[NAVIGACIJA] GARMIN XT za SYMBIAN 1.del

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
ne moreš spremenit .img v .exe ampak moraš z neta potegnit DVD verzijo
wink-1.gif


Luka. Izbriši vse in naloži ponovno ko boš imel gps. Veliko težav je odpravljenih če ga imaš že pri prvem zagonu povezanega z gps.
 

LukaModric

Zelenc'
9. jan 2008
15
0
1
Jah.. bo zgleda res treba do jutr počakat
smile-1.gif


Samo zanimivo da mi pred nalaganjem map ni tako zmrzoval. Ko sem naložil mapo, vpisal naslov, .. da mi začne iskat je pa začel štekat. :-/ Mape so sicer odklenjene seveda.
 

LukaModric

Zelenc'
9. jan 2008
15
0
1
Zgleda je verjetno res zaradi GPS-a..
Ugaša mi vedno po tem ko prekinem "searching for GPS", če pusti da išče, išče, .. mi ne prekine. Hm.. čudno. Bom poročal jutri kaj bo ko bo GPS prisoten. Čisto v vednost, če bo še kdo imel podobno težavo.
 
Nazadnje urejeno:

birca

Pripravnik
26. okt 2007
408
17
18
Na Nokiji 6120 sem uspešno naložil Adriaroute in City Navigator Europe NT 2008. Imam sprejemnik Nokia LD-1w (SirfII).
Bi kaj pridobil, če bi nabavil kak Sirf III sprejemnik, kot je BT-359? Ga imajo še na mobitelovih centrih?
 

LukaModric

Zelenc'
9. jan 2008
15
0
1
Evo.. pa sem naštimal.

Svetujem ostalim, ki še bodo nastavljali Garmin na telefon.. ne vstopajte v program na telefonu dokler ne boste imeli prisoten GPS. Vsaj po mojih izkušnjah. Sem moral vse odstraniti in ponovno lepo vse naložiti.

Vglavnem.. zadeva dela sedaj!
smile-1.gif


Zdej pa mal Garmina naštudirat..
wink-1.gif
 

AtKo

Pripravnik
23. nov 2007
33
0
6
Citat:
Uporabnik yanik pravi:
Pa saj sem ti odgovoril na prvi strani.

spet nevem ce si to men odgovoru, sam ce si...me zanima kaj mi bo pomagu ta IMEI oz. ID ce nemorm zagnat garmina? Ce vrze ven par sekund po zagonu programa.

LP
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Ima kdo izkušnje s prenosom shranjene poti iz telefona (P1i) v AdriaTopo. Meni vedno ob koncu prenosa (indikator pernosa pride do 100%) sporoči napako: "Pri komunikacijo z napravo Garmin je prišlo do težave." Rezultat je enak preko čitalca kartic in preko USB-telefon.

Če datoteko curent.gpx uvozim v Ozi in nato izvozim v *.gpx formatu so podatki vidni v AdriaTopo.

Je mogoče problem v kakšni nastavitvi...
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Ja tebi sem odgovarjal, saj ti zgoraj na sporočilom piše komu odgovarjaš.

No kar se tiče tvojega problema, sem očitno spregledal, da ti niti ne zažene pravilno programa.
Katero verzijo si pa dal gor, oziroma si poskušal vse skupaj zbrisati in ponovno naložiti, mogoče poskusiš s kako drugo verzijo programa. Na voljo imaš tri verzije, ki delujejo, seveda najprej probaš zadnjo.

Če se ti bo potem program zagnal, pa uporabiš tisti IMEI konverter, da dobiš ID na katerega odkleneš karte.

Zaenkrat toliko, če boš pa malo več napisal, kaj si že naredil in česa ne, pa ti bomo lahko še mogoče kaj več pomagali.
 

