Napihljiv kanu ali kajak - nasvet

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Nabavil bi kanu ali kajak, da se gremo lahko malo potepat po jezeru. Večinoma bo torej v uporabi na jezeru, včasih tudi na morju.
Mora biti za dve osebi in še imeti nekaj prostora za kakšno zadevo dat gor, da lahko s seboj vzameš.
Kakšen nasvet kaj je pomembno pri kanuju? In pa katere znamke so kvalitetnejše. Ne bi zadeve kupoval samo za to leto.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Kolk si pa kaj pripravljen zapravit?
Mi rentamo enega od KxOne in je v celoti narejen iz dropsticha ( poden in stranice ) super trd, se ne povija po valovih, tečno je to da so boki precej visoki in je lazenje nazaj v čoln kar podvig.
Imam pa tudi od NRS ki ima dropstich poden pa klasično okroglo tubo na straneh, spet super trd, nizji boki in je lazje ven pa not, nekaj manj prostora v čolnu ....

Imho, dropstich poden je kar nuja, in pa ne kupuj tam kjer prodajajo sraufe ali kruh ....