NAVIGON 8110 prihaja marca v Evropske trgovine

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Pri Navigonu so posredovali informacijo, da naj bi Marca 2008 na EU tržišče lansirali njihov nov izdelek serije 8 in sicer PNA napravo 8110 ! Na napravi bo 4.8-inch WQVGA monitor, procesor z 533MHz, 128MB RAM, 512MB ROM, Bluetooth ter RDS/TMC sprejemnik.
V napravo naj bi vgradili tudi nekakšno grafični pospeševalec, kateri bo omogočal seveda izredno dober grafični predvsem pa čist in tekoč prikaz kart. To je možno tudi videti na spodnji sliki, kako lepo je narisano ozadje, drevesa, nebo ... itd. Povečajte si jo ! Grafika je narejena v nulo. RealityView PRO bo omogočal še boljšega Lane asistenta ... itd.
Seveda bo na napravi tudi nov navigacijski program in sicer MobileNavigator 7 , ki bo kompletno zadevo še bolj začinil. Prvi vtis po slikah; zadeva bo prava BOMBA !
zmaga.gif

Cena: 490€





 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Dajem ti kar nekaj popravkov...

Slike niso prave... to na sliki je 2110 MAX. Spodaj je moj članek iz prejšnjih dni (copyright by Marko Kepe, SWPower):


Navigonove novosti

Navigon je na današnji CeBIT tiskovni konferenci prikazal kar nekaj zanimivih novih izdelkov in rešitev.
Na tržišče prihajajo:
- Navigon FreshMaps
- Navigon 2110 MAX
- Navigon 8110

Navigon je na današnji tiskovni konferenci na CeBITu v nemškem Hannovru prikazal kar nekaj zanimivosti.

Navigon FreshMaps

Vsako leto se v Evropi spremeni več kot 1000 kilometrov cest, križišč in ostale cestne infrastrukture. Od prvega aprila naprej bo tako Navigon kot prvi ponudnik na svetu začel zagostavljati nove mape na vsake tri mesece. Trdijo namreč, da ni bolj tečne zadeve, kot pa če vas navigacija želi peljati po cesti, ki je več ni. Vsake tri mesece bo tako navigon zagotovil vsem svojim strankam nove mape, ki si jih bodo lahko brezplačno sneli iz spletnih strani. Vključeni bodo podatki novih cest, izbrisane bi naj bile neobstoječe / ukinjene ceste, ter vgrajene dodatne nove specialne destinacije, kot so restavracije ipd.

Storitev posodabljanja novih map bo stala 99 EUR za 24 mesecev novih map, torej polni dve leti. V primeru, da se odločite za nakup naprave 2110 MAX, bo storitev za prvi dve leti stala zgolj 19,95 EUR, pri napravi 8110 pa bo storitev za prvi dve leti celo zastonj.

Navigon 2110 MAX

Za vse, ki jim prejšnji model 2110 ni bil zadosti, je tu novi 2110 MAX z novim, še kvalitetnejšim zaslonom velikosti 4,3 palca v razmerju 16:9.
Navigator ima vgrajen tudi TMC sprejemnik za spremljanje prometa, pogled Reality View, kjer si lahko ogledate, kako poteka cesta, ter kako se križajo ceste izven naselij, ter Lane Assistant Pro, ki vam v mestih pomaga razvrstiti se na pravi pas da ne boste ogrožali drugih in/ali sebe.
Navigacija je velika 122 x 77 x 18,7mm, cene pa se bodo gibale od 230 EUR navzgor.

Navigon 8110 - tridimenzionalna mobilna navigacija

Z novo napravo 8110 je Navigon kombiniral stil s funkcionalnostjo. Vgradil ji je 4,8 palčni zaslon, prepoznavo glasovnih ukazov, ter TMC Pro.
Panorama View 3D po novem kaže celo tridimenzionalno cesto po celotnem področju Evrope. Čeprav pride na trg šele konec aprila 2008, pa je že dobil nagrado Red Dot design award.
Navigon je programsko opremo napisal povsem na novo, dodal funkcije Realitry View Pro, ter Lane assistant pro. Nova programska oprema omogoča hitrejše kalkuliranje poti, hitrejše odzivne čase (nekateri starejši navigonovi modeli so sloveli po počasnosti), vgrajeni pa so tudi MP3 predvajalnik, in pregledovalnik slik, ter dodatno še FM oddajnik, ki oddaja zvok na vašo avtomobilsko ozvočenje.
Da pa bi se Navigon vpisal med posebneže na CeBIT-u, pa je prikazal še novost na tržišču - Panorama View 3D, kjer pa vam bo programska oprema celotne poti kazala v tridimenzionalni obliki, kar pomeni, da bodo vrhovi, gore in doline na poti prikazane enako, kot v resničnem svetu, prikazani pa so tudi predori in mostovi.
Navigon 8110 se lahko pohvali tudi s sinhronizacijo z MS Outlookom, od koder pobere podatke o vaših prijateljih, poslovnih partnerjih ipd., ter jih vnese na mape, kot dodatne interesne točke.

