Vectra C 1.9 CDTI

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ok, nova kola imajo cudne simptome. Narejenih dobrih 2k km. Avto dela ok, vlece lepo, ni frke. Vozim ga lepo, mrzlega ne tiscim pa tudi sicer gre redko preko 2500 obratov, niti ni neke potrebe. Je pa en hec, ki me skrbi. Random postane avto zejen. Overall je poraba se vedno nizka, ampak ima pa momente, ko poraba svigne v nebo. To pomeni, da ko stoji avto pri miru pupa cez 5L na uro, ko se vozi pa je pri umirjeni voznji poraba 8, 9, 10 litrov. To traja kaj vem kaj, pol urce, urco. Ce avto ugasnem sredi te dogodivscine jo masina nadaljuje naslednji dan, ko je masina ogreta. Nato kar naekrat spet vse po starem. Pri teh simptomih je avto opazno nemirnejsi ter malce glasnejsi in tudi po stropnih luckah, ce gorijo se vidi da nekaj porablja energijo, ker rahlo zmigajo. Avto v prostem teku ima malenkost visje vrtljaje, ki malenkostno nihajo. Aja, pa ko avto ugasnem iz masine prihaja vonj po necem zasmojenem podobno kot malce prikurjena plastika al kaj vem kaj. Na 1500 km je bil na preventivnem pregledu, kjer kao niso nc ugotovil. Lucka se ne prizge nobena, nobenih errorjev, nic.

To je to, se je kaksnemu lastniku tu dogajalo kaj podobnega, se komu priblizno sanja kaj bi lahko bilo, je to normalno? Po navodilih sem gledal, da se naj bi poraba sicer zvisala pri samociscenju tistega DPF al kaksnega filtra, samo sem v dvomih, da je to to, ker se ne prizge lucka. Najvecja jeba pa je, da se to dogaja, ko nisem v blizini servisa, nimam casa etc. Ker ko se avto obnasa normalno dvomim, da lahko kaj ugotovijo. Torej, kaksne ideje?
tongue-1.gif
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Ja mtl, tema že laufa na našem domicilnem forumu. Zaenkrat pa še ni nobenih pravih komentarjev.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Sem nasel en star clanek iz motorevije (AMZS), kjer pise, da so na testu najprej zaribali pozimi vsi, ki so tankali na OMW-ju in Petrolu, mnogo bolje so jo odnesli MOL in Agip.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
off topic:
dajmo se naučit, da je OMV (ÖMV) in ne OMW. saj vem, da vsi rečemo "o em ve", ampak v bistvu je "o em fau". pač me malo kot nemcista moti ta neskladnost, pa vsi tu na forumu narobe pišejo.
OMV (originally ÖMV for "Österreichische Mineralölverwaltung"

tukaj

on topic:
sam tankam dizel vseskozi na OMV ali agip, na petrolu, če se le da, nikoli.
bencin pa tankam kjerkoli.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
maš, samo ga ne znaš napisat.
stišneš alt gr (poleg tipke space), stišneš zraven tipko vprašaj, spustiš, stisneš o.
voila!

ö
ä
ë
ü
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
šumnike pravijo, d ani dobro nucat, v bazah pa sploh. kako je s temi pikicami.

drugače pa pri 2kkm ne sme bit nič, če le nisi tankal olja od pohanja.