Navigacija 3D v Peugeot 3008 SUV / 5008 SUV

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.299
824
113
Jaz sicer uporabljam Apple... Google mi je sicer lepsi in bolj preglede v primeru vecpasovnic in izvozov (Nemcija, Anglija...). Pri nas pa uporabljam Waze zato, ker imas opozorila na policijske kontrole, radarje (fiksni radarji so sedaj tudi na Google, ampak se ni se tako dobro, kot na Goole - manjlajo doloceni radarji). Predvsem pa je prednost, da lahko kot uporabnik full enostavno drugim sporocah o npr. stojecem avtu ob cesti, policijski kontroli, ipd. V Avstriji npr. mi je Waze top, ker imas vse stacinonarce notri.

Prometne zastoje in obvoze pa imas enako kot Google. Meni osebno ima to Google lepse reseno, funkcionalnost pa je ista.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
hvala. najbrž zaradi "prometa"? Če prav razumem Google maps zna pokazati gužvo, tomtom pa ne? vsaj ne v sloveniji...
Ta waze dela ravno tako preko android auto.
Uporabljamo vgrajeno, katera prikazuje (aktiviral sam) prometne zastoje in ostalo. Karte se mi zdijo kar ažurne, ni pa vodenja v slo jeziku, kar je v plus googlu, ko poteče brezplačna aktivacija prometnih obvestil, bomo po vsej verjetnosti uporabljali android auto pa google zemljevide.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
priznam, nisem prav natančno brala vsega. bolj prve strani in zafrkancije s posodabljanji. Če prav razumem je 3 leta zastonj tole? Zato sprašujem kako je to v primerjavi z Google maps, ki se na telefonu vse avtomatsko posodablja, samo na kabel je treba priklopiti. Človek se zajebava s tem, če je res toliko bolje, drugače pa tudi če ne. Google maps imam sicer zelo v čislih, od vseh navigacij do sedaj mi je najbolj točen. Res pa tomtom še nisem imela
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
v tem primeru gre za citroena ne pižoja. ampak saj je isto, kar se postopkov tiče... ne vem pa koliko se bom še hecala s tem, ker mi noče zdownloadati updata map. Prekine nekje pri 30%. Sem vedno dajala direktno na ključek, zdaj pa bom probala najprej na disk. čeprav berem, redno šteka tole. Izgubljam potrpljenje s tem. Ima pa zadnjo mapo 10.0.0 glede na MyCitroen.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Men je zadnja posodobitev štekala, v drugo je šla v kosu dol, nisem pa mogel posodobit programske opreme, so mi jo včeraj na servisu, ko so delali servis na avtu.
 

steni

Fizikalc
5. jan 2008
682
39
28
Ravne na Koroškem
Tudi sam raje uporabljam vgrajeno navigacijo, seveda sem vklopil tudi tom tom traffic. Poizkusil sem tudi z waze preko android auto, pa google maps preko android auto, pa mi nekako ne sede. Glasovno vodenje, ki ni v slovenščini me ne moti.Vodenje imam vklopljeno samo zadnjih nekaj km pred ciljem.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
zdaj v žnj poskusu mi je končno zdownoadal mape s strežnika do konca. Bom prišla spet malo nazaj spraševati, če mi kaj ne bo šlo. Moram torej še mape naložiti v avto pa aktivirati tomtoma.
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Tudi jaz sem danes aktiviral live storitve na
https://services-store.citroen.co.uk/
Aktivacija je v teku:cheer::aplauz: končno, hvala za deljenje povezave.

Imaš ti tudi citroen? Mene zafrkava ta stran. Kamorkoli v mycitroen se lahko prijavim, torej sem sigurna, da je email in geslo pravo. tu mi pa teži, da je nekaj napačno. vem, da se nisem že 50x zatipkala. lahko probaš, če tebe spusti skozi?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Tenks. Na vsake toliko mi piše (tudi na peugeotovi strani) da vzdržuejejo strani, tako da lahko je v tem fora. Bom počakala še kaki dan potem...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Evo sem... Ni bilo dovolj. Sem mogla še na Firefox se predjati. Vesela ko avion sem poklikala vse do tu:


Kaj pa sedaj?
Ok saj zaradi tega me ne bo konec. Če pa prav razumem pa je prednost teh kart, da ne potrebujejo neta. Saj za po sloveniji mi je vseeno, tudi EU načeloma, ko so zakupljene količine kar dovoljšne. Drugod je pa bolje da se TomToma držim najbrž?

