Nateg s strani S.P. Jevca kako naprej?

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.172
2.364
113
v lokalni ostariji
No, no - podizvajalec, ki je pri meni v sklopu menjave ogrevanja, na novo “vezal” kurilnico, je zamujal, sploh ne prišel, prekinjal delo, takrat ko je pa “delal” je bil pol časa na telefonu, kjer je “meneđiral” zamude pri ostalih strankah.
In žal takšni niso nikakršne izjeme.
Največja težava obrtništva je neenakomerno razporejeno delo. V enem trenutku je preveč dela, ljudje hocejo imeti takoj, ker oni imajo denar. Cez 1 mesec pa obrtnik.gleda v luft.

Z gobcem je lahko rect kako mora biti... Realnost je pa mal drugacna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.320
2.267
113
Največja težava obrtništva je neenakomerno razporejeno delo. V enem trenutku je preveč dela, ljudje hocejo imeti takoj, ker oni imajo denar. Cez 1 mesec pa obrtnik.gleda v luft.

Z gobcem je lahko rect kako mora biti... Realnost je pa mal drugacna.
Potem naj reče NE. Bomo poiskali drugega!
Ampak NE. Ste podjetniki požrtni in vse obljubite in še predujem. Pol pa vlečete, se skrivate, namesto da bi delal, ste na telefoni z drugimi, ki ste jih nategnili.
Je bil dogovor, držite se ga!
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Največja težava obrtništva je neenakomerno razporejeno delo. V enem trenutku je preveč dela, ljudje hocejo imeti takoj, ker oni imajo denar. Cez 1 mesec pa obrtnik.gleda v luft.

Z gobcem je lahko rect kako mora biti... Realnost je pa mal drugacna.
Največja težava večine izvajalcev je rečt NE - tega vam v doglednem času ne morem naredit.

Veliko dobrih izvajalcev ima problem z "meneđiranjem" svojih obveznosti do strank. Recimo pri vodovodarju še nekako razumem, da spusti vse iz rok in teče k nekomu, ki mu brizga voda okoli, ampak tega pri veliki večini drugih pač ne morem tolerirat.

Imam od letos recimo dve osebni izkušnji:
- malarji za foršprung in leseno fasado. Prišel na ogled z BMW in zlatimi ketnami kot dogovorjeno (bi mi moralo prvič zazvonit), prišla dva "boga pijančka" na rok kot dogovorjeno, narobe barva, šlampasta u 3PM, delai bodo štiri dni, na polovici drugega dneva bi že končala,... Zdaj mi je pa res zvonilo alarm povsod, ampak jebiga drugih 5 (kvalitetnih) ni niti mimo prišlo, en pa je dal ceno X 4 od normale, po sistemu, če si tak butl da to plačaš bom pa prišel.
- tlakovanje okoli hiše, nova ograja,...cca 400m2. Prišli na pol razkopali in šli, prišli razkopali ostanek in šli, prišli in zafršolali 5m od 30 ograje in šli,....... vse to v dveh mesecih, medtem jih pol orodja stoji na "gradbišču". Spet edini, ki so sploh prišli, drugi niti na klic ne odgovorijo.

Rezime: taki časi so v gradbeništvu, da kvalitetni lahko zavračajo, pri nekvalitetnih pa bi nam morali vsi zvonci zvonit, ker to da danes nimaš dela, je znak, da nekaj ne štima.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.172
2.364
113
v lokalni ostariji
Največja težava večine izvajalcev je rečt NE - tega vam v doglednem času ne morem naredit.

Veliko dobrih izvajalcev ima problem z "meneđiranjem" svojih obveznosti do strank. Recimo pri vodovodarju še nekako razumem, da spusti vse iz rok in teče k nekomu, ki mu brizga voda okoli, ampak tega pri veliki večini drugih pač ne morem tolerirat.

