slab gps signal v hribih

EmptyHead

Pripravnik
15. apr 2013
889
1
18
Ja saj je to logično, da bo med sneženjem slabši signal, ali? Isto kot tudi radijski signal ... ko ena postaja dela lepo samo ob lepem vremenu, ob grdem hrešči.

Težko boš našel takšno navigacijo kje, da bo ob zelo slabem vremenu še vedno lovila isto signalov kot ob zelo lepem vremenu - govorim o teh pohodniških in podobnih, katere baterije držijo po 10 ur ali več.

Jaz sem tudi bil enkrat v zimskih razmerah na triglavu ... ampak prvič in zadnjič. Ni me strah višine, ampak ko tapkaš po mehkem in nepohojenem snegu pa se tu pa tam spotakneš ob skalo, ki je skrita pod snegom, se pa skoraj poserješ od straha.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik EmptyHead pravi:
Meni vedno dela signal odlično v hribih. Sem bil na Triglavu že 6x. Priporočam ti, da si ne kupiš pohodniškega garmina oz. navigacije, ampak kolesarskega, kateri boljše lovi GPS signal.

Uporabljam Edge 800, in mam vedno polno signala. Sicer ga uporabljam za isto stvar, kot ti, da mi služi bolj kot ne, potem, da če se bi slučajno izgubil, da se nazaj trofi. Natančnost signala je bila do 3-4m.

Tam kjer sva se ustavila, da sva malo počivala, je navigacija kljub temu kazala + od 0-1kmh, tako da je natančnost do treh metrov sama si ustvarila pot od trenutne lokacije. Torej je odstopala.

To je pot od Pokljuke do Kredarice. Izberi si satelitsko sliko, za boljšo orientacijo.
wink-1.gif

</a>


Snecer, kako si prišel do Googlovega zemljevida v tem programu?

Oregon 300 je bil pohodniški in verjemi, v severni steni ne more loviti, ker si med stenami občasno
smile-1.gif

En kratek odsek ga zmoti, ki je neugoden za signal.

Od Pokljuke do Kredarice pa je šetnja.

V Mapsourcu/Basecampu klikneš = view in Google Earth in to je to.

oz. spust je bil pa ok


za naslednje leto pa ne najdem
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Snecer imas kaj izkusenj z rocnimi gps (urami)? Garmin Fenix oz. Suunto Ambit? Saj na netu je dosti review-ev ampak tko,... vec glav.

Zimski pristopi so cisto druga filozofija. Tle ne mores pri 30 letih rect, zdaj pa grem se pozim na triglav ker je to aktualno. Potrebujes izkusnje in kilometrino. Prvo ti da alpinisticna sola, za kilometrino in dobre vzpone se je treba organizirati sam. Pa po stopnicah, postopoma in najboljse zgodaj v najstniskih letih, ker kasneje smo prevec previdni in je tezko napredovati. Potem prides do tega, da 22letni mulc solira ama dablam. Par dni nazaj...

http://gripped.com/routes/ama-dablam-solo-record-video-included/
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Z urami pa nimam izkušenj
smile-1.gif


Pozimi pa ne hodim v gore kot ljubiteljski hribolazec. Kot si napisal je to za izučene. Preveliko tveganje in matrarija vsaj zame.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Jaz imam Suunto Ambit že blizu dve leti, primarno je bil kupljen za hribe, sedaj pa ga večinoma koristim za kolesarjenje in tek, kjer se izkaže precej bolje, kot sem mislil, razen v res zaprtih dolinah.
Problem hribov je naslednji - ozke doline ter severne stene. Čeprav me je pa lani vseeno presenetilo, da zna biti zelo slab signal celo tam, kjer ne bi pričakoval - v mojem primeru je bila to dolina za Debelim vrhom, ki je dokaj odprta, vreme pa je bilo totalna šajba. Gozdovi so pa katastrofa, sploh severne strani. Kljub več poskusom mi še zdaj ni uspelo vsaj približno odmeriti GPS sled od planine Blato do planine Jezero, ne poleti ne jeseni.

Zanimivo je, da je pozimi veliko bolje, tudi iz severnih grap imam zelo dobro sled (recimo iz Begunjščice ali Vrtače). Suunto Ambit ima to prednost, da manjkajoč GPS signal na krajših razdaljah kompezira z merjenjem pospeškov in v večini primerov kar dobro zadane. Kako je s severno steno Triglava (po planinskih poteh), bom pa poskusil čez nekaj tednov. Jaz sem z Ambitom zelo zadovoljen, še največja težava je, da ima GPS log pri sekundnem intervalu shranjevanja točk pomnilnika le za cca 14 ur, kar je malo sitno za večdnevne ture. Nosit prenosnik s sabo pa tudi ne gre. Verzija 2 ima možnost shranjevati signal na 10 sekund, kar je za gorništvo čisto super, ambit 1 omogoča tudi na minuto, samo to je res le za polže ali pa za alpinizem, ko se res počasi kam premakneš.