Nasvet pri nabavi vrtne kosilnice

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
To je teoretično ja. Zato pa piše odspodaj v drobnem tisku da je to 24 ur košnje in preprost vrt.
V praksi pa nimaš kvadrata brez ovir. Ampak maš neka odmaknjena področjam, puno jebenh grmov in drev pa take finte. Pol se pa zadeve malo zavlečejo. In če hočeš pri naključni košnji po vsej površini lepo enakomerno travo je pač tolko cajta zunaj.

Praktično gledano mi pa huski laufa 2x več kot je Bosch, ki je bil za do 1200m2.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.468
113
AL-KO je poceni za kupit.....so pa potem rezervni deli dražji....poglej si koliko pridejo pogonska kolesa (pri drugih ni bistveno drugače!)

Kar mene zmoti je da se vžiga samo na baterijo (poglej koliko pride nova zagonska litij baterija)

Je pa to realnost pri vseh.....baterijo valda pozimi pozabiš rekrerieat ker pač :) ....po 2-3h sezonah posledično crkne....potem pa 1/3 cene nove kosilnice :D
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Mene moti tudi, da je to nek model, delan očitno samo za Hofer... nikjer drugje google ne najde tega modela. Tak da, vprašanje kako bo z deli čez 3 leta?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.468
113
Tukaj imaš IPL.....vržeš kataloško v njihovo spletno stran in dobiš cene!
 

Priponke

  • 3320.pdf
    2,9 MB · Ogledi: 84

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Motor tak preživi večinoma. Edini, ki ga poznam, da mu je motor shodil, sem jaz :) po 12 letih shodil briggs, dal sem gor Loncina.

Mi je čuden 65 litrski koš, alkoti imajo 60 ali 70.

sicer pa, alkota servisirajo v vsaki vasi skoraj, to je res. Samo da ni go en levi model, delan dejansko samo za Hoferja in potem čez čas ne bo kakih določenih delov ali pa bojo izvenserijsko dragi (vžig recimo, me tudi moti, raje potegnem)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.468
113
Baterija je 86eur....koles ne najdem....so pa pogonska od drugih alko modelov 50eur +/-

Btw pogonski je samo en.....se pa rad znuca če ga vrtiš v prazno....al pa pobere plastičen zobnik notri če kje preveč zagrabi :)
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.155
2.254
113
Jaz imam doma eno Husqvarno, razmišljam da bi prodal, bila je kupljena lani konec sezone, realno je bilo z njo morda opravljenih 5-6 košenj.


Če je kdo zainteresiran za nakup me naj kontaktira na PM.
 

Irbis

Pripravnik
18. feb 2022
41
29
18
Agent je rekel, da je riziko previsok. Baje je pogledal v bazo in da cel Triglav nima nobene zavarovane.
Zavarujejo jo pod točko "5.1 - Tatvina premičnin - na dejansko vrednost" pri zavarovanju hiše.
V pogojih, katere premičnine so zavarovane, piše:
"robotske kosilnice v času, ko se ta nahaja na parceli, na kateri se nahajajo zavarovane stvari, ali sosednji parceli. Pogoj za zavarovalno jamstvo tatvine robotske kosilnice je, da ima ta vgrajen vsaj en zaščitni sistem proti kraji (vnos PIN kode za njeno uporabo, inštalacijsko ključavnico, časovno ključavnico, zvočni alarmni sistem, GPS modul za sledenje ipd.)"
Je tudi meni zavarovalničar najprej trdil, da se robotske kosilnice ne da zavarovati (oz. da je zavarovana, če ti jo ukradejo iz zaklenjene garaže), potem je pa preveril.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Alex in krava

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Ker tukaj vsi vse vemo :) Kupiti moram kosilnico, pa ne bi porabil preveč denarja za njo. V pogonu bo precej, večinoma na manj strmem terenu, nočem samohodne, morala bi imeti velik koš in čim širšo košnjo. Fajn bi bilo če bi imela še mulčenje in stranski izmet. Gledam eno Stigo za cca 300 EUR, je pa v tem rangu še mnogo drugih. Kakšen boljši predlog?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.870
5.468
113
Stiga multiclip 750s? 500eur

Brez koša....gnojiš tla...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Hja, zanimiva, ampak je finta, da pri nas vso travo iz koša uporabimo na vrtu za zastirko rastlin. Tako, da gnoji vrt :)
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Nočeš samohodne? Kako pa rineš pol to 35-40 kg zadevo (brez teže trave v košu)?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Nočeš samohodne? Kako pa rineš pol to 35-40 kg zadevo (brez teže trave v košu)?
Če je samohodna je to še ena stvar, ki lahko ali pa rada crkne. Poleg tega je pri pogonu tako, da vleče naprej pri meni pa zaradi konfiguracije vrta in okolice večkrat vlečemo kosilnico tudi nazaj. Potem so tu še različni uporabniki, ki ne razumejo, da se vse ne reši z brute force ;) in je potem...torej raje brez pogona, ker so noge in roke čisto dovolj močne, da bodo v času življenske dobe poganjale/porivale kosilnico.
 
  • Haha
Reactions: sajkek

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Pošteno. Ampak iz izkušenj… nevem, si ne predstavljam te krave rinit. Mam še eno staro brez koša in tisto ni problema. Sicer pa če pogon crkne ali ga nočeš jo lahko uporabljaš tudi brez pogona :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek