[NAVIGACIJA] NAVIGON 6.

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Mene zanima če ima kdo najnovejše karte od Navigona 6 ?
Ne ne, ne bom fehtal za njih, zanima me samo če na karti tako lepo prikazuje tudi table nad cestami, kot je prikazano tukaj na tej sliki ?

0002191256.jpg


Zanima me še tole, a najnovejše karte so od TeleAtlas-a ali Navteq-a ?

Hvala vnaprej.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
A tako je to ? Zgleda full simpatično ... Bomo morali počakat še samo tri številke, saj sedaj trenutno je 6.2 tako da ....
cheer.gif

A morda veš, kakšna je pokritost Slovenije v teh novih mapah ?
Zdaj če se ne motim sem nekje prebral da je 99% (mogoče sem zamešal).

Hvala ti za odgovor .

lp
 

mamomu

gps navigator
21. jul 2007
2.493
0
36
53
Varoš!
Cestno 99%! To je Comtronova fora. To je isto kot katerikoli Teleatlasova karta, ki ima pokritost 42% PREBIVALSTVA.
99% cest = 42% prebivalstva.
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
TOČNO !
V njihovi reklami, ki sem jo dobil sem zadevo prebral sem se zdaj spomnil oz. si me ti.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Cisto zavajanje in so, ce mene kdo vprasa, zreli za inspekcijo oz. urad za varstvo potrosnikov.
 

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Ne bi ravno rekel. Končno sem uspel sam sprobati to Navigonovo karto, ki jo nalaga Comtron (nt072 europa mn6). Moram povedati, da je karta nekaj posebnega. Ni podobna ne Garminovi in ne TomTomovi ali Igojevi. Najbolj me spominja na karto iz TISa. Res da skoraj ni ulice v Sloveniji, ki je nebi našel.( Tudi Slovenska Bistrica, Ormož itd imajo ulice z imeni). Res pa ne najde v ulici vseh hišnih številk, ampak samo nekatere, so pa te številke točne. Tako, da je karta mogoče res primerljiva z Garminom (če računamo, da Garmin sicer ima skoraj vse hišne številke vpisane, samo da so nalimane kar po gozdu, Navigon pa kar ima so točne).
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Saj comtron mora ponuditi novo mapo, ker je te mape obljubil do konca leta. Sicer bi šlo za zavajanje folka in bi mu lahko vrnil naprave.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Jaz imam 6.5 namescenega na Loox N100. Temu pregledu napisov se reče realityview in obstaja samo za western europe mape, medtem ko za EE temu ni tako (oz. v Lj ni delovalo)
Pokritost kart pa je po mojemu testiranju identična kot pri TomTom... Teleatlas torej. (moje dovozne ceste cca 200m ne najde, medtem ko AR jo najde.)

Slabost Navigona je izredna počasnost programa in navigacije. Zato osebno še vedno prisegam na tomtom!

lp
 

Santis

Pripravnik
9. sep 2007
79
0
6
Najstarejše slov. mesto PTUJ
Pokritost kart je dosti boljša kot v TomTomu. Verjetno si testiral karto Eastern Europe and Avstria od Teleatlasa (269M), ki ima pa res točno takšno pokritost kot TomTom in Igo. Ta pa je velika 1,82G in mi deluje bolj kot Monolitova.
Na mojem HP RX5940 nisem opazil kakšne izrazite počasnosti. Je pa res da ni slovenskih menijev in slovenskega vodenja.
Vsekakor se strinjam s tabo, da je TomTom najboljša navigacija, Igo je meni osebno najlepša, Garmin pa trenutno rešuje še samo karta.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
ja, imam to karto 268mb. Sicer sem snel tudi neko karto europe 2007/2008 1.8gb, vendar je bila v tej pokritost slovenije zanemarljiva -samo LJ,MB,CE in nekaj cest..

Glede hitrosti, je vsekakor kriva moja naprava... mal prešvoh. Je pa tudi res, da tomtom 6 dela tekoče.

Grem pa sedaj malo po MB sprobat, če vseeno deluje tale realityview.... poročam jutri
smile-1.gif


lp
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Kako to mislite reality wiev ?
shocked-1.gif

A lahko kdo to mal prilima, da ostali vidimo ?
A to je že na Navteq-ovi novi mapi Evropa 2007 ?
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Aja, to je takšen pogled kot sem jaz zgoraj prilepil sliko.

Fantje, a mi lahko kdo pošlje ANG voice za vodenje ?

Moja mapa z Voice vsebino je prazna tako da ko sem sedaj probal zadevo ni zvoka.
confused-1.gif




A se kdo javi ?
redface-1.gif
Hvala !



EDIT: dela ta pogled vsaj v Avstriji morda ?
 
Nazadnje urejeno: