Nateg s strani S.P. Jevca kako naprej?

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ne neumnosti pisat.

Pa morda za AT to se ne velja...ce pa greva se bolj gor - Belgija, Nizozemska, Nemcija, je pa tako pomanjkanje obrtnikov, da so padli standardi. Ker dobri in veliki pobirajo delo za industrijo (kjer tud na polno laufa nadzor), za končne stranke je pa premalo izvajalcev. In so na trg prišli romuni in poljaki, ki pa imajo pac nizje standarde (al pa manj znajo, ne vem) in se je folk navadil da je kakor je.
Če so lepo napisali, da v aut se ne zamuja z obljubami, v Sloveniji pa je zamujanje bolj kot ne standard.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če se že nategujemo - še en pozitiven "nateg": sin išče nov Citroen C4 in ga (z željeno opremo in še malo zraven) najde pri prodajalcu v MB. Avto že naročen v proizvodnjo, se pa še ne izdeluje, tako da bi menda lahko še barvo menjal. Kakorkoli, vzel je takega kot je in plačal aro (jurja dva €); dobava konec januarja 2022, cena garantirana do konca februarja 2022 :oops1: :fredi:. Sem mu rekel, matr sine, ti boš srečen če bo konec februarja avto tu.
No prejšnji teden ga kličejo, da bo avto v SLO sredi decembra! Živi bili pa videli. ;)
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.164
2.348
113
v lokalni ostariji
Če ve, da ne bo mogel dobavit, potem je nategun. In nategne stranko enkrat in nikoli več. No, očitno je danes to vrlina in lahko tudi večkrat nategneš.
In recimo pri elektronskih komponentah se sedaj točno ve, kje smo. Meni je prodajalec lepo povedal, da roka žal ne more podati. Lahko je 3m ali pa pol leta in še več. To je to, pošteno. Drugi mi je pa za isti prenosnik obljubljal 2 meseca dobavni rok in sem rekel, ni panike, lepo damo v pogodbo vsak dan zamude penale, kar naenkrat sem slišal čričke. Kje misliš, da sem naročil prenosnik?
Leto nazaj se je pa res lahko zgodilo, da ni vedel, da bo zamuda. Potem pač nimaš kaj in ni nategun.

Meni je pooblaščen prodajalec naročil del direktno v tovarni. Tovarna potrdila dobavo najkasneje do datuma. Zamudili 3 mesece. Po alterjevsko je nategun prodajalec...

Mene bolj kot zamude mucijo aneksi. Torej da keramičar reče polaganje 15eur. Na koncu pride pa m2 30eur. Kar je dejansko nelojalna konkurenca saj mi je drug keramicar ze v startu rekel 30eur...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Meni je pooblaščen prodajalec naročil del direktno v tovarni. Tovarna potrdila dobavo najkasneje do datuma. Zamudili 3 mesece. Po alterjevsko je nategun prodajalec...
Nisi sposoben brati vsega ali le namerno spuščaš tisto, kar ti ne gre v tvojo agendo?
Leto nazaj se je pa res lahko zgodilo, da ni vedel, da bo zamuda. Potem pač nimaš kaj in ni nategun.

Mene bolj kot zamude mucijo aneksi. Torej da keramičar reče polaganje 15eur. Na koncu pride pa m2 30eur. Kar je dejansko nelojalna konkurenca saj mi je drug keramicar ze v startu rekel 30eur...
Se strinjam. Tako so enega sorodnika nategnili. In nategun je še imel obraz in niti najmanj sramu in se je ponudil še za naslednjo fazo. Bi moral videti obraz nateguna, ko mu je sorodnik rekel, da hvala lepa, bo raje koga drugega vzel, ki zna ocenit vsaj približno stroške, ker ni Jeff Bezos, da bi sral denar. Sicer si je bil pa sam kriv, jaz sem mu preden je šel v to rekel, naj zadevo na papir vrže, skupaj s ceno. Sam on je zaupal :).
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.065
1.272
113
Avstrijci da manj komplicirajo? Si kdaj delal gor? Garantiram ti, da so dvakrat hujsi kot najslabsi balkanec.

Meni je jasno, da se kdaj zgodi, da obrtnik zamudi alo ne more priti. Vse kar zelim pa je fer komunikacija in brez zavajanja. Poklici, pojasni, smo zmenjeni.

Recimo pri tasci je bil najavljen mojster za centralno, ona si vzame dopust, itak jih ne pusti same v hisi. No, njih ni. Poklicejo ne. Na klice ne odgovarjajo. Naslednji dan so zvonili ob pol7, na sreco je dobila se dodaten dan dopusta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.017
5.726
113
blizu močvirne prestolnice
Zakaj nebi dala ključa? Sam s tem nimam težav niti stranke. Ker zaupanje mora biti na prvem mestu. Men dol visi al je stranka bogata ali revna, cena na m2 je tolk aneksov ni razen če stranka zahteva da se še kaj dodatno naredi.In ko rečem da pridem potem tudi pridem.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
a mate pol z izstavitvijo računa tud take izkušnje?
men je štromar neki delal začetek avgusta, rekl se mu je že vsaj 5x za račun a do danes še ni računa...

je pa res da je bil prvotn plan(nič fiksnega sicer, samo info se mu je dal se išče štromarja. ni se mu niti rekl da bo on tisti ki bi delal, je bilo pri nas interno da bi kar njega) da bo delal še precej več tekom naslednjega leta ampak glede na točnost, ne samo pri računu, bomo mogl še kšno rečt na to temo...
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
ravno tega se manjka, fer komunikacije. Sem imel keramičarja naročenega na soboto. V sredo potrdil termin, začel razbijati prostor, poslal dojenčka in ženo k tašči in čakal. V soboto nobenega nikjer, brez odzivov na telefon. Prišel v sredo z izjavo, se je zalomilo drugje....
Naredil vse OK, tipi topi,.... Žal od mene ne dobi več dobre reference....

Dovolj bi bilo, da bi se odzval na klic in povedal kakšna je situacija. To manjka našim obrtnikom, obvladajo delo, administracija in načrtovanje pa ne najbolj.

Drug primer imam, za neko manjše delo, še vedno nisem prejel računa. Tudi verbalno mi ni sporočil koliko je delo + material. Ko je zaključil je rekel, da mora preračunati in mi sporoči. Po enem mesecu, ga kličem, želim plačati... odgovor: mi sporoči. Po 2 klicih, v enakem obdobju, isti odgovor. Po enem letu, sem ga srečal pri sosedu... isti odgovor. Sedaj je 2 leti..

Če se mudi, da imaš okvaro, zastopim da ne bo nobeden dosegljiv v 5 minutah.... tudi jaz nisem. Tu je treba biti potrpežljiv, saj kdor se bo hitro odzval, ti bo delal uslugo. Drugo so pa planirani posegi. Tam pa nebi smelo priti do zamujanj. Ali pa predhodno obvestilo o spremembi datuma...
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.635
992
113
Saj to je najbolj žalostno, da še ko je treba poračunati, niso ažurni. Imam tudi sam enega takega, po moje bo zastaralo.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.164
2.348
113
v lokalni ostariji
Sami privatniki!? Niste nateguni?
OK. Kaj ponujate? Mogoče rabim-o!
Tukaj so sami obrtniki. Obvladajo vse.

Bom dal en primer: stranka a se dogovori za polaganje keramike. Pride keramicar, stranka ugotovo da pa teh kahlc ne bi imela in gre narociti druge. Rok dobave 14-60 dni. Keramičar gre k stranki b. Zacne delat. Po 10 dneh pridejo kahlce. Stranka a hoce da pride takoj nazaj.ker pri njej je pa ze zacel.delo. no gre nazaj in ugotovi da so pa nove kahlce drugih dimenzij in bo potreboval krepko več casa da jih položi.

Prosim da mi razlozite kaj naj naredi obrtnik da ne bo nategun, vzel avansa prisel vedno in povsod na rok... Aja pa da se ve, obrtnik nima plače, on denar zasluži! Če ga ne zasluži nima denarja. Torej če doma leži ne služi...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.201
113
Odloči se kako in kaj in VSE TAKOJ OBVESTI O SPREMENJENIH ROKIH. Pa to stranko, kjer je že začel postavi na konec oz. odvisno od dogovora z drugimi strankami.
Vsekakor se pa ne dela butla in nikogar ne obvesti, ko ga pa ti kličejo, se pa ne javlja. In se potem prikaže en dan ob 7.00 14 dni po dogovorjenem roku.

PS: upam, da ti ne bo glave razneslo od tega.
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.164
2.348
113
v lokalni ostariji
Odloči se kako in kaj in VSE TAKOJ OBVESTI O SPREMENJENIH ROKIH. Pa to stranko, kjer je že začel postavi na konec oz. odvisno od dogovora z drugimi strankami.
Vsekakor se pa ne dela butla in nikogar ne obvesti, ko ga pa ti kličejo, se pa ne javlja. In se potem prikaže en dan ob 7.00 14 dni po dogovorjenem roku.

PS: upam, da ti ne bo glave razneslo od tega.


Mah bv se še ukvarjat s teboj ker ne razumes oz nočeš razumet. In ja stranke obvešca ampak a mislis da stranke sprejmejo to kot ok kul? Vecina jih ne razume. Kot ti noces določenih stvari razumet. Aja sem povprasal kolege obrtnike komu se ne javljajo..m stranki ki je tecna in ne razume da ne morejo pridt ampak se kar tecnari in vztraja da naj takoj zdaj pridejo... Ostalim ki imajo normalen odnos se javijo, spremembe jim pa itak javljajo cw pride do njih...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.017
5.726
113
blizu močvirne prestolnice
Kdor nima napak se laže če drugemu ne sam sebi. Hec je da SAD ne razume Alkoholika, Alkoholik pa ne SADa.. Glih sedaj čakam štromarja da naredi nekaj dodatnega, da lahko zaključim. Ampak ta dodatek se bo obračunal, ker mi prej ni nihče povedal.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.164
2.348
113
v lokalni ostariji
Kdor nima napak se laže če drugemu ne sam sebi. Hec je da SAD ne razume Alkoholika, Alkoholik pa ne SADa.. Glih sedaj čakam štromarja da naredi nekaj dodatnega, da lahko zaključim. Ampak ta dodatek se bo obračunal, ker mi prej ni nihče povedal.

Jaz razumem in vem.da imajo eni res slabe poslovne prakse..ampak tisti ponavadi posel iscejo v gostilni... Večina obrtnikov se trudi priti na rok, če ne uspe sporoči ker to je del dobre poslovne prakse.
Eni pa pač ne razumejo ali nočejo razumeti...