Nintendo Wii

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.355
212
63
Točno tako. To sta dve povsem različni konzoli, tako da resno premisli za kaj misliš zadevo uporabljati.
Jaz sem se odločil za Wii-ja iz preprostih razlogov; igralnost, druženje s prijatelji (kakšne igre za več igralcev + pivce)... Če bi imel veliko časa in malo prijateljev, bi si vsekakor kupil kaj drugega!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.592
9.269
113
V bistvu je logika enostavna.
Arkadnost igric, fizično mahanje, kakšna joga in podobne zadeve, osnovna grafika: Wii
Dirkačine, streljačine, nabijanje do onemoglosti, huda grafika: Xbox360 ali PS3
Potem ko se enkrat odločiš kaj bi rad, greš pa nabrej na odklep.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.592
9.269
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
to sprašujem zaradi updejta 4.2, ker se lahko potem slikam z softmodomLPWWY
Tukaj piše, da je že softmod za 4.2 verzijo (4.2e, 4.2u and 4.2j).
Nerešljiv problem bo očitno tole:
There is a new DVD drive chipset that is starting to emerge that will not play DVDR, if your Wii came with sys menu 4.0 on it then it could be one, the chipset is known as a D3-2 and the only way of telling if you have one is to open her up, but as this will invalidate your warranty you are better off trying to load DVDRs and if you just keep getting errors then it is a good indication that you have one. The USB loader will still work though so just follow the guide as normal.

Vse nove konzole imajo očitno DVD kateri ne bere DVDR medijev, kar pomeni, da ti ostane zgolj možnost nalaganja iger preko USB diska.
frown-1.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.785
1.694
113
si že videl kdaj kako stvar, ki se je ne da skrekat? stavim da bo v zelo kratkem času kaka opcija na voljo
wink-1.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.592
9.269
113
Hja, meni izgleda to kot HW problem, tako da verjetno se bo dalo rešit z menjavo DVD enote. Koliko se pa to splača, je pa drugo vprašanje.
 

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
sprasujem se.gif


mam in WII pa tut XBOX360,
ko dobim obisk je v uporabi le XBOX, torej NHL, pa FIFA inpodobne, pa tudi kaksna dirka kdaj pa kdaj,

WIIja uporabljam le za Super Mario Galaxy, pa kmalu za New Super Mariota
cheer.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.592
9.269
113
Predlagam ti, da greš sprobat oba. V Big Bangu in Harvey Normanu imajo oba na voljo za preizkus (vsaj zdi se mi) in potem se odloči. Predvidevam, da bo zate bolje Xbox, ker grafika je neprimerljivo boljša. In danes se pali običajno na to.
wink-1.gif

Kaj je pa z garancijo pa pojma nimam. Po moje gre.
 

ilafa

Zelenc'
19. sep 2007
22
0
1
Kranj
ilafa.blogspot.com
Super Mario Bros je bila prva igrica, kar sem jih kdaj igrala, torej še v vrtcu :D Verjetno si bom obe konzoli kar sposodila od prijateljev, pa bom vidla.

Grafika je lahko za dol past, ampak če je igralnost slaba mi je to zadnje, kar mi je pomembno.

Hvala za nasvete!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.592
9.269
113
Citat:
Uporabnik ilafa pravi:
Verjetno si bom obe konzoli kar sposodila od prijateljev, pa bom vidla.
Če imaš to možnost, bo to najbolje.
cheer.gif


SIcer pa, danes vzel Sports Resort black verzijo v BB. Verzija FW je 4.1E
cheer.gif
, ko bo čas pa moram preverit še kateri pogon imam. Upam, da bere DVDR-je.
 
22. jul 2007
12.980
1.382
113
123
koliko si dal?, pa poročaj kako je z pogonom, zdaj mi je kar malo žal da nisem še malo počakal z nakupom zaradi barve, btw a imajo tudi na zalogi črne kontrolerje in dodatno opremo v črni barvi?LPWWY
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
si že videl kdaj kako stvar, ki se je ne da skrekat? stavim da bo v zelo kratkem času kaka opcija na voljo
wink-1.gif

PS3 majster če maš čas bi jih mel ene par za "skreeeekat"...

evil.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.592
9.269
113
230 EUR, s tem da mi je prodajalec dal še 10 EUR popusta na gotovino, ker sem vzel še Wii Fit Plus zraven.
Mi pa ni pustil probat tam, tako da, sem imel malo sreče
grin1.gif
.
Črne dodatne opreme nimajo na zalogi, ampak to se kupi na Ebayu za džabe. Recimo Wii Remote + Nunchuck+Wii Motion za cca. 30 EUR.
cheer.gif

Pogon bom pa sprobal ko skrekam, samo ne vem, kdaj se bom spravil k temu. Moram prej zvrnit kaj, da bo šlo bolj gladko
grin1.gif
.
Sicer pa prvi vtis: Wii Fit fenomenalen (kalorije že šibajo dol, komaj čakam, da grem na EA Active Sports), boks sem malo razočaran, ker ni ravno občutek nekaj hudega (možno, da kontroler ni bil skalibriran), tenis je špica. Čakam, da sprobam ostale igre po ''cepljenju'' konzole. Mi pa še 16GB USB ključ ni prišel, tako da bom moral še malo počakat.

Hehe, pa še fora. Sem ta malo vnesel v Wii Fit in jo butne v dojenčka, da se plazi okrog
hysterical-1.gif


PS: Zadeva je izredno varčna
cheer.gif
.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.592
9.269
113
Evo, sem se lotil ''cepljenja''. Zadeva je šla normalno čez, do zadnjega koraka, ko mi je obvisela v Priiloaderju in nikakor nisem mogel več nazaj v Wii Menu. Kot sem gledal po odgovorih nisem edini in sicer se to pojavlja sedaj po zadnjem popravku datoteke. Izgleda je nekaj narobe v Priiloaderju, tako da pazljivo, če boste upgreadali. Oz. morda bolje, da malce počakate.
Meni je po parih urah potnega čela
jezen.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.592
9.269
113
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
pa poročaj kako je z pogonom,
Evo, sicer nisem probal, je pa na Wiihacks navedeno, da so črne konzole 99% nov pogon, kateri ne bere DVD-R medijev.
Sem pa sam usposobil USB loader in zadeva dela fenomenalno.
cheer.gif

Opera je pa tudi špica, treba bo samo TV z boljšo resolucijo še nabavit.
grin1.gif


Rešitev za problem pri ''cepljenju'' je preverjena s strani nekaj uporabnikov, tako da mislim, da ne bo težav. Dobro si je prebrati zgolj komentarje na strani 642 in naprej, kjer je rešitev lepo zapisana in potrjena s strani nekaj uporabnikov.
cheer.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.785
1.694
113
kolko dela je da usb loader usposobiš? predvdevam da moraš še prej homebrew imet? je to za cel dan ali kako urco?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.592
9.269
113
Če je vse OK, potem je to par minut. Poudarek na prvem delu.
grin1.gif

Ne vem, če gre USB loader brez HBC. Mislim da ne.
Sicer pa za USB loader zgolj wad zinštaliraš in to je to. Dobra stran je, da ti igre precej malo zasedejo (običajno še manj kot, če bi jih rar-al) in pa zaenkrat so mi vsi ključki (noname) delali bp.
Baje pa zna bit pri USB diskih bolj izbirčen (najbolj varna varijanta so WD).

Sicer pa si tole poglej:
http://www.wiihacks.com/recomm...es-usb-hdd.html
Si lepo enostavno narediš varnostne kopije na USB disk in ne rabiš non stop menjavat DVD-jev in čakat da se naloži.
 

Jiggler

Pripravnik
22. jul 2007
637
1
18
Jaz imam na WD Passportu posebej particijo za Wii in zaenkrat delajo vse igre. USB loader je res ql
smile-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
si že videl kdaj kako stvar, ki se je ne da skrekat? stavim da bo v zelo kratkem času kaka opcija na voljo
wink-1.gif

PS3 ? Pa ni ravno tako da bi komaj vceraj prisel v prodajo ...

@all: Je grafika na WIIju res tako obupna, da v primerjavi Xbox in PS3 mecete v isti kos ? Jaz sem videl edino GTA4 na obeh, pa je bil na Xboxu videti grozno, tricetrt stvari je nevidnih, dokler ne prides blizu in gledas direktno vanje, ceprav so vseeno tam (stene, predmeti, itd.).