Navon

bor

Pripravnik
1. dec 2007
106
0
16
V roke sem dobil Navon navigacijo,ki ima naložen licenčni iGo Amigo zanima me če je možno naložit iGo Primo?
Naprava je Windows 5.0.Prosim za navodila
 

bor

Pripravnik
1. dec 2007
106
0
16
Na ohišju ne dobim nobene oznake. Vmeniju pa: NavOn Navigation 8.4.2.95590
Ima pa program iGo na SD kartici
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Za začetek vzemi drugo kartico, naloži gor Primo (pazi na pravo resolucijo) in zalaufaj.
Poglej še v originalen sys kaj je tam not napisano.
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Seveda je zelo pomembno, da mapo Primo in zagonski .exe poimenuješ tako kot imaš privzeto na original kartici. Predvidevam da je naziv mape "Mobilenavigator" in "MobileNavigator" zagonski file navigacije.
 

bor

Pripravnik
1. dec 2007
106
0
16
v sys datoteki je model navigacije napisan Navon N560.
Skopiral iGo 8 na novo kartico prepisal sys datoteko in program se je zagnal vendar samo enkrat,ko sem šel iz programa se noče več zagnat.
Prosim za pomoč
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
ksz

ne se mi smejat, ker sem popoln Noob na tem področju ...

Včeraj in danes sem se potepal po Istri (Pula, Poreč, Novigrad ...) in bil nemalo razočaran nad svojim original Navon N760 +Adria karte (z vsemi updati) napram iGO verziji za Android, ...625 z Navteq kartografijo. Druga varianta je imela naprimer vsa krožišča posodobljena, original Navon pa ne (Navon ima za zahodno EU Navteq, za ex-Yu je TopMap).

Ali obstoji varianta, da na original Navonu pobrišem vso kartografijo in si naložim to kar imam na Android telefonu ? (to kar imam na Androidu gre zahvala Janchu, objavljeno ne dolgo nazaj na P******; hvala Janch).
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Ni kriv tvoj navon...no ja, posredno
smile-1.gif

Problem je v tem, ker je zadnja karta HR iz selekcije Topmap še vedno iz lanskega leta 2012.07 in v njej manjkajo praktično vse nove ceste/krožišča po jadranu, medtem ko je NavteQ pridno zbiral podatke in jih ažuriral ob vseh posodobitvah. ravno iz tega razloga je dejansko Topmap trenutno slabša izbira za HR, SRB, BIH kot pa recimo NavteQ 2013.Q1

Če bi želel izboljšat oz naložit komplet NavteQ, boš moral na navonu najprej zamenjat tudi softwer, (npr. Primo), sicer ti novih zemljevidov ne bo prepoznalo zaradi originalne programske opreme v navezi z licencami.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
@Janch, hvala za hiter odgovor. Vidim, da je najbolje , da ostanem kar na tem kjer sem in počakam na posodobitve za Topmap, če sploh bodo ...

Z Navonom sem v principu zelo zadovoljen glede na ceno imam edino eno pripombo in to je odzivnost zaslona ob dotiku. Včasih pritisnem na določeno "ikono" in se sploh ne odzove oz. moram večkrat pritisniti, včasih se celo pokaže čisto druga "informacija". Morda sem malo razvajen, ker sem imel prej Navigona, kjer je to laufalo u nulo in še sedaj mi je žal, da sem ga prodal.

Sem danes malo posrfal in vidim, da je Navigon prenehal s prodajo/proizvodnjo PNA GPS napravami (jebela cesta Garmin, hehe). A mi lahko kdo priporoča, kaj bi bilo trenutno najnaj hardversko, seveda da ostane software iGO Primo.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Jaz ti priporočam WayteQ xTAB-50 (Android) na katerem imaš lahko naloženo praktično vse najbolj popularne navigacije (Primo, Navigon, Sygic...) in uporabljaš tisto, kar ti najbolj ustreza. Poleg samih navigacij ti lahko potem naprava služi še za druge namene, pač vse to, kar Android ponuja.

tukaj lahko vidiš demo, ki sem ga pred časom ustvaril..


tukaj pa je tema o tej igrački:
https://www.alter.si/tabla/show...e=0&fpart=1
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Hvala Janch. Šel čez temo in tudi @popotnik pohvalil odzivnost zaslona .... Jutri ga naročim, Navon pa gre v prodajo po pošteni/simbolični ceni.

PS: vse pohvale za demo video !
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik srv pravi:
Hvala Janch. Šel čez temo in tudi @popotnik pohvalil odzivnost zaslona .... Jutri ga naročim, Navon pa gre v prodajo po pošteni/simbolični ceni.

PS: vse pohvale za demo video !

WayteQ xTaba 50 žal ni več v prodajnem programu, kdaj bo prišel naslednik se tudi ne ve. Mi lahko kdo svetuje kaj podobnega, na Android zasnovi, sem se full zagrel
smile-1.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Vsem zanesenjakom, še posebno pa Janchu in popotniku velika hvala za nesebične nasvete in predloge uporabnikom kot sem sam, malo neveščim, malo lenim .... Sem se odločil, da nekaj časa počakam in morda dočakam naslednika xTaba-50.

PS: @Janch, @popotnik - se popolnoma strinjam s postom popotnika; glede na to koliko truda sta z vložila v sam sistem, sem prepričan, da bi morala obvezno dobiti pre-production naprave v test, da se še pred samim launchem izognemo nepotrebnim predporodnim težavam. Lahko v tem smislu uporabniki kot sem sam kaj storimo ? Kakšen klic, dopis proizvajalcu ali našemu zastopniku ?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Seveda lahko! Vsaki prošnji po pomoči in zahvali priložite nevirtualanih10€ pa se bo v enem dnevu dovolj nabralo.
wink-1.gif


Janch, Popotnik -
cheer.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.324
657
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ahhh...
rolleyes-1.gif

vedno se čudno počutim ob komentarjih, ki pozivajo k raznim donacijam meni ali Popotniku (ali komurkoli). To je forum, vsi smo tukaj prostovoljno in vsi tisti, ki smo pač malo večji GPS entuziasti, to delamo izključno za dušo in motivacija ni in nikoli ne bodo cekini. Tiste najdete na bolhi in to celo take drekače, ki si dajo npr. nickname" janch123"- me je ravno Popotnik zadnjič opozoril, da nekdo na bolhi prodaja GPS warez pod zanimivim uporabniškim imenom.

Kakorkoli, še veliko vas je tistih, ki ste vsak na svoj način prispevali k boljšemu razumevanju vsega tega kar je napisano na celem GPS forumu, tako da gredo zasluge širšemu krogu uporabnikov! Seveda nikoli ne smemo pozabiti tudi tiste, ki so bili pionirji tukaj, takrat ko jaz še nisem imel predstave, kaj je to GPS naprava. Skratka to je forum - vsi enaki, vsi enakopravni!!
smile-1.gif


@srv
prodajalec, ki ima ambicije in ki želi realen feedback za to kar prodaja, da svoj največji potencial včasih tudi na test, tako da to tudi že obstaja..
zmaga.gif