Ne morem vpostaviti internetne povezave

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Skratka. Nabavil sem nov notesnik HP6720s. Vse sem OK poštimal, nastavil vse nastavitve (IP...), pa vendar ko želim na internet, nimam povezave. Kaj bi lahko bilo narobe? Vse sem že sprobal. Tudi če pingam ni povezave.
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.399
965
113
Obišči stran
Ubistvu je vseen kak notebook imaš, bolj je pomembno, kdo je tvoj ponudnik in kake vrste povezavo ti ponuja.

Al si se hotel pohvalit da imaš nov notebook?
wink-1.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Ja recimo da sem se hotel pohvali ja.
bonk.gif

Dejstvo je, da mi na starem računalniku povezava dela, na novem pa ne.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.104
744
113
ugibam na slepo: imaš telemach (ali kakega drugega kabelskega operaterja) in računalnik priklopljen direktno na modem?
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Ja recimo da sem se hotel pohvali ja.
bonk.gif

Dejstvo je, da mi na starem računalniku povezava dela, na novem pa ne.

verjetno zato, ker imajo providerji povezavo zakljeno na MAC naslove.
Torej: operaterju sporoči nov MAC naslov, ali pa ga kar spremeni.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Glede na to da imaš kabelsko, imaš na izbiro:
- če želiš imeti oba računalnika hkrati, potem ali kupiš router ali pa obema računalnikoma nastaviš isti MAC naslov in potem preklapljaš kable (kar pa ni "komot")
- če boš starega vrgel proč, potem pa ali novemu dodeliš isti MAC naslov ali pa kabelskemu ponudniku sporočiš MAC naslov novega računalnika.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Hvala vsem za pomoč. Bom probal še MAC naslov spremeniti in bom videl kako in kaj.
Btw: mi lahko kdo namigne kje se spremeni MAC naslov??
confused-1.gif

Pa še eno vprašanje. Internetno povezavo imam preko kabelskega operaterja, vendar preko Arnesa. Če bi želel javiti operaterju spremembo MAC, komu moram to javiti?
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.934
5.003
113
Kaj a niso več nehali z zaklepanjem MAC- naslovov na modemih?

Jodlarček:
Ti samo resetiraj modem. Edino kaj se dogaja pri teh modemih je to, da si zapomnijo prvi MAC naslov ki je bil priklopljen. Če zamenjaš PC, modem še vedno pričakuje enak MAC. Vse kar moraš naredit je da izklopiš modem iz elekrike in nazaj vklopiš.

P.S.
MAC naslova ne moreš spreminjat, ker je edinstven za vsako mrežno kartico posebaj. ž

P.S.2nd.
Kupi si router!
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.300
18
38
MB
Hvala za nasvet. Routerja pa zaenkrat ne mislim kupovati, ker bom imel priklopljen samo en računalnik.
Bom pa probal resetirati modem..in javim kako se je izteklo.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Kaj a niso več nehali z zaklepanjem MAC- naslovov na modemih?

Jodlarček:
Ti samo resetiraj modem. Edino kaj se dogaja pri teh modemih je to, da si zapomnijo prvi MAC naslov ki je bil priklopljen. Če zamenjaš PC, modem še vedno pričakuje enak MAC. Vse kar moraš naredit je da izklopiš modem iz elekrike in nazaj vklopiš.

P.S.
MAC naslova ne moreš spreminjat, ker je edinstven za vsako mrežno kartico posebaj. ž

P.S.2nd.
Kupi si router!

1. Ne niso.
2. To sigurno ne deluje.
3. Mac adreso lahko spreminjaš
4. Res je najbolje, da kupiš router

Ps. najlažja rešitev je, da pokličeš na Telemach in rečeš da ti spremenijo Mac adreso v bazi
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.934
5.003
113
MAC adresa je zapečena v čipu same kartice. Če se že spreminja se spreminja preko driverja originalna adresa ostane še vedno na kartici. Seveda mora driver to omogočat (večina jih).

OK nebom trdil, ker nisem šel sprobavat. Ampak link na kartici zagori že prej preden se naloži driver. Modem lahko še vseeno prepozna originalni MAC.

No daj te sprobat in poročajte. Jaz tega doma ne morem naredit, ker imam modem in WiFi ruter v drugi sobi kot je PC.