Napaka : esp/asr system faulty citroen C4 Picasso 2012

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Včeraj ko grem iz pumpe se mi na ekranu pokaže ta napaka. Pojavila se je v trenutku ko sem malo bolje pritisnil na gas (ne vidim povezave z to napako).
Grem nato na prvi izvoz ugasnem avto ponovno prižgem napaka izgine vendar se nato spet pri malo bolj odločnem pospeševanju pojavi. Motor gre tudi v nek safe mode in več kot 2000rpm ne zavrti....

Seveda bom šel na servis vendar me zanima če je kdo že imel podobni primer in na kaj nakazuje napaka?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
A je avto morda avtomatik? Pri mojem bivšem se je podobno dogajalo najprej občasno, nato pa vse bolj pogosto in se je izkazalo, da je bila težava v ročici avtomatskega menjalnika (slab stik), so zamenjali in je vse delalo BP.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Večkrat je pri avtomatiku krivo stikalo na zavori - ne moreš verjet ampak krmili cel kup zadev. Večkrat pomaga pedal od spodaj malo posilit navzgor.
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Menjalnik je ročni...

Ma čudn mi je res to da se napaka pojavi pri močnejšem pritisku na gas.... Pa na gumbu za izklop asr/espja se prižge lučka in gori neprestano....
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Vsakič ko zaženeš motor se naredi selftest ABS sistema, tako senzorjev, kot krmilja in seveda črpalke ki je navaden elekromotorček. Če je s sistemom kaj narobe lučke ne pogasnejo, torej v tvojem primeru je s tem sistemom vse ok.
Tako napako lahko dobiš tudi iz povsem drugega vira, jaz sem jo iz napake na turbini, potem te vrže v rezervni program in napiše ABS in ASR fault, pa še kup drugih bedarij ne dela.
Tole je pač biser francozov in njihovega softvera.
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Sej če se prov spomnim mi je na začetku javilo engine check (servise lučka zagorela) nato pa takoj to napako asr/esp.....

Tankal na Lukovici diesel (1.6 Hdi motor).....
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
V kolikor ima avto isti ECU (krmilno enoto) za ESP/ASR, gre lahko tudi za injektorje (sobe). Taka fora je bila na Toyoti Avensis, ko je bil en injektor za zamenjat. Glede na to kar si napisal bi skoraj rekel, da je to to.

Preveri ce ti vsi injektorji delajo OK.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Hmm... To je pa mozno... Mi je pred casom serviser ze omenil da mu za eno sobo kaze odstopanja vendar mi je rekel tudi da odstopanje ni veliko... Joj joj pa smo pr stroskih... :( A je treba nujno menjat oziroma obnovit vse ce je v tem problem?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Probaj najprej z Agripante 25, lahko za nekaj časa odložiš popravilo, ki pa te verjetno slej kot prej čaka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.940
1.254
113
a niso tile 1.6 hdi mal problematični motorji ? turbina pa to, ali so to že odpravili ?
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Sam se to mi manka ja... :) Kmalu bo treba zamenjat se vztrajnik pa sklopko pa zdej sobe pa mam pol nov avto oziroma nov motor.... :) dpf je ze bil zamenjan...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vsi, ki vam je skrajno smešno omenjanje goriva v zvezi z omenjenima lučkama - se bomo pogovarjali ko boste 30+ let vozili Citroene in boste "spoznali logiko" tega proizvajalca - no celega PSA.

Kot je Infernus višje napisal - po neki čudni logiki ta lučka signalizira marsikaj ne samo izpad asistenčnih sistemov. In ko OP zavije z bencinske črpalke (kjer ni bilo "romunov" da bi mu sabotirali avto) je edina logična misel povezava z gorivom.
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Sem vesel da ti dela Seba.... Zamenjava... :)

Naslednji avto bo ziher spet brez dpfjev, turbotov menjav vztrajnikov itd.... Pa tud če mi žre še enkrat več :)
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Konc druzga leta ti ga prodam, jst bom spet kupil hdi, samo bo 2.0. Je pa res da servise delam na 15tkm max.