Strojna oprema:
- 533 MHz procesor
- 512 MB ROM
- 128 MB RAM
- ločena grafična kartica
- možnost dodatnih map na SD kartici
- 4,8" LCD zaslon v razmerju 16:9

Ostale informacije:
- vgrajen TMC Pro modul
- Panorama View 3D
- Lane assistant pro
- Reality View Pro
- Pregledovalnik slik, MP3, ter FM oddajnik
- prepoznava govornih ukazov
- varnost s PIN kodo
- pokritost celotne Evrope
- dimenzije 134,5 x 84,5 x 21,8mm
- cena cca. 450 EUR
- dobavljivost konec aprila 2008

Slike zaradi poslovne politike podjetja Navigon AG niso objavljene.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hvala za popravke in informacije. Jaz sem pač povzel stvari in slike iz testa, ki je opisan na tej strani: http://209.85.135.104/translat...643/3.5.43.html

Tudi na tem linku opisujejo PNA 8110 z istimi slikami, ter da bo predstavljen javnosti na sejmu v Nemčiji. LINK: http://www.gpsandco.com/articles/newsitem.php?id=5232

Tukaj tudi nekaj informacij o izdelku in o prihajajočih.
Navigon 2120 MAX je prava bomba. Oziroma vse njihove zadeve so simpatične.
LINK: http://www.navigadget.com/index.php/2008/01/22/navigon-8110/

Glede na to, da si ti bil tam potem drži, ampak zakaj nas zavajajo z nepravimi slikami ?
10.gif
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Zavajajo samo PRESSovci, ker nis(m)o dobili slik novih izdelkov. Sem zaprosil za njih, pa jih nisem dobil, ker je to pač politika podjetja.
8110 je bilo moč samo videti skozi izložbo, ter na tiskovki tudi probati. Je pa črne barve.
8110 ima tudi 3D relief navigacijo, ne pa flat tla 3D pogledom... v press releasu so slike modela 8110 vse izključno take, kjer se vidi tudi teren, gore itd...
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Danes sem končno dobil dopolnjen press material, in vmes je tudi Navigon 8110 v beli in srebrni barvi, torej je na tvojih slikah vendarle 8110, vendar v srebrni barvi (nam so namreč povedali da bo v črni), očitno so se premislili.. nevem.

2110 MAX in 8110 izgledata zelo podobno. Evo še ene slikice 8110 s 3D pogledom...
260193-NAVIGON8110_PanoramaView3D_TWRFront.jpg
 

Priponke

  • 260193-NAVIGON8110_PanoramaView3D_TWRFront.jpg
    260193-NAVIGON8110_PanoramaView3D_TWRFront.jpg
    60,3 KB · Ogledi: 244

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Resnično dobim kar kurjo kožo, ko pogledam ponovno slike novega Navigona ! Ufffff ....
Zadeva je resnično že na slikah videti vrhunska, kaj šele ko jo držiš v roki.
Posebej všeč mi je sam program, prikaz map ... itd.
Pri Navigonu pa ne poskrbijo samo za vsebino, temveč tudi za zunanji luksuzen dizajn naprave, ki ji da videz, da to ni cenen izdelek, temveč elegantna naprava.

Ne, nisem v povezavi z podjetjem Navigon, ampak resnično mi je zadeva full všeč.
 

klasicni

Zelenc'
28. apr 2008
10
0
1
Sem nov na tem forumu, tako da najprej lep pozdrav vsem!

Imam seveda vprašanje... Tudi jaz sem opazil tegale Navigona 8110, pa me zanima, v primeru da ga kupim v Nemčiji, a potem obstaja možnost slovenskih menijev? Kakšna kasnejša nadgradnja?

Hvala za pomoč!
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
slovenskih menijev sploh še ni kakor jst vem, pravtako ne slo vodenja
Bo pa verjetno možna nadgradnja če kdaj pride so teh menijev /zvokov
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Meniji na starih navigonih so, baje bodo tudi tukaj, SLO vodenja pa še ni.
Prihaja pa 8110 v SLO 5.5.2008.


