NAVIGON 8110 prihaja marca v Evropske trgovine

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
8110 je bomba od navigacije. Res pa ne vem čemu Navigon noče in noče dodati slo menuje in zvoka....kot da je težko :S
 

alex1

Zelenc'
3. jun 2008
17
0
1
Jado, hvala za tvoje mnenje, mogoče si le komu pomagal do odločitve nakupa Navigona 8110, res lahko samo upamo, da bo sčasoma dobil slo meni in zvok...upajmo !
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
mnenje imaš na navigate.si, kjer je dobil dobro oceno pa tudi na sami spletni strani od navigona vidiš, koliko ogromno funkcij ima :D
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
mnenje imaš na navigate.si, kjer je dobil dobro oceno pa tudi na sami spletni strani od navigona vidiš, koliko ogromno funkcij ima :D
Pokaži mi eno napravo za navigacijo, ki na www.navigate.si ni dobila dobre ocene!
To ni kritika ocenjevalcev, temveč prikaz, koliko dobrih navigacijskih naprav je na tržišču in kako težko se je odločiti kaj nabaviti.
Vsak mora presoditi kaj mu najbolj ustreza in to nabaviti.
 
Nazadnje urejeno:

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik steni pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
mnenje imaš na navigate.si, kjer je dobil dobro oceno pa tudi na sami spletni strani od navigona vidiš, koliko ogromno funkcij ima :D
Pokaži mi eno napravo za navigacijo, ki na www.navigate.si ni dobila dobre ocene!
To ni kritika ocenjevalcev, temveč prikaz, koliko dobrih navigacijskih naprav je na tržišču in kako težko se je odločiti kaj nabaviti.
Vsak mora presoditi kaj mu najbolj ustreza in to nabaviti.
Sony Nav-U73

Če bi bral pozorneje, bi opazil da ni "ocene naprave" ampak OCENA VREDNOSTI GLEDE NA CENO.

Eno z drugim ni pogojeno. Koliko je naprava vredna po "oceni" in ne po "vrednosti glede na ceno" pa naj odloči vsak sam.

Vrednost glede na ceno pa je izbrana iz razloga, ker nekatere naprave za enako ceno ponujajo več - tiste imajo višjo oceno.

Garmin 250W ima nižjo oceno glede na vrednost (oz. jo bo imel), kot večina ostalih naprav za 199€. Ker ostale naprave velikosti 4,3" za isti denar ponujajo več. Bluetooth, MP3.... več / manj map, zastonj nadgradnje, ... in še marsikaj.

Nekateri testi iz določenih razlogov še niso objavljeni. Predvsem je razlog v tem, da je nekateri dajo napravo na test, ko bi pa morali dati še ceno pa nekateri izginejo itd. in od njih ni odgovora. Pri tistih čakam samo in zgolj nek podatek, da potem tam kliknem tipko "objavi" in je to to.

Kar se tiče pa Navigon 8110 pa ne dobiš navigacije, ki bi za ta denar ponujala več. Grafika je daleč pred vsemi ostalimi, velikost zaslona tudi, nosilec je izredno dober (žal sem ga pozabil fotografirati), TMC PRO je zastonj, medtem ko pri ostalih moraš to storitev plačati, ravno tako je zastonj 2 leti nadgradenj, pokrita pa je vsa Evropa.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
Upam, da bo nova pošiljka pri Comshopu kaj znižala ceno tega 8110, ko bi bil ene max 350€ bi bil IZBIRA LETA.
 

headset

Zelenc'
31. mar 2008
3
0
1
Ma sem ga hotu kupit zaradi tega ker ima "voice recognition" kar pomeni da govoris ulico in hisno stevilko pa ti najde preko govora.
In nisem ga kupil ravno zato ker NE podpira imena ulic za naso drzavo torej ne podpira intonacije za nase ulice (Dunajska, ...Koprska... 2 ,,3 ..) ti se lepo napise na zacetku da "voice recognition for your country is not available" in zato je zame to isto kot da nima nic.
Naj dajo eno stvar v celoti lepo da dela tut v sloveniji ali pa ga lahko kar ze zdej vrnejo na navigon nazaj.
Tezko verjamem da bodo slovenci to hoteli ko bodo videli da nima podpore za nas kakor da smo zivali ne pa narod.
Se pravi kaj bom dal tak velik denar za nekaj kar hocem potem pa tisto nekaj ne bom mogel uporabljati v sloveniji ker pac ni podpore.
Jah skulirite se ane. Moja ocena kljub vsemu kar kaze navigacija je 10 ampak zaradi neuporabnosti v sloveniji = ocena 0 !
 

