Neupravičeno zaračunavanje carine

mickeycek

Fizikalc
2. jun 2011
234
59
28
Pozdravljeni,

Iz kitajske sem naročil izdelek v vrednosti 19€. Ko je prispel v Slovenijo, sem dobil obvestilo iz carine da moram posredovati račun. Vse urejeno, znesek ni presegal 22€. Čez par dni pa dobim izdelek z odkupnino 5€. In kaj so zaračunali? "Postopek preverjanja e-poslovanje". Torej zaračunali so mi 5€ da so oni preverjali paket, na koncu pa paket niti ni za carinit, in oni mi ta postopek še zaračunajo?! Sem jih jaz prosil da ga odprejo če ne verjamejo deklaraciji? Sploh pa je to njihovo delo! Razumem če bi presegel 22€, ampak da vse štima, pa mi nekaj zaračunajo? Potemtakem lahko odpirajo paket za paketom pa za vsakega skasirajo 5€... uf koliko jih odprem v eni uri.

Me zanima če se z pritožbo da kaj rešit, je mel že kdo tak problem?

IMG_4743.JPG
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Račun je od carinske pošte in nič se ne da rešit. Podobno kot z rtv prispevkom ali sazas mafijo. Mogoče kakšna višja inštanca? Ker ne gre samo za kitajske pakete. Pač vsepovprek odpirajo in ti zaračunajo strošek, ki pa je njihovo redno delo in si predstavljam, da je to del plače?. Al imajo kaj drugega za počet tam in imajo poln K teh paketov in hočejo malo ustavit podpiranje kitajca?
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Ne vem točno, že nekaj časa nisem naročal.
Nazadnje za kolegico nek hoodie od enega kitajskega banda in sem isto po netu dal obrazec in so mi računali
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.439
5.431
113
Včasih so to delali cariniki in jim je šlo v rok službe.

Potem so to delo prevalili na pošto, ki lahko pri tem tudi malo izboljša svoje poslovanje z zaračunavanjem nepotrebnih storitev.

Kaj dela 1700 nekdanjih carinikov, odkar jih ni več na mejnih prehodih? Preverja trošarine, izdajanje davčno potrjenih računov, ...

Za plače 3571 zaposlenih na FURS je šlo leta 2018 120 milijonov evrov.
 

bula

Fizikalc
3. sep 2007
453
26
28
Samo kratko pojasnilo: 1700 bivših carinikov, ki so zdaj v službi na FURS-u dela nekaj takega: nekaj jih je odšlo v penzijo (ni nadomestnih zaposlitev), nekaj jih res dela tisto kar je napisano zgoraj, kar nekaj jihh še vedno dela kot carinikov v tvojem smislu, saj imamo še dva potniška mejna prehoda (Brnik in Koper), kar nekaj jih od 2004 dela za Bruselj in kar precej jih še vedno uvozno in izvozno carini blago - za Slovenijo in druge države ES - kar boš ugotovil če boš enkrat posloval s tujino izven ES..........................v glavnem jim/nam ni dolgčas. S prenosom carinjenja na Pošto se pa tudi jaz ne strinjam, ampak mene ni nihče nič vprašal.........
 

TurboD

Pripravnik
19. dec 2012
112
3
18
Eh, ta pošta, kasira kjer se da. Sem zadnjič nekaj naročil in mi ti klinci zaračunajo 1.44€ za vročitev paketa iz 300m oddaljene pošte. Iz kitajske pa skor do mene je pa lahko prišlo zastonj. Sam še kakšne stroške carine na 2€ vrednost pošiljke se manjka. Genijalci.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Res bedna situacija. Ampak po drugi strani, pa pošta zastonj prenaša gore teh malih kitajskih paketkov in to bo nekako treba uredit. Al se motim?
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Poštnina kitajskega paketka je plačana iz Kitajske strani...pač, država Kitajska subvencionira stroške pošiljanja
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.344
3.437
113
Ja ne naročat pri Kitajcih,
Sicer pa so že nekaj ponudbe prenesli na Kitajska skladišča v EU
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Imaš srečo, da ni dostavljalec paketka recimo DHL, kjer bi te to stalo 20eur.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.397
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Približuje se tudi 1.1.2021 ko bodo uvedli obvezen DDV na vse pošiljke izven EU. Tako boš do 150€ plačal DDV, nad 150€ pa carino + DDV.
Poleg vsega pa še stroške carinskega postopka! To preverjanje je sedaj 5€, po novem pa bo 15€

Torej boš za izdelek vrednosti 10€ plačal (10€ + 1,22% + 15€) 27€ !!!
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.831
727
113
www.jernej.org
hahaha, ja verjetno ja... zastonj jih bojo dostavljal ja...

je ze vse urejeno, ne skrbi...
Načeloma je poštni sistem vedno tako deloval, da se plača lokalni pošti (znamka, paket, ipd.), pošta na destinacijo pa potem to dostavi na lastne stroške. In sistem je deloval, ker je bil vzajemen. Kitajci so pa ta sistem začeli zlorabljat (samo pošiljajo v tujino... prejemajo zelo malo). Mislim, da ta problem še ni rešen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl