Nastradao sem v nesreci

18. sep 2020
3
0
1
Bil sem stradao v prometni nesreči, v kateri nisem bil kriv, zgodilo se je v Bosni in bil sem v avtu, ki ga je zavarovala Sava. Trpel je tudi moj otrok, ki je prejel majhno ponudbo. Tudi jaz sem prejel majhno ponudbo. Želim jih tožiti, vendar mi grozijo, da bom lahko vse izgubil.
Kaj lahko storim?
Potreben nujni odziv.
Hvala v naprej



1600425233670.png
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Koliko bo dobil tvoj otrok in koliko ti, da vidimo, ali se splaca toziti?
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Povzročitelj ima vozilo zavarovano verjetno v Bosni ? Vprašajte, za konkreten nasvet naše Žavarovalno združenje, ki tudi ureja zadeve v takih primerih.

Napišite koliko je škode na vozilu, kaj ponujajo, in kaj ponujajo za poškodbe za vas in kaj za otroka in kake poškodbe okvirno so bile, pa vam lahko, kdo, kaj več svetuje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Kje je bil.zavarovan avto.pozrocitelja?

Tvoja zavarovalnica.skoraj nima pomena, če nimaš nekega dodatnega nezgod dva zavarovanja na polici.
Dobi si odvetnika, včasih so vlekli cca 10% od dobljene odškodnine. Predvidevam da se jih še vedno splača najeti.
Poznam nekaj ljubljanskih...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
IPji so BiH....uporabnik ni izmišljen...

Če je kaj na primeru (da ni konstrukt) pomagajte...
 
  • Všeč mi je
Reactions: kacajdr
18. sep 2020
3
0
1
Sin je star štirinajst let. Izgubil je sprednje zobe, dojel sem, da sem 90-odstotni invalid. Vozilo, ki nas je zadelo, ima slovensko registracijo, ni pa bilo zavarovano in registrirano. Savsko zavarovanje sem tožil prek odvetnika. Od zavarovanja sem prejel majhno denarno ponudbo. Želim jih tožiti za več, vendar mi grozi, da bom izgubil to, kar so mi ponudili.
Naj jih tožim ali sprejmem ponudbo.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
824
495
63
Fantje tukaj te sprašujejo kakšno ponudbo si prejel?

To je pomemben podatek, ker so ti morda že ponudili solidno ponudbo in se ti zato ne splača v tožbo.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.666
6.226
113
Ne pozabite da so mu oni lahko dali ponudbo ki je pri nas nizka, v bosni pa povsem normalna... ker je njihovo sodstvo tu pristojno
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.260
5.819
113
pri taščici
Kdo ti je dal 90 odstotno oceno invalidnosti.
To si ti dojel, ali si bil tako ocenjen na komisiji zavarovalnice?
Predvidevam da je zdravljenje zaključeno.
Na osnovi česa si tožil zavarovalnico Sava, če avto ni bil registriran in zavarovan?
Vem pa da je pred 17 leti obstajala en trik katerega niti prvi moj odvetnik ni vedel. Drugi odvetnik je vedel za ta "trik". Kako je sedaj ne vem. Takrat je podobne primere prevzelo zavarovalno združenje. Moj primer je prevzela zavarovalnica kjer je bil avto nazadnje zavarovan.
Sem bil v precej podobni situaciji kot ti, s tem da niso bili vpleteni tujci. Je pa bila povzročiteljica brez izpita in neregistriran avto. S tem da je zdravljenje trajalo precej dolgo, pa se tožba potem ene 3 leta!
Dobil sem skoraj pričakovan znesek(90%) , zavarovalnica je v štartu ponudila cca 20% v tožbi dobljenega zneska! Lahko bi vzel, ali pa nadaljeval z izvedenci....in se je vleklo cca 3 leta.
Moraš pa biti realen in imeti dokaze v tvoj prid!

Za več podrobnosti in eventuelno kontakt odvetnika pa pošlji zasebno sporočilo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Pa če drži, da povzročitelj ni bil zavarovan, je verjetno zgoraj omenjena 'Sava' dejansko Pozavarovalnica Sava.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

B81

22. jul 2007
34.421
8.913
113
Jeba. Vemo kdo vozi nezavarovane avte. Zavarovalnice imajo nek sklad prav za take primere.