bluesman

Zelenc'
3. jul 2008
5
0
1
Lep pozdrav,

mene predvsem zanima, če ga je že kdo kupil in uporablja bluetooth povezavo za telefon. Jaz rabim gps, ki podpira to funkcijo, ker bi se rad pogovarjal prostoročno. Zdaj na navigate.si piše, da je to brez šumov in oh in sploh. Rad pa bi prebral kakšne praktične izkušnje, da je zadeva res dobra. A ta prepoznava govora pomeni, da lahko upravljam telefon z govorom?

Hvala za info.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik bluesman pravi:
Zdaj na navigate.si piše, da je to brez šumov in oh in sploh. Rad pa bi prebral kakšne praktične izkušnje, da je zadeva res dobra.
Ni oh in sploh ampak dosti boljše kot na garmin nuvi 760 in 770.

Citat:
A ta prepoznava govora pomeni, da lahko upravljam telefon z govorom?
prepoznava govora pomeni, da mu poveš "search" in "Dojčland", "Berlin", pa "Hitlerstrasse" in te odpelje tja. Potem pozna recimo razne OK in NO, BACK, HOME ukaze ipd.
Ampak očitno ali funkcija ne dela najbolje, ali pa meni ne uspeva govoriti v pravih naglasih
smile-1.gif
 

bluesman

Zelenc'
3. jul 2008
5
0
1
SE pravi, da morem stisniti tipko na GPS in rečt "Micka" pa ga bo poklical?

A se da primerjat kvaliteta te funkcije s Parrotom za 150 € ?
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Parrot je vsekakor bolje, saj je specializirana naprava. Ima boljši mikrofon, pa še bližje tebi je. Da ne omenjam, da imaš parrota vseskozi v avtu!!
A boš navigacijo tud vseskozi imel v avtu? Pol si obsojen na uničen nosilec. Original nosilec pa ni poceni.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Naprava omogoča upravljanje naprave s pomočjo ukazov, ne klicanje po imenih. Govorni ukazi se uporabljajo za iskanje nekega mesta, pregled TMC sporočil itd.

Tudi telefonu ne moreš povedati naj kliče, ampak boš micko moral pred tem shraniti. Preden pa boš lahko začel klicati pa boš moral pritisniti še neko tipko, da te bo sploh začel ubogati. Torej - dve popolnoma ločeni funkciji.
 

bluesman

Zelenc'
3. jul 2008
5
0
1
Ja imata oba prav. Sem malo neumno postavil vprašanje. Se pravi da bom preklopil na 2110max in parrota.
 

klasicni

Zelenc'
28. apr 2008
10
0
1
Citat:
Uporabnik bluesman pravi: Se pravi da bom preklopil na 2110max in parrota.

Jaz sem isto razmišljal o 8110 ravno zaradi navigacije in prostoročnega telefoniraja, pa imam iste pomisleke kot ti. Navigacije ne rabiš vedno bluetooth za telefon pa.

Katerega Parrota pa misliš vzet, pa kje boš dal inštalacijo naredit? (Parrot 3200 LS-COLOR) Sry za offtopic
tongue-1.gif
 

kwa

Fizikalc
8. avg 2007
1.088
0
36
jest sm se odloču, pa me zanima kje najceneje do navigona 8110...
smile-1.gif


najnižja videna je 409€....
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
to so eni mutibariči

Rok dobave: 3-21 dni

edini uvoznik je comtron, tako, da ne vem kako lahko dajo tako ceno, če pa zaloge nimajo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pridi k meni za 425€ cca dobiš
smile-1.gif