[NAVIGACIJA] NAVIGON 6.

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Označi v nastavitvah da te opozarja (3. stran Basic settings) in ja imaš ikonice na zemljevidu. Poglej AC malce pred Vrhniko.
 

Gregc

Zelenc'
5. maj 2008
8
0
1
A mi zna kdo razložit? Kupil 4gb kartico ki ni HC ampak je navadna, dodal gor Q2 mapo in mn6 ter ostale datoteke ki pašejo zraven, ko prižgem navigon mi napiše insert card... Se je kdo že hecal kej okoli tega ???
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Citat:
Uporabnik elrado pravi:
Označi v nastavitvah da te opozarja (3. stran Basic settings) in ja imaš ikonice na zemljevidu. Poglej AC malce pred Vrhniko.

Hvala, našel, samo prej mi ni ponujala opcije vključitve te funkcije, po kliku na "i" in ko te opozori da je to nekje nelegalno, pa lahko vklopiš (razlagam zaradi drugih, ki morda tega ne vedo kot do zdaj tudi sam nisem)
cool-1.gif


Lp
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Citat:
Uporabnik Gregc pravi:
A mi zna kdo razložit? Kupil 4gb kartico ki ni HC ampak je navadna, dodal gor Q2 mapo in mn6 ter ostale datoteke ki pašejo zraven, ko prižgem navigon mi napiše insert card... Se je kdo že hecal kej okoli tega ???

Tako bom napisal; naprave Navigon nimam, ampak ti lahko dam kakšen namig, ker si pač logično predstavljam nslednjo zadevo in sicer:

Morda je finta v tem, ker nova kartica v tvojem primeru 4GB ni pravilno poimenovana. Ko recimo nalagam Navigona 6 iz DVDja, zahteva SD kartico, katero med samim postopkom program sam poimenuje SD_MN_6 (ime sem ti dal kot primer)
Morda je pri teh napravah zadeva ista in ker ni pravilno poimenovana ti je noče sprejet.
Probaj kartico originalno vtaknit v čitalec kartic in poglej, kakšno je njeno ime in potem poimenuj prav tako tvojo novo kartico in nanjo skopiraj mapo Q2.2008.
Poročaj o rezultatu, morda bo komu prišel prav ....

Lep pozdrav.

P.S.
POI WARNER : nekateri pišete o tem programčku za Navigona.
Na napravah Navigon ni nikjer naloženega POI WARNER-ja. Aplikacija je samostojna, ki deluje v povezavi z programom Navigon in zakaj bi vam program, ki se prosto prodaja, kdo namestil in ga vam "brezplačno" ponudil ob nakupu naprave !?
Na prejšnjih napravah so bile vidne mape PoiWarner/pois ... , ampak programa na napravah NI bilo.
Kako se pa POI Warner namešča na PNA naprave sem pa že pisal.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Žal, na novih napravah Navigon je POIwarner gor. Najbrž ni isti, o katerem pišeš, vendar, v opciji Options->Product Information lepo piše PoiWarner 2.8.2. Problem je le to, ker ne omogoča aktiviranja lastnih POI. Lahko da je to kakšna oskubljena verzija.
LP!
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
No, prav to sem hotel povedat, da ga dejansko NI , ker ne omogoča nameščanja lastnih POI točk iz PoiPlaza .. itd.
Zame ga potem ni na napravi, če ga ne morem uporabljat in moram za POI točke, ki so drugače brezplačne zanje na njihovi strani plačat. Se pa da pri starejših napravah uredit in namestit Warnerja, kjer potem nalagaš svoje POI točke in zadeva deluje.

Nauk te zgodbe je: kaj če mi program če ga ne morem uporabljat, potem je isto kot da ga NI.

Lep pozdrav
 

icemen

Zelenc'
6. maj 2008
11
0
1
Jaz imam vprašanje glede teh FreshMaps. Kupil sem namreč Navigon 2110max in bi naj bila cena za FreshMaps 19,95 evrov. Zaj pa ko se želim registrirat pa mi tam pd kupi vedno napiše 99 evrov. Zanima me kam oz. kje greš not da kupiš za 20 evrov. Ali ti oni napišejo ceno 99 in ti plačaš 19,95 evra. Upam da sem bil dovol jasen kaj je moj problem.

