Neodvisni testi pokritosti mobilnega signala

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Test pokritosti s signalom mobilne telefonije na območju SLO
Sem iskal, a očitno ne obstaja nič neodvisnega. :(

tole ravno ni kar iščem
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.859
3.882
113
Za elaborat o pokritosti nekega oddajnika gre par 1000EUR, dvomim da bi kdo delal tole "neodvisno" za vse operaterje za celo državo. Še operaterji ga naredijo ker ga rabijo za uporabno dovoljenje, ne zato ker se jim fino zdi dvigovat pokritost. Je pa tak papir v teoriji in praksi "neodvisen" ker mora bit in potem ga operaterji uporabijo za lasten zemljevid.

Skratka to kar imajo operaterji je popolnoma neodvisno, je pa teoretično narejeno na podlagi papirjev in številk in ne kako zgleda v praksi. Moč oddajnika, položaj oddajnika, relief in upoštevanje sezonskih odmikov zaradi rastja, vremenskih pogojev ipd. to je to. Ali je na neki točki na karti dejansko signal ali ne noben ne preverja.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.368
5.875
113
pri taščici
V srediscu slovenije je kar nekaj obmocij kjer signala ni oziroma je slab (pa zivijo ljudje). Ceste med naselji so pa sploh sive lise.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Za elaborat o pokritosti nekega oddajnika gre par 1000EUR, dvomim da bi kdo delal tole "neodvisno" za vse operaterje za celo državo. Še operaterji ga naredijo ker ga rabijo za uporabno dovoljenje, ne zato ker se jim fino zdi dvigovat pokritost. Je pa tak papir v teoriji in praksi "neodvisen" ker mora bit in potem ga operaterji uporabijo za lasten zemljevid.

Skratka to kar imajo operaterji je popolnoma neodvisno, je pa teoretično narejeno na podlagi papirjev in številk in ne kako zgleda v praksi. Moč oddajnika, položaj oddajnika, relief in upoštevanje sezonskih odmikov zaradi rastja, vremenskih pogojev ipd. to je to. Ali je na neki točki na karti dejansko signal ali ne noben ne preverja.
Računal sem, da je kakšna aplikacija, ki poskenira radijski spekter in logira lokacijo.

Racimo, tako kot so imeli merjenje hitrosti up/downloada in so še pošiljali routerje. (samspeed ali nekaj podobnega)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Ni šans, da kaj takega narediš malo "na hitro". Bi se hitro znašel na merku odvetnikov telkotov.
Prvič smo to še pri Connectu delali, ko sem bil urednik, a je za nas to delala ena orenk nemška firma, ki tega ni počela prvič. Pa še tako je bilo kar nekaj negodovanja in ugovarjanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Utisevalec in 5450

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Neodvisno testiranje je kar jeben štos. Sploh ker omrežja dihajo skozi prostor in čas ter se različno odzivajo na različne storitve. In moraš vse to upoštevat. Pokritost s signalom že dolgo ni več edina poanta.

In ja to speljat je seveda komplicirano in drago.

Tudi dotične razne neodvisne teste več ali manj financirajo operaterji. Če ne drugega, da se znajo primerjat s konkurenco. Tudi če nisi najboljši, dobiš vsaj rezultate, kje stojiš po raznih dimenzijah rezultatov v primerjavi z ostalimi.

In ja, vedno bodo kaki ugovori, saj se kriteriji lahko razlikujejo.