Navodila za uporabo VW PASSAT B8 2015

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Moj avto je iz nizozemske pa so bila nizozemska navodila zraven. Če bi bila nemška ne bi imel nekih težav pa potrebe po SLO. Sem pa delil izkušnjo, sem (morda naivno) pričakoval, da ti navodila šenkajo. Očitno pri VW ne, pri toyoti pa 2x da.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Pa servis bi tudi morali dražje računat, kar v Nemčijo vozi. Da ne rečem, v Nemčiho hodi tankat.

PDF bi moral biti na voljo na njihovi strani. Če tega ni, pa upam da je vsaj pdf knjige "Kako izgubiti stranko in ne razumeti zakaj"

Mislim, da imamo vse stranke PDF, kako čimbolj zjebat prodajalce, uvoznike, ... in potem igrat nedolžno ovco, če gre slučajno kaj narobe. Če bi bilo po željah kupcev bi bili avti zastonj, tankal in servisiral bi prodajalec, čistil in servisiral pa generalni uvoznik, potem bi bilo še to odveč, da stranka sploh mora voziti avto, in bi od prodajalcev zahtevala še voznika, ki bi ji bil na voljo 24 ur. Čez čas pa bi še zahtevala plačilo, da se sploh vozi v avtomobilu določene znamke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.739
2.346
113
Pomurje
Včasih so za James Bonda kupovalu avte, zdaj pa jim plačujejo za uporabo dolocenih avtov.

Tudi Lexus mi je poslal brezplačna navodila za uporabo. Zato ga vozim v LJ na servis namesto v mani bližji Gradec
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Zakaj pa bi jih dali brezplačno? Iz Nemčije si pripelješ avto sam, Porsche ti pa naj da brezplačna navodila, kjer stroške prevoda (ki ni majhen) in tiska krije Porsche? Zakaj?

Sem prepričan, da če bi kupil avto pri njih, bi jih dobil brezplačno.

Takšne debate so malce neresne. To, da Apple nima slovenskih navodil niti proti plačilu, pa nobenega ne moti, pa čeprav je to skregano z zakonodajo.

Dokler se najde norec s preveč časa in se spravi nanje... Po predpisih mora uvoznik dati zastonj navodila v slovenščini.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.945
2.419
113
A res? A mi lahko prosim najdes ta predpis, da ti kupis avto v Nemciji, potem pa ti mora dati uvoznik za ta avto navodila brezplacno?

Verjetno je govoril o jabki.
Pri avtomobilu pa si uvoznik sam. Je pa se mogoce odprto za debato, kaj je z navodili, ko kupiš avtomobil pri podjetju, ki uvaža rabljene. Ali morajo biti zraven slo navodila.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Enostavno: stvar prodajne politike uvoznika. Se strinjam, da je to le pozitivna gesta uvoznika in sam tega ne jemlj negativno. Če zaradi 35 EUR bankrotiraš, potem je očitno avto preko budgeta.
Sem pa zgoraj zapisal brezplačno in legalno rešitev, ki zadostuje v 99% primerih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

Shillien

Zelenc'
1. feb 2020
12
2
3
no še moja izkušnja, porsche lj so mi rekli za navodila za passata b8 variant (2016) z discover pro navigacijo navodila 180€. se vam to zdi normalna cena? ker meni se ne.
 
  • Žalosti me
Reactions: Kamele0N

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
že večkrat predebatirano in vsi vemo koliko porsche zaračunava navodila

ne, ni normalna cena, ampak tudi njihov cilj ni informiranost lastnikov uvoženih rabljenih avtomobilov. novim jih pa priložijo zraven brezplačno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik in Kamele0N

Shillien

Zelenc'
1. feb 2020
12
2
3
že večkrat predebatirano in vsi vemo koliko porsche zaračunava navodila

ne, ni normalna cena, ampak tudi njihov cilj ni informiranost lastnikov uvoženih rabljenih avtomobilov. novim jih pa priložijo zraven brezplačno.
pove veliko o firmi. razumem da se navodila zaračunajo ampak ta cena je pa naravnost idijotska. sploh glede na to da jih veliko firm da zastonj. pac imajo dovol prodaje da se jim jebe za uporabnike.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
sploh za tiste pri katerih niso nič zaslužili. pa servisov verjetno ne bodo delali pri pooblaščencu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Pač prekrižariš www in si najdeš svoja .pdf in si jih natisneš (zastonj) ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Shillien

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
pove veliko o firmi. razumem da se navodila zaračunajo ampak ta cena je pa naravnost idijotska. sploh glede na to da jih veliko firm da zastonj. pac imajo dovol prodaje da se jim jebe za uporabnike.

Ne jebe se jim za uporabnike, jebe se jim za uporabnike od katerih nimajo nič. Očitno tistih, ki uvažajo "skoraj nove avte za četrt cene" ne vidijo kot stranke ampak kot konkurenco.

In da se razumemo, tudi porsche daje zastonj navodila, ampak ne pač za vw. Za škodo jih dobiš brezplačno. Očitno niso zanimive za uvoz.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

Shillien

Zelenc'
1. feb 2020
12
2
3
Ne jebe se jim za uporabnike, jebe se jim za uporabnike od katerih nimajo nič. Očitno tistih, ki uvažajo "skoraj nove avte za četrt cene" ne vidijo kot stranke ampak kot konkurenco.

In da se razumemo, tudi porsche daje zastonj navodila, ampak ne pač za vw. Za škodo jih dobiš brezplačno. Očitno niso zanimive za uvoz.

no in to ne drži. avto bi se servisiral pri njih in tudi dodatna oprema bi se kupila pri njih če bi bil odnos bolši. tudi ko sem klical za navodila nisem vprašal če jih lahko dobim ampak da bi jih kupil. dokler niso povedali cene.

navodila: vtakneš ključ, vžgeš pa gas. volan levo-avto zavije levo, volan desno...itd.
pri zastavi 101 res, pri novejših je pa včasih treba kako nastavitev pogledat ali pa pogledat kaj pomeni kakšna koda.
Ja da se vse na internetu ampak knjižica v predalu pa tudi ne škodi.