Hvala za vsak nasvet.

Lep pozdrav.
 

elrado

Pripravnik
21. apr 2008
350
0
16
Nisem še uveljavljal popusta ampak mislim, da si poleg 2210maxa dobil neko kodo, medtem ko ti stran ponudi možnost uveljavi voucher.

LP

Pa poročaj kako je šlo, ker bom tudi sam storil enako.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik elrado pravi:
Nisem še uveljavljal popusta ampak mislim, da si poleg 2210maxa dobil neko kodo, medtem ko ti stran ponudi možnost uveljavi voucher.

LP

Pa poročaj kako je šlo, ker bom tudi sam storil enako.
Točno tako. zraven je koda.

LP
 

icemen

Zelenc'
6. maj 2008
11
0
1
Hy. Mi je uspelo plačati FreshMaps po 19,95 evra (za Navigon 2110max). Kot sta napisala zgoraj je bilo potrebno vnest tisto kodo in nato ti avtomatično da izdelek v košaro za nakup. In nato si odpreš košaro in te lepo vodo vse do zaključka nakupa. Jaz sem očitno prvič naredil napako, da sem vnesel kodo in sem potem šel sam iskat izdelek na njihovi strani in mi je potem vrglo celo ceno. Zato bodite pazljivi da boste odprli tisto košarico ko vam jo bo program že sam naredi, ker tam boste potem imeli zadevo za 19,95 evra
smile-1.gif
.

Lep pozdrav.
 

zomirp

Fizikalc
20. maj 2008
2.993
0
36
Lj - Vič
Sam fanje, zakaj pa plačujete, k so pa meni rekli v Comtronu (Ljubljana, BTC, zraven Baby centra), da to delajo zastojn?
 

icemen

Zelenc'
6. maj 2008
11
0
1
Zdravo. Mel bi vprašanje in prošnjo. Na Nsavigona 2110max se baje da naložit slovenski meni (da ti piše v slovenščini, govori pa še vedno v angleščini). Prosil bi če morda kdo ve kje bi lahko dobil ta fail, ki bi ga potem naložo na navigona, da bi imel slovenski meni. Če pa morda ima kdo že ta fail, če bi mi ga lahko morda poslal na ZS. Pa morda sam na kratko razložo kak si ga potem naložim na navigona.

Hvala!
 

holland

Zelenc'
16. avg 2008
12
0
1
Tudi sam imam Navigona 5110 in se ga s Freshmap ne da updaitat, oziroma da se ga samo če plačaš 99 evrov.
Mene pa zanima še nekaj in sicer kakšna je razlika med mapo Q2/2008, ki je izšla 15.4.2008 in Q3/2008. Ker kar sem gledal na spletni strani od navigona je za 5110 najnovejša karta Q3/2008, v Map features pa so taki podatki:
Map features:
Can be downloaded as Full-EU 2.1 GB (Q2/2008) , West-EU 1.73 GB and/or Central-EU 1.50 GB
40 countries (map coverage)
2,133,159 special destinations such as restaurants, banks and another categories
Complete postcodes
Tako, da nevem kakšna je razlika če sploh je?
Hvala.
 

holland

Zelenc'
16. avg 2008
12
0
1
Še nekaj me zanima. Naložil sem si nove mape Q2/2008. Zanima me če bi POI točke morale biti že v mapi al so posebej, ker med prejšnjo in zdajšnjo mapo ne opazim nobene razlike. Tudi kategorij od POI je samo 26 kot pri stari karti čeprav bi jih moralo bit čez 40 če sem prav razumel.
 

ru5tag

Zelenc'
23. sep 2008
1
0
1
A mi lahko kateri lastnik navigona 5100 pomaga. Zgodilo se mi je to, da sem ostal brez original SD kartice na kateri je bila naložena karta in mape MN6 ter autorunce. Da bi spet usposobil napravo, bi spet potreboval (vsaj tako si mislim) mapoMN6 in autorunce. Tako bi prosil, če se mi kdo javi in mi pošlje to pošlje, lepo prosim, ker tega nikjer ne najdem.

Lp.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.617
203
63
Kranj
Jaz sem pa dobil 7110 Navigona pa me zanima, kaj moram narest da bom imel ta zadnje mape. Na SD imam MN6 ter mape......