Nepravilen signal gps

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Na telefonu LG stylus2 imam namescen sygic z mapami slo,hr,at,it.
Vceraj sem ga prvic uporabil v avstriji...po mariboru je deloval brezhibno ,cez par km po ustopu v avstrijo pa je zacel nenehno javljati da gps signal ni pravilen in je vec casa nedeloval kot deloval...poskusil sem se z googlovimi zemljevidi in tudi vecino casa ni delovalo. Po vrnitvi v maribor spet vse deluje brezhibno. Operaterja sem imel na samodejno ce ima to kaj veze z gps.
Mogoce kdo ve zakaj ta problem ?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Mogoče imaš izklopljene podatke v tujini...in Agps ne sodeluje... Al kaj je že tisto ki pomaga ori lokaciji z baznimi postajami...
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Opisana situacija mi deluje, kot da si ima sygic težave z GPS lokacijo, hkrati pa imaš izklopljen Data Roaming. V Sloveniji je za določitev lokacije uporabljal bazne postaje, v Avstriji pa te "pravice" ni bilo več, zato ti je javljal napako.

Sam GPS namreč deluje tudi brez mobilnega omrežja in s tem ne bi smel imeti težav, vprašanje pa je, kakšne alternative zna uporabljati sygic, če preko GPS ne more določiti lokacije.

Je pa očitno to težava sygic-a, nekaj na to temo piše tule

Predlagam, da po izvedeni proceduri v drugem linku začasno izklopiš podatke, s tem ga boš prisilil, da uporablja samo GPS in preveril, če je z GPS strojno opremo v telefonu vse OK.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Bom poskusil se to. Podatke v tujini imam vedno uklopljene in so bili sigurno tudi v soboto v at.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.469
2.324
113
Meni pa dolgo časa ne prime signal, nevem kaj mi je storiti.

Je pa S520, s katerim sem imel same probleme.


Screenshot_20190806-164504_GPS Test.jpg