AtKo

Pripravnik
23. nov 2007
33
0
6
mapa garmin je 1000000% na telefonu, probal smo verzijo 4.20 pa ni delal, pol smo probal verzijo 4.60 ni delal, pa dal verzijo 4.60 direktno na kartico ne v mapo garmin in je odprl. sam pol ni najdl gps naprave, in v nastavitvah sploh ni možnosti za izbiro notranjega GPS-a??zakaj?
kera je pa še tretja verzija programa?

lp
 

yanik

gps navigator
18. avg 2007
652
0
16
Šmartno ob Paki
Če ti program z verzijo 4.60 odpre, potem je potrebno prebrati IMEI naprave, in ta imei s tistim programom pretvoriš v ID naprave. Na ta ID potem generiraš sw.unl in gmapsupp.unl. V tega zadnjega, daš 25 mestne kode za posamezne karte, eno za drugo brez presledkov v eno dolgo kačo in ne eno pod drugo. Ko boš tole vse naredil, boš lahko nastavil, kateri GPS imaš, dokler pa ni datoteke sw.unl, pa ti možnosti za notranji GPS sploh ne ponudi.
 

AtKo

Pripravnik
23. nov 2007
33
0
6
ahha ahha, zdj razumem sceno. Kje se pa da dobit ta program ID oziroma kako se imenuje? Da ne brskam tu po forumu če zna kdo na pamet bi lepo prosu.
GPS je notranji na N95 8GB.

ajja pa še neki, na Nokii N95(prva verzija) kolegu ne odklene map, piše v telefonu da s to kodo noče odklent mape, čeprou jih je v mapsourcu odklenu.
Je to zarad generiranja kod .UNL? Ker mu tudi ne ponudi možnosti notranjega GPS-a.
 

Perica

Pripravnik
13. okt 2007
435
1
18
Da. NApačna .UNL koda, ali pa niso pravilno vpisane. Če imaš več map(kod) jih moraš vpisati
xxxxxxxxxxxxxxxxxyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
 

AtKo

Pripravnik
23. nov 2007
33
0
6
Evo nujno mi morte pomagat.
Telefon Nokia N95 (1.verzija) sm usposobu da zazna GPS napravo.
Zdj ce genereram .UNL kodo za citynavigator nt9 mi lepo dela.
Genereram 25-mestno kodo za AR2.0 (kot id mape 0708) in jo prlimam zravn ter dam na telefon.
V mapsource označm del karte(AdriaRoute2.0) in prenesem karte na telefon.
Ko zaženem telefon mi pa piše da nemore odklent kat z id napravo xxxxxxx ali odklenem zdaj, in mi ponud da vpišem 25 mestno kodo za odklep.
Zakaj to nedeluje???? Probu sm 10x pa zihr se nism zmotu pr prepisovanju(copy paste!!).
Razn če za costum map za AR2.0 ni id mape 0708??

Pa tole, ko sm prvič genereru SW.UNL in GMAPSUP(neki tazga) za CTNV9 sm dubu 25 mestne cifre.A zdj če hočm še az drugo mapo genererat a morm spet 25 mestno kodo narest za SW.UNL pa prlimam zravn? Al je lohk tista ta prva?
Ker probu sm oboje pa mi vseen dal uno napako kokr sm prej napisu.
Prosm pomagite mi!
HVALA
 

tic

Pripravnik
31. avg 2007
311
0
18
Zinštaliram kot je potrbno ,ko pa hočem prvič zagnat program pa mi napiše da datoteke ne more zagnati iz varnostnih razlogov. Ko pa vstavim drugo kartico v ta telefon in je gor tudi garmin pa mi program zalaufa, sam kode ne štimajo kar je razumljivo. Kartico sem tudi na novo formatiral v telefonu (nimam takega card readerja) pa tudi ne pomaga. Ker druga kartica dela je vzrok nekje v kartici sam ne vem kaj bi lahko bilo narobe.
LP
Tic
 

Fedor

TTX Allenatore
5. okt 2007
805
0
16
ksz...
pismo, če bi prebrali 1. stran prejšnjega threada, teh vprašanj sploh ne bi bilo treba, sam očitno ste preveč na komot......