Nissan Leaf

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
189
17
18
Citat:
Uporabnik mateo87 pravi:
Nevem kako se to nič konkretno ne reklamira.
http://skupinski.elektricni-avtomobili.si/nissan-leaf
26000 eur, pa ful opreme, pa dobrega 300km dosega, ce nebi mel volta bi tega uzeu. Končno konkretna ponudba, ce se mene vpraša.
To sem najdu ko sem brskal za polnilnimi postajami. Reklamirat zgleda ne znajo.
Polne pa se sam iz ene faze, ker ima vgrajen enofazni polnilec. Ce bi hotu trifazno, pol bi mogu kupit trifazni DC polnilec in ga polniti preko DC vhoda, kitajci že prodajajo neke take prenosne polnilne postaje, sam to je drago.
To se že dolgo reklamira. Tudi DEMS je šel v skupinski nakup avtomobilov.
Verjetno je težava z dobavo v tujini. Ta nisam tako na veliko reklamirajo v tujini, da ne uspejo z izdelavo. Sicer so začeli s proizvodnjo konec decembra. Tako da je verjetno težava tudi s tem. prvi verjetno niso vsi prvi klas.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Pri Nissanu je fajn počakati 4 leta, da se vidi kolikšen je strošek menjave baterije.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Še kar. In to tudi z Leaf2. In vsakič rečejo, da z 'novo' baterijo pa tega problema ne bo več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: semnov

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Kot berem, je z Leaf2 še slabše, kot pri Leaf1, ker da se baterija že pri 130km/h po AC začne pregrevati. In to v zimskih temperaturah.

Menda ima Leaf2 omejitev hitrosti na 144km/h ravno zato, da se ne bi baterija preveč segrevala.

Obup!
 
  • Všeč mi je
Reactions: semnov

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Test je bil narejen pri zunanji temperaturi pod lediscem. Kaj bo spomladi, jeseni oz. poleti?

 

vragec1230

Pripravnik
8. okt 2013
59
0
6
Zanimivo, da se zdaj baje Nissanovi inženirji na veliko ukvarjajo s tem #rapidgate-om. Človek bi pomislil, da bo firma, ki ima prodanih največ BEV vozil malo bolj stestirala hitra polnjenja pred masovno prodajo... #hint
 

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
189
17
18
Sam sem zasledil tole novico na forumu o EV:

V odziv na #rapidgate je Nissan preizkusil polnjenje v avstralski puščavi, na hitri DC polnilnici sredi žgočega sonca
smile_sun.gif
, po 412 prevoženih kilometrih.
Pravijo da je moč in hitrost polnjenja v okviru pričakovanj:


file.php