Imam od letos recimo dve osebni izkušnji:
- malarji za foršprung in leseno fasado. Prišel na ogled z BMW in zlatimi ketnami kot dogovorjeno (bi mi moralo prvič zazvonit), prišla dva "boga pijančka" na rok kot dogovorjeno, narobe barva, šlampasta u 3PM, delai bodo štiri dni, na polovici drugega dneva bi že končala,... Zdaj mi je pa res zvonilo alarm povsod, ampak jebiga drugih 5 (kvalitetnih) ni niti mimo prišlo, en pa je dal ceno X 4 od normale, po sistemu, če si tak butl da to plačaš bom pa prišel.
- tlakovanje okoli hiše, nova ograja,...cca 400m2. Prišli na pol razkopali in šli, prišli razkopali ostanek in šli, prišli in zafršolali 5m od 30 ograje in šli,....... vse to v dveh mesecih, medtem jih pol orodja stoji na "gradbišču". Spet edini, ki so sploh prišli, drugi niti na klic ne odgovorijo.

Rezime: taki časi so v gradbeništvu, da kvalitetni lahko zavračajo, pri nekvalitetnih pa bi nam morali vsi zvonci zvonit, ker to da danes nimaš dela, je znak, da nekaj ne štima.
Se strinjam, muka je reči ne. Oz težko je vztrajati. Ker atranke prosimo moledujemo pa potem izvajalec popusti in je kriza.

Težava je tudi da hodiš okoli, stranka pa vzame najcenejsega...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in McGiver

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Imel pri sebi obrtnika za polaganje lesenih tal. Se okvirno dogovoriva (okvirno = pridem v torek ali sredo). Pride v soboto, naredi ok. Pa ga vprašam zakaj je zamujal. In pravi, ja veste, veliko delam po Avstriji in tam ni zajebavanja, tam ima za vsak dan zamude penale (pri končnih strankah, seveda). Fino, sem rekel, hvala, si bom zapomnil.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.172
2.364
113
v lokalni ostariji
Imel pri sebi obrtnika za polaganje lesenih tal. Se okvirno dogovoriva (okvirno = pridem v torek ali sredo). Pride v soboto, naredi ok. Pa ga vprašam zakaj je zamujal. In pravi, ja veste, veliko delam po Avstriji in tam ni zajebavanja, tam ima za vsak dan zamude penale (pri končnih strankah, seveda). Fino, sem rekel, hvala, si bom zapomnil.
Ampak cena storitve v Avstriji je tudi krepko visja. In ce zasluži ni oznacen za cigana.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Ko obrtnik zamuja je cela panika. Ko zamuja nov iphone je pa čisto sprejemljiv.ali pa nov avto.

Jaz se z izvajalci dogovorim za okvirni čas prihoda, pol ure ali uro prej pa se še slišimo.tako je najmanj stresno.

Pa če kdo zamuja pač verjamem da ne dela to zato da bi mene jebal ampak ker enostavno mu je nekaj prišlo vmes oz se je zadržal pri stranki.
Kaj sedaj z iphonom mutiš? Dej potem noter še zamudo menstruacije pri ljubici vmešaj. To da nekdo zaj…, ne pomeni, da je ok, da nekdo drug nateguje.
To glede okvirnega časa prihoda je ok, če seveda nimaš vmes 50% situacij, ko stranko skenslaš, ker se ti je nekaj “zalomilo”.
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.172
2.364
113
v lokalni ostariji
Kaj sedaj z iphonom mutiš? Dej potem noter še zamudo menstruacije pri ljubici vmešaj. To da nekdo zaj…, ne pomeni, da je ok, da nekdo drug nateguje.
To glede okvirnega časa prihoda je ok, če seveda nimaš vmes 50% situacij, ko stranko skenslaš, ker se ti je nekaj “zalomilo”.
Ko zamuja obrtnik je grdi grdi ko zamuja kaksna druga dobrina pa nic ne de. Sej se trudijo. In potem ti ki pluvajo po obrtnikih jokajo kako ni nobenega obrtnika za dobit. Ja seveda ga bi ce pa so zate vsi nateguni, zlatarji, cigani...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Ko zamuja obrtnik je grdi grdi ko zamuja kaksna druga dobrina pa nic ne de. Sej se trudijo. In potem ti ki pluvajo po obrtnikih jokajo kako ni nobenega obrtnika za dobit. Ja seveda ga bi ce pa so zate vsi nateguni, zlatarji, cigani...
A si pogledal v sosednji avto forum, kako nekateri pljuvajo čez 10 mesečne čakalne dobe? Torej?
In še nekaj: je razlika, če se zmeniš, da bo nekaj narejeno čez 3 mesece in je potem čez 10 ali pa, če se takoj zmeniš, da bo čez 10 mesecev. Kaj praviš?

