mesec dobis cca 4 evre obresti na depozit.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Citat:
Uporabnik softi pravi:
mene zanima kako ugotovite ker kredit je boljši? a po obrestni meri, al do izplačano/vplačano razmerju, al kako..

ker obstaja več načinov obračunov in pristopov in ne vem vec ali so banke standardizirale.

Po EOM.
 

Stardo

Pripravnik
3. jan 2009
353
0
16
40
Citat:
Uporabnik feler pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
mene zanima kako ugotovite ker kredit je boljši? a po obrestni meri, al do izplačano/vplačano razmerju, al kako..

ker obstaja več načinov obračunov in pristopov in ne vem vec ali so banke standardizirale.

Po EOM.

In po skupnem znesku za plačilo oz. končni "ceni" denarja. Drugače pa ja, banke morajo stranki dat Splošne prehodne informacije, kjer sta meddrrugim navedena EOM in skupni znesek za plačilo. Vsebina je določena v naprej in posledično lahko lažje primerjaš

Je pa res, da je treba gledat še na cenik za spremembe na kreditu v času odplačevanja! Ker gre pri stanovanjcih za večinoma dolge in je verjetnost da bo v tej dobi potrbno uredit kako spremembo so te postavke pomemben podatek