Nihanje obratov 1.9TDI

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Zdravo!
Iščem rešitev sledečega "problemčka" ki me moti že nekaj časa.

Ko je avto mrzel mi obrati nihajo, ko prevozim kakih 30 km (ko je avto res dobro segret) se nihanje obratov ustavi in dela bp.
Drugače avto dela čisto ok, ni zaznat nobenih problemov pri pospeševanju, porabi,...
Mi pa to dela že kakih 50.000 km
Na servisu so mi predvžig nastavljali - nakar ni nihalo, je pa avto težje vžigal (včasih sem moral po 3x verglat) nakar so mi še enkrat nastavljali vžig in je potem bilo cca 1 teden ok, potem pa spet ponovno začel nihat.
Tester ( vag com ) ne izpiše nobene napake.
Aja, pa še to , pri speljevanju je slišat en tak globok brneč zvek/vibracije tja do ene 1300 obratov (mogoče luknja na izpuhu)

Kaj je še možen vzrok nihanja? Injektorji, grelne svečke, počen izpuh, kolektor...?

p.s. Avto je bil čipan iz 100 na 130 KM (Golf 4, motor ATD, l. 2003)
menjan je bil intercooler ker je imel luknjo, EGR ventil pa je tudi že bil očiščen.
 
Nazadnje urejeno:

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
ne vem, nisem še pomislil na to, se da katalizator kako drugače preverit? , Drug teden imam tehničnega pa bi rad te pomankljivosti porihtal še pred pregledom.
 

Pongo

Pripravnik
19. jul 2007
644
0
16
Obišči stran
Možno bi bilo da imaš katalizator zanič, in se ti začenja drobiti, ter tisti koščki, ki padajo ven zabijajo izpuh.
Seveda bi bila posledica nihanje obratov, ker izpušni plini iz motorja ne morejo po normalni poti neovirano ven.
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Ne verjamem da bi to bil razlog, ker obrati že kar dolgo nihajo, ko pa je avto dobro ogret pa neha.
Sam mislim da bi lahko bile PD šobe ali pa kaj podobnega.
(je pa to moje nepoznavalsko mnenje)
redface-1.gif


Bomo pa drugi teden videli ko bom na tehničnem, če pridem skozi zaradi meritve izpuhov.

Lp
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Na tehničnega greš lahko že mesec dni pred iztekom registracije, pa se potem vseeno datum šteje od konca registracije+ 1 leto. Torej: pojdi prej, da boš imel čas šraufat avto (če bo res treba), pa je
zmaga.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.814
113
jaz sumim da kak senzor ne deluje in sporča napačne podatke računalniku.

jaz sem imel problem z jutranjim 'poskakovanjem' motorja ob speljevanju (zgolj hladen motor), zadnjič pa, ko sem dal filat klimo sem rekel naj mi zamenja še senzor temeprature (ker mi je kazalec temp. hladilne vode občasno padel na nič, nato pa spet oživel, oz. zadnji čas ni več kazal 90 stopinj (ampka pol črtice manj)) pa je to cukanje, z menjavo senzorja, čudežno izginilo.
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Senzor za vodo je tudi že bil menjan, (so mi ga menjali takrat ko so obrate nastavljali)

Lp