Pa samo tako: malo se poglej v ogledalo in nehaj metati ven 100 in en primer, ko drugi ''zamujajo''. Ker to ne opravičuje tega, da ti zamujaš in nateguješ folk. Res sem pa očitno čudak.

Pa še nekaj glede tvojega komentarja zgoraj, da je pri obrtnikih problem, ker bi vsi naenkrat in takrat imaš dela preveč, čez 1 mesec pa premalo. A veš kaj narediš? Strankam daš izbiro: 3 tedne, cena 100, čez 2 meseca cena 90. Rešeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.172
2.364
113
v lokalni ostariji
A si pogledal v sosednji avto forum, kako nekateri pljuvajo čez 10 mesečne čakalne dobe? Torej?
In še nekaj: je razlika, če se zmeniš, da bo nekaj narejeno čez 3 mesece in je potem čez 10 ali pa, če se takoj zmeniš, da bo čez 10 mesecev. Kaj praviš?

Pa samo tako: malo se poglej v ogledalo in nehaj metati ven 100 in en primer, ko drugi ''zamujajo''. Ker to ne opravičuje tega, da ti zamujaš in nateguješ folk. Res sem pa očitno čudak.

Pa še nekaj glede tvojega komentarja zgoraj, da je pri obrtnikih problem, ker bi vsi naenkrat in takrat imaš dela preveč, čez 1 mesec pa premalo. A veš kaj narediš? Strankam daš izbiro: 3 tedne, cena 100, čez 2 meseca cena 90. Rešeno.
Jaz samo razumem in vem zakaj pride do zamud pri obrtnikih. Ker vcasih tudi obrtniki ne morejo vplivati na te zamude. Ampak to knedlom nikakor ni jasno in so obrtniki grdi grdi. Obrtniške storitve niso na klik online.
Verjem da nobenemu obrtniku ni v interesu nategovat stranke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jest5

Guru
18. avg 2007
25.288
-8.466
113
Obrtniku, ki se prebukira, je v interesu nategovanje strank. Po možnosti še pobere 100% avans :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Verjem da nobenemu obrtniku ni v interesu nategovat stranke.
A res? Takim je primarni interes pokasirat denar, kakorkoli. In raje, kot da se odreče poslu, bo pač stranko nategoval z rokom.
Žal je pa to posledica strank samih. Če bi takemu naslednjič pokazale vrata, bi tak tip temeljito premislil, če se še splača nategovati. Ker pa je očitno to nova normalnost, jim pa dol visi in lahko nategujejo.
PS: Zakaj lahko razumeš, kako pride do zamika pri obrtnikih, ne moreš pa razumeti zakaj pride do zamika pri Iphone-u? Pač klasična dvojna merila, nje?