EDIT:
tole napako mi ven vrže:
Your vehicle services are not yet available, as the registration information hasn’t reached us yet. Please try again tomorrow. Vehicles are usually available the day following registration, or within a maximum of 1 week. If it has been longer than this, please contact us using the link below.
Zdaj pa ne vem a jih bo tole reachal ali ne, ker ne vem ali ima veze, da je avto registriran v Sloveniji in ne v UK. Bom počakala kaki teden, da vidim, kaj če kaj se bo izcimilo iz tega
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.793
1.312
113
123
Če imaš še prednaložene karte, se tudi v tujini nimaš kaj za bati zaradi večje količine prenešenih podatkov v Google mapsu-Android autu, razen za v kakšnih ne EU državah, pa še tam lahko takrat zadevo izklopiš in laufaš na off-line.
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
Jabe. Mislim da mešaš 2 stvari.
1. Če ima tvoj avto navigacijo NAC (kar mislim da ima) si updataj karte iz interneta. Zadnja verzija je v14 na Peugeotu. (Isto mislim da je na citroenu)

2. Tista aktivacija za 3 leta pomeni TomTom live services, kar pomeni da vidiš v živo promet okoli sebe, vremensko napoved, cene goriv ipd. Zato moras povezati telefon z avtom prek wifi ali BT net share. Ta tomtom servis v sloveniji uradno ni podprt. Aktivacija naj bi šla prek UK linka,ali pa z obiskom avtohiše v tujini (npr avstrija).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
ne, ne mešam...
1) karte sem updajtala, naložila na ključek in danes zjutraj eno uro v avtu sedela in čakala da se naložijo. Prebrala navodila tačas. zadnja verzija je za citroen oziroma moj avto 10.0.0., karte so pa z aprila 2019. So pa TomTomove, ker link ki ga pošljejo po mailu z mycitroen appa je na tomtomovo stran.
2) tu imam pa problem. Karte seveda imam nove, nimam pa tega prometa pa tega (livve services). Saj zato pravim, da na cilj bom vseeno prišla. Login mi ni pustil preko na spletni strani, ko sem hotela aktivirati te storitve. Ko me je končno spustil z drugim mailom (torej drugim accountom) in na firefoxu, pa mi je ven vrgel tistole napako. Vem da imaš lahko VIN vpisan v več accountih, ker to piše v FAQ. Torej tukaj meni zaštrika. Najprej sem videla tisto sliko, ki sem jo zgoraj pripela, potem pa še tistole obvestilo. v glavnem mojega avta ni v njihovem registru, da je sploh registriran, vedo pa da obstaja, ker je VIN številko prepoznalo. baje traja tudi teden dni, da ga vidijo. Tako da bom zdaj počakala in poskusila ponovno aktivirati. Avto je bil registriran prejšnji teden. Edino, če je zdaj problem in so začeli merkati, v kateri državi je registriran preden pusti aktivirati. Tega se bojim...
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
No, tako. Stanje se dober teden ni spremenilo, torej vijkl je ostal neregistriran. Sem poslala mail in dobila prijazen odgovor, da je stran namenjena izključno vozilom iz UK in da preko njih ne morem registrirati live services in naj se obrnem na v citroen.si, ker imam pač avto registriran v Sloveniji. Ne vem, a so pipco zaprli za celotno PSA grupo ali pizojem se vedno gledajo čez prste. Moram reči, da mi je zadeva bolj komot kot android auto preko kablov in to, ampak se bom pač slednjega posluževala, kadar bom odšla na pot, kjer pričakujem guzvo. Npr avgusta na Hrvaško ipd...
 
Nazadnje urejeno: