naročanje aliexpress

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz sem narocil 2 stvari eno 10 dni prej kot drugo pa je druga prisla en teden prej kot prva. Torej prva je prisla okoli 40 dan druga pa okrog 20.
 
Nazadnje urejeno:

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Vem kaj mislis ampak ni to. Saj dobis obvestilo in tracking ko poslje
wink-1.gif
druga posiljka je bila poslana 10 dni kasneje prisla pa kaksen teden prej.
Mi je pa aliexpres bolj vsec kot ebay. Se mi zdi bolj siguren.
 

futuristic

geđet frik
Osebje foruma
13. jul 2007
7.845
604
113
Če je poslana iz NL jo ne. Če pa je poslana iz kitajske in je večja kot 10cmx10cm je pa zelo velika verjetnost da jo bodo odprli.
Ne morejo pa pogledati vsega, ker potem bi dejansko morali cel dan delati, kar se pa ne spodobi za javno upravo...
evil.gif


Majhnih kuvertic do 5cmx10cm mi praktično nikoli ne odprejo (veliko naročam elektronske elemente; čipi, mosfeti itd...)
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če je kdo naročil salamonke z aliexpresa, v kaki škatli jih je dobil in kaj piše na njih made in... ?
lahko prosim za par detaljnih slik?
Hvala!
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
hudic je v detajlih skrit;) zato "vec ali manj iste" ni dvolj točno za mene:)
ampak, če praviš da so v vrečki, potem je vse skup vrjetno brez veze za mene.
če pa boš imel voljo in čas pa naredi sliko notranjega vložka, pa kje so narejene

moje (iz intersporta) mi še veno ne dajo miru
frown-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ker so po 3 mescih za v smeti, ker po enem letu odstaplja podlplat, se lomi podplat, se trgajo pini, se trga blago.
Dam zraven 5let stare adidaske, so kot nove v primerjavi s temi, pa so dale velikoo veliko več skozi.
Ne gre mi v glavo, da so lahko superge za 140€ tako strašno zanič!!
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Jaz sem 3 leta uporabljal SpeedCross2, kupljene v InterSportu. Najboljsa obutev, ki sem jo kdaj imel. Dejansko sem jih znosil do te mere, da sem podplate znucal do gladkega in da so se začeli trgati spredaj na pregibu.

Zdaj sem iz firbca kupil SpeedCross3 iz aliexpress-a in so po 4 turah na Pohorje zaenkrat vredu. Res pa je, da sem jih ob nakupu cele pregledal, če so vredu zašite in zaleljene predno se v njih nabere prah. Zalepil sem si samo dve manjši luknjici na podplatu čisto pri prstih ker je podplat zavihan navzgor. Vse ostalo je vredu. Zaenkrat nisem opazil, da bi bili slabši od originalnih.

Če bodo brez problema vzdržali eno sezono, si raje vsako leto kupim nove kot, da originalne gulim 3 leta.

Bom sporočil kako se obnesejo, ko jih malo bolj znosim.
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
526
35
28
Sairach
Punca jih je tudi naročila.
Te iz aliexpressa so made in Vietnam, tiste iz Hervisa pa made in China
smile-1.gif
Je še tudi nekaj manjših razlik v detajlih (sem enkrat gledal eno primerjavo med originalnimi in temi z aliexpressa).

Uporablja jih večinoma za sprehode in zdaj po parih mesecih je podplat že čisto gladek. Sicer pa mislim da je tudi pri originalnih obraba velika, itak so narejene za uporabi na bolj mehkem terenu. Pomojem so za vsakodnevno uporabo čisto ok, pa še barvna izbira je mnogo bolj pestra kot pri nas.

Kdo ve kako je s tem, da ti na carini ponaredke lahko uničijo?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
moje dvoje iz intersporta so tudi made in vietnam;)
90% so bile na makedamu in travi, in samo za hojo.

se morda spomneš teh parih razlik? da še jst pogledam.
 

Katunga

Fizikalc
1. sep 2007
1.068
0
36
Koper
teniske z alibabe so iste številke kot pri nas (Nike Air). Ko so prišle so se mi zdele šrot, zdaj po pol leta lahko rečem, da so kar v redu, se niso kaj preveč obrabile, imam pa stalno tisti občutek, da so slabše kot tiste v Hervisu, čeprav hodim v njih dobro. Že ko so prišle so se mi zdele, da so polne praha, se mi zdi, da me je vse srbelo en čas. Pol sem se navadil. Cena je bila izjemno ugodna. Tam je klavzula 40 day delivery warranty, so prišle 41. dan, ko sem že dal zahtevek za moneyback in sem dobil keš nazaj, teniske so pa ostale. Najboljša cena ever.
cheer.gif
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Meni so iz eu direct dealextreme poslali po "express" postNL posti, ki stane cca 10€, pri nakupu nad 30 dolarjev pa je brezplačna, 24.9. (Odposlano in tracking number) pa še kar potuje k meni. Status pošiljke je "sent to country of destination" že 3 dni, prej se je vozo po sortirnih centrih. Danes je 3 tedne odkar so pošiljko poslali. Iz dx.com ali ebay china je ponavadi po navadni posti prislo v 4-5 tednov. Ta express je taki nateg da večjega ni, dopuščam sicer da sem izjemen primer, tako da če ima kdo kako izkušnjo na plano z njo.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Zanimive ugotovitve, sam sem opzil okoli novega leta da so bile v intersportu v leseni škatli zapakirane, v hervisu pa v navadni kartonasti, izvora enih ali drugih pa nisem gledal.Za mularijo se jih pa pomoje splača naročit na aliexpressu, koncnjih preraste v enem letu ali pa sesuje da so samo za v kanto.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
To, da Hervis prodaja čudno robo je itak znano, je ravno isto kot da naročiš na aliexpress.