PS: sem imel primer stalne stranke, s katero se dogovorim za termin čez 10 dni (prej pač ni šlo z moje strani). Jo kličem osmi dan samo za potrditev termina in da jo spomnim in mi reče, da je našla že drugega, pa še cenejšega. Sem pogoltnil cmok, se zahvalil in rekel, da me veseli, da je uredila. No, 14 dni po tem me kliče, če bi pa le jaz prišel to zadevo uredit, ker jo je tisti cenejši lepo nategoval z rokom :) in nič uredil. Od takrat mi je ta stranka uredila še vsaj 4 stranke za katere vem. Je pa res, da je malo težko se odreči kratkoročnemu cvenku zaradi neke konsistentnosti. Ampak se dolgoročno fajn splača.
In tudi jaz sem že na kvalitetnega obrtnika čakal skoraj pol leta, pa ni bilo ravno enostavno. Zanimivo ne, da se temu obrniku pri meni in nobenih mojih znancih, ki so mi ga priporočili in sem jim ga jaz potem priporočil, ni ''zalomilo''. Je pa res je.. čakat pol leta, sploh sedaj, ko morajo snežinkice imeti vse pri riti v eni minuti po odločitvi za nekaj.
 
Nazadnje urejeno:

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.172
2.364
113
v lokalni ostariji
A res? Takim je primarni interes pokasirat denar, kakorkoli. In raje, kot da se odreče poslu, bo pač stranko nategoval z rokom.
Žal je pa to posledica strank samih. Če bi takemu naslednjič pokazal vrata, bi tak tip temeljito premislil, če se še splača nategovati. Ker pa je očitno to nova normalnost, jim pa dol visi in lahko nategujejo.
PS: Zakaj lahko razumeš, kako pride do zamika pri obrtnikih, ne moreš pa razumeti zakaj pride do zamika pri Iphone-u? Pač klasična dvojna merila, nje?
Jaz tudi razumem zakaj pride do tezav pri dobavi iphone. Itd. Pa zato prodajalec ni kar nategun in sedaj jih ogromno obljubi dobavo pa zamudijo...in je proizvodnja veliko lažje kontrolirana ter planirana kot obrtništvo.


Kako kompleksno je obrtništvo si ti ne mores misliti. In kje ter zakaj vse pride do zamud.

Imas pa tudi nategune ki vzamejo denar in spizdijo. Ampak nobenemu normalnemu oberbiku, ki dela vec let ni interes nategnt stranke
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.501
9.203
113
Jaz tudi razumem zakaj pride do tezav pri dobavi iphone. Itd. Pa zato prodajalec ni kar nategun in sedaj jih ogromno obljubi dobavo pa zamudijo...in je proizvodnja veliko lažje kontrolirana ter planirana kot obrtništvo.
Če ve, da ne bo mogel dobavit, potem je nategun. In nategne stranko enkrat in nikoli več. No, očitno je danes to vrlina in lahko tudi večkrat nategneš.
In recimo pri elektronskih komponentah se sedaj točno ve, kje smo. Meni je prodajalec lepo povedal, da roka žal ne more podati. Lahko je 3m ali pa pol leta in še več. To je to, pošteno. Drugi mi je pa za isti prenosnik obljubljal 2 meseca dobavni rok in sem rekel, ni panike, lepo damo v pogodbo vsak dan zamude penale, kar naenkrat sem slišal čričke. Kje misliš, da sem naročil prenosnik?
Leto nazaj se je pa res lahko zgodilo, da ni vedel, da bo zamuda. Potem pač nimaš kaj in ni nategun.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.707
6.281
113
Gor je tudi boljša storitev.
Ne neumnosti pisat.

Pa morda za AT to se ne velja...ce pa greva se bolj gor - Belgija, Nizozemska, Nemcija, je pa tako pomanjkanje obrtnikov, da so padli standardi. Ker dobri in veliki pobirajo delo za industrijo (kjer tud na polno laufa nadzor), za končne stranke je pa premalo izvajalcev. In so na trg prišli romuni in poljaki, ki pa imajo pac nizje standarde (al pa manj znajo, ne vem) in se je folk navadil da je kakor je.