Nestalna članica v Varnostnem svetu

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Kaj je v kozarcih?
 

Priponke

  • FB_IMG_1686161636633.jpg
    FB_IMG_1686161636633.jpg
    43,5 KB · Ogledi: 72
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

erikson

Guru
25. avg 2007
21.492
5.483
113
Tako kot Logarja, so Golobovi tudi Urško popolnoma prezrli kot zaslužno, da bomo dve leti v varnostnem svetu OZN. Ona polovico svojega časa porabi za diplomatske aktivnosti.


Po uspehu slovenske kandidature so začele deževati čestitke in zahvale tistim, ki so sodelovali pri projektu. Med zaslužnimi za uspeh pa je po mnenju predsednice državnega zbora Urške Klakočar Zupančič ostala spregledana parlamentarna diplomacija, kar jo “osebno zelo žalosti”.

“Državni zbor ni samo ta stavba in pa plenarna dvorana, kjer se krešejo mnenja poslank in poslancev. Državni zbor je mnogo več kot to. In državni zbor opravlja tudi svojo zunanjepolitično funkcijo,” je izpostavila.

“Resnično me žalosti, da ta dimenzija diplomacije včeraj ni bila omenjena. In mislim, da je prav, da se to popravi. Zato se iskreno in iz srca zahvaljujem vsem poslankam in poslancem, članom odbora za zunanjo politiko, članom skupin prijateljstva, ki so zavzeto in aktivno delali na skupni agendi oziroma na skupnem cilju, da Slovenija postane nestalna članica varnostnega sveta,” je dejala predsednica državnega zbora.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Ne, bo pa zagotovo Adria 2 z vsakoletno dokapitalizacijo z davkoplačevalskim denarjem v višini par 100 mio eur.
Čeprav Golob je poskrbel zase s privat letalom. Se zna zgoditi, da bo javno proti, ker to pa je razmetavanje davkoplačevalskega denarja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.370
2.286
113
Tudi posvajanje opice je pripomoglo k temu uspehu, pa če ste se iz tega še tako delali norca. In seveda je zdaj treba to na vsak način minimizirati, oziroma vse zasluge pripisati Janši, ki je hotel ta projekt zminirati.
Ni čuden, da se ti tolk režimo!
Še tako naprej. Humor je pol zdravja :)
 
  • Haha
Reactions: tomi

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.614
247
113
Tudi posvajanje opice je pripomoglo k temu uspehu, pa če ste se iz tega še tako delali norca. In seveda je zdaj treba to na vsak način minimizirati, oziroma vse zasluge pripisati Janši, ki je hotel ta projekt zminirati.

pa dobr, če je on vložil kandidaturo, potem je to tud malo njegov projekt, a ni tko?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.219
113
Ne samo njegov. Od vseh, še od berača pod mostom, pa od vratarja, ki mu je odprl vrata.
Če pa ne bi šlo čez, bi pa vsi drugi bili krivi.
Guinness je dobro napisal:
Nam res ni pomoči, pa mi dol visi a smo ne vem kakšna članica al ne, ampak načeloma je to za državo dobro a ne in pripomore (minimalno ampak j3bat ga) ugledu države, ampak ne, mi smo tok v kurtzu narod, da če bi nam to ratalo ko je bil PV ivan bi levičarji jamral pa polena pod noge metal, zdej v tem primeru pa to počnejo desničarji. Fakmi, kok bi blo noro če bi ivan pa holob skupi rekla, bravo, ratal nam je neki, za kar smo se vsi trudil, ampak, mi,… smo res narod, da ga iščeš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.946
8.994
113
EU
Ne, bo pa zagotovo Adria 2 z vsakoletno dokapitalizacijo z davkoplačevalskim denarjem v višini par 100 mio eur.
Čeprav Golob je poskrbel zase s privat letalom. Se zna zgoditi, da bo javno proti, ker to pa je razmetavanje davkoplačevalskega denarja.
Sem za Adrio2. Bil bi direktor in vsako leto štepal izgubo, katero bi država pokrivala.
Plača pa zagotovljena. Epsko.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Vsaka država, ki da kaj nase, ima nacionalnega prevoznika. Ali misliš, da smo manj vredni od Albanije ali Črne gore?
Naša država da veliko nase, to je res
Zdaj z našim članstvom v varnostnem svetu, pa je Evropa varna. Sploh pa, ker je za obrambo zadolžen sam presvetli minister Serpentinškov Marjan Šarec.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi in MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.955
5.028
113
Vsaka država, ki da kaj nase, ima nacionalnega prevoznika. Ali misliš, da smo manj vredni od Albanije ali Črne gore?
Rekel si da je pri NAS bil kongres. In več jih je odpovedalo zaradi prevoza. Torej ti zastavljam vprašanje, če bi letalske lete 2h zdravnikov iz Berlina, treh iz Prage, 5tih iz Barcelone, enega iz Modene, enega iz Dunaja, dveh iz Minhna in tako naprej ...in to vse v roku 12 ur pred simpozijem. Nehaj bluzit.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Rekel si da je pri NAS bil kongres. In več jih je odpovedalo zaradi prevoza. Torej ti zastavljam vprašanje, če bi letalske lete 2h zdravnikov iz Berlina, treh iz Prage, 5tih iz Barcelone, enega iz Modene, enega iz Dunaja, dveh iz Minhna in tako naprej ...in to vse v roku 12 ur pred simpozijem. Nehaj bluzit.
Obrni se na organizatorja kongresa, ki je to povedal. :jok:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.381
5.896
113
pri taščici
Jebeš zdravnike, ki ne najdejo Zagreba na zemljevidu.
Ce je bilo tisoc zdravnikov na kongres vabljenih pa je bilo recimo 3/4 iz tujine, bo jim lahko carterje organiziral iz okoliskih letališč. Al pa vsaj avtobuse ce se pogovarjamo o zagrebu, gradcu, celovcu, trstu....
Al pa naj bi kongres naredil na letališču mb. Saj je se vedno precej prazen ce se ne motim.
Bi lahko dohtarji s private jeti priletel direkt pred vrata kongresne dvorane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.421
5.445
113
Kateri kongres pa je bil to? In kje? 1000 je hudo velika številka...