Nezatisnjena jermenica

sad

Guru
24. avg 2007
20.524
9.217
113
Je možno, da se nezatisnjena jermenica na 1.9SDI motorju pač normalno vrti, potem pa enkrat preskoči za tisti en zob oz. kolikor že ima lufta in naredi razdejanje?
Če bi bila nezatisnjena bi to takoj zaružilo ali je možno, da narediš kar nekaj km (npr. 500+) preden zaruži?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.814
113
verjetno so jo vibracije počasi losale...in ko je enkrat odletela dol...če je, je moglo biti res hudo sr.anje.
 

Mitja320

Pripravnik
8. sep 2007
53
0
6
Nezategnjena jermenica zob. jermena na glavne gredi? Če je losana jo še vedno drži kajla, kasneje pa kajlo odtrga in se lahko zavrti v prazno.
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Ti motorji, poleg tdi-jev imajo problem z jermenico zobatega jermena, ker se zaradi vibracij losa vijak, ki pa povzroci unicenje kajle. Koncni rezultat vsega je unicen motor. Velikokrat je posledica slabega dela mehanika, in ce se nemotim je potrebno tisti vijak zategniti kar z 22kilami.(ne me drzat za besedo, nesraufam toliko VWjev ker jih posiljam k kolegu, on pa men francoze
smile-1.gif
)
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Ponavadi se res zgodi zaradi premalo zategnjenega vijaka, nekateri avti imajo tudi vijake, ki se zategujejo na stopinje, tiste je potrebno vsakič menjat (dehn schraube). Na oplu se pri nekaterih motorjih zateguje preko 200Nm. Renaulti (nekateri 16v motorji) naprimer spodaj sploh nimajo kajle in je potrebno orodje da lahko menjaš jermen. Sam sem že slišal od kolegov, za podobne zgodbe ampak zaenkrat sam še nisem doživel, ponavadi še preveč zatisnem
bonk.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Spodnja jermenica na motorni gredi se pritegne z 90 Nm+ 90 stopinj vijak je potrebno menjat ker je natezni, jermenica na odmicni gredi se pritegne z 55 Nm, pravtako je potrebno menjat vijak jermenica nima kajle ampak jo trzi samo konus.
 

Mitja320

Pripravnik
8. sep 2007
53
0
6
Sem še enkrat prebral, sem mislil da je rekel da je spodnja na konus, zato mi je bilo čudno
bonk.gif