LP
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Pozdravljeni forumaši po dolgeeeeem času !
Sprašuješ za SLO menije v Navigonu ....
Verjetno meniji NE BODO v slo jeziku, ampak ni panike, z malo truda in spretnosti si lahko zadevo urediš sam, kakor smo sami uredili slo menije na Navigonu 6.
Ker pa bazira vse na istem programu spreminjanje v slo jezik naj ne bi bil problem, tako da lahko komot zadevo kupiš v Nemčiji. Večji problem pri nakupih v tujinah predvsem pa zaskrbljujoče je kako uveljavljat garancijo, razen če si vsaj 1x tedensko v nemčiji in da obvladaš jezik oz. da imaš srečo in je diler korekten.
 

klasicni

Zelenc'
28. apr 2008
10
0
1
Kaj se potem SLO meniji nastavijo z upgradom firmware-a? Ali sam ponastaviš - prevedeš menije?
Kako je pa z vodenjem... ravno to je posebnost tega modela, a se ve če sploh bo v slovenščini? Pa če bo se bo dalo to kako nadgradit, ker drugače razmišljam da bi ga vzel pri nas (vsi uporabniki niso najbolj na tekočem z angleščino)
smile-1.gif


Še to, glede na to da sem novinec pri navigacijah. A je Garminov Nuvi 860 boljši... pozna kdo?
 

klasicni

Zelenc'
28. apr 2008
10
0
1
Ni se potrebno razburjat... sem prebral. Zanimalo me je samo če ima kdo kaj informacij, glede na to da sem mislil že sedaj nabavit, samo zato da bi se lažje odločil sem vprašal.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
vprašal si točno to kar zgoraj piše.
SLO meniji so v starih modelih. In tudi v novih bodo, glede na informacije uvoznika, to je Comtron.
SLO vodenja še zaenkrat ni.

5.5. ali 6.5. pa jih dobim na test pa tudi povem več info.
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
Povejte mi prosim, kako je sedaj s to pokritostjo slovenije do 99%?
na navigonovi strani je karta 2007/2008 imela pokritost šele 21%, sedaj mapa Q2/2008 pa ima pokritost Slovenije 99%.
Ali je to dejansko res? je mapo že kdo sprobal?
Zanima me, če so res vpisane ulice in hišne številke tudi po manjših vaseh. torej, če je mapa primerljiva z garminovo.
Pa še to me zanima, če mapa dela na Symbianu? Ali je samo za PDA/PNA?
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Na testni navigon 2110 ki sem ga imel nekaj časa, sem naložil EasternEurope_NT2008.map kjer so bile dejansko not vnešene tako ulice kot tudi hišne številke. Mape so Navteq, ampak so podrobnejše kot pa tiste v Garmin city navigator 2008 NT.
Garmin recimo hiše mojega bratranca ne najde, Navigon 2110 pa ga je brez težav. Očitno bodo tudi sedaj te mape (ali celo boljše)

Če dela na symbianu pa žal ne vem.
 

MiKi5

gps navigator
20. sep 2007
652
0
16
Ljubljana
Pismu, potem je pa tole res za kupit... sam sem sicer ljubitelj TomToma, ampak bojda je v nemčiji Navigon #1, torej bo res nekaj na temu, da se trudijo... ne pa tko kot TomTom, kateri noče naredit novega softwara za Symbian in PDA
smile-1.gif
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Jst Navigon že kr redno uporabljam. Pa ne samo zaradi map, tudi vodenje mi je super. Sicer mi je TomTom 6 tudi dober, samo enostavno mape so mi že zastarele. Ne vem zakaj ne izdajo kakšnega updejta. Recimo Navigon bo izdajal nove mape na vsaka tri meseca...
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
K vsemu temu bi dodal tole za bodoče uporabnike tako PNA Navigonov kot samega softwera na vaših PDAjih ; Navigon je pametna investicija, da bodo delali na izboljšavi kart vsake toliko mesecev nam je dalo jasno vedeti že to, da sam softwer nonstop izbolšujejo, tudi karte.

Sam uporabljam Navigona že od 5tke naprej ... cca. 4 leta in sem z njim izredno zadovoljen, takoj za njim je pa seveda TT6 in pa iGO. Garmin Nuvi pa uporabljam občasno.

Kaj se tiče SLO vmesnika: če bo v sami izvedbi softa že pošlihtano, potem itaq ni panike, če pa ni, si pa lahko uporabniki to sami naredite v kakšni uri ali dveh.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Zanimivo: kdor bo do 31.12.2009 kupil navigona 2110 max ter se registriral v roku 30 dni po nakupu, bo lahko naročil storitev FreshMaps z voucherjem za samo 19,95 €.
cheer.gif
Tole se mi res zdi super, tako da je odločitev kar padla.
LP!