Nasvet pri nabavi vrtne kosilnice

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
Ne daje se mi duplo denarja, pa po daljšem dežju ti trava uide previsoko in potem spet rabiš normalno kosilnico, da pripraviš teren za robota. Če bi imel polovico manj, bi razmislil o njem.

Če že, potem bi raje vzel riderja. Ampak, kot vidiš sprašujem za običajno kosilnico...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.321
943
113
Titograd
No če kupim kako Huso, potem sem že bližje 2k€, torej 4 kratnik cene navadne kosilnice. Trava zdaj pa je še šala mala proti temu čez 2-3 tedne, je komaj zdaj začela rasti, pa še to precej neenakomerno. Kolega ima robota Gardeno, kar je isti šmorn kot Husa, po nekajdnevnem dežju ni zmogla, je mogo z navadno pokositi. Res je bilo to samo 2 krat v sezoni, pa vendarle. Sicer pa je zadovoljen z njo.

Meni se 2k€ ne daje trenutno za robota.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Če ti in tvoj kolega z Gardeno tako pravita potem bo že tako. Samo za vaju sem poklical kolega z Huso AWD-jem, parcelo ima okoli 4000-5000m2 pa nič ne ve o tem. Robota ima že 3 sezone, ročne kosilnice nima. Aja točno, on živi na sušnem območju. Vse štima! :evil: Pa brez skrbi imam tudi ročno kosilnico če bo treba.
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Zdravo,

imam cca. 500m ki jih kosim z robotom, vse fino. Ampka prvi dve košnji oz. če posadiš novo travo (da jo ne zrije vsega robot) rabim eno kosilnico.

Ne potrebujem samohodne, vsaj 46cm.... Rem, mimovrste, zaloga, močnejši motror... al počakat tole v lidlu oz. ali mamo še kj podobnega?



Več nebi dajal za dve košnji na leto :)
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Zdravo,

imam cca. 500m ki jih kosim z robotom, vse fino. Ampka prvi dve košnji oz. če posadiš novo travo (da jo ne zrije vsega robot) rabim eno kosilnico.

Ne potrebujem samohodne, vsaj 46cm.... Rem, mimovrste, zaloga, močnejši motror... al počakat tole v lidlu oz. ali mamo še kj podobnega?



Več nebi dajal za dve košnji na leto :)

In kaj narediš na mestih kjer posadiš novo travo da ti robot vseeno ne gre tja? Zabiješ okoli kole? Sicer pa če posadiš na novo travo in malenkost zvaljaš ne razumem kaj bi ti naj robot zril?
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Če je ob robu, nimaš kj, ker je tam žica in gre tja vedno.... Če je na sredini, ima senzor in se izzogne če so kakšne ovire. Problem so robovi, tam obrača in če ni trave, koplje ko se obrača.

Gremo nazaj na kosilnico, kaj od teh dveh, al kaj drugega za 200-250€?

lp
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Kake robotske kosilnice to mate, da ne zmore 10cm trave pokosit? Jaz jo zakadim v travo, visoka kolkr pač je, tudi 20cm je že bilo, pokosi vse v nulo.
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Tam kjer je trava pokosi tudi pri meni vse... tam kjer je ni in je zemlja oz. ravno posejano... pa zrije, še posebaj če je malo mokro.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Travo tko al tko seješ spomladi, zdaj si že malo pozen. In če en teden ne kosi, ne bo zrasla veliko. V 14ih dneh pa že tolk zrase, da je za pokosit, 2x čez njo pa kosilnica že lahko zapelje in ji ne bo nič.
 

ptice

Fizikalc
23. jul 2011
225
172
43
Jaz uporabljam robota na cca. 1500 m2. Landroid L 2000. Deluje zelo dobro. Ni pa vsemogočen. Veliko je odvisno od parcele, ovir, naklona, dreves, odpadle veje, storži, itn. Ima dežni senzor, ki v primeru dežja robota pošlje domov. Problem je mokra trava, ki drsi. Še posebej pri naklonu ali ko se obrača na mestu in vkoplje zaradi ovir in vogalov. Spomladi, ko trava odžene, ne smeš biti prepozen, saj višje od 3-5cm ne zmore. Ali pa v primeru daljšega dežja. Zato občasno še vedno uporabljam predhodno bencinsko kosilnico. Pred robotom sem potreboval za košnjo cca. 4 ure, sedaj uro tam, kjer robot ne more.
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.158
2.256
113
Jaz uporabljam robota na cca. 1500 m2. Landroid L 2000. Deluje zelo dobro. Ni pa vsemogočen. Veliko je odvisno od parcele, ovir, naklona, dreves, odpadle veje, storži, itn. Ima dežni senzor, ki v primeru dežja robota pošlje domov. Problem je mokra trava, ki drsi. Še posebej pri naklonu ali ko se obrača na mestu in vkoplje zaradi ovir in vogalov. Spomladi, ko trava odžene, ne smeš biti prepozen, saj višje od 3-5cm ne zmore. Ali pa v primeru daljšega dežja. Zato občasno še vedno uporabljam predhodno bencinsko kosilnico. Pred robotom sem potreboval za košnjo cca. 4 ure, sedaj uro tam, kjer robot ne more.

Kolko te razumem po napisanem imaš "jeben" teren?
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Neumnost, kje pa je letos do nedavnega bila pomlad? A ti res misliš da če bi marca dosejal kaj trave da bi sploh uspelo do zdaj kaj skaliti? Niti slučajno, mislim da pravi čas letos za setev trave šele pride.
Odvisno kje živiš. Na primorskem je že dosti časa zelo toplo tako, da sem jaz že pred enim mesecem prezračeval in dosejal travo.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Pomaga po mojem že. Mislim ne vem nimam primerjave prej potem ali pa en kos prezračen drugi pa ne, vsaj ni to čisto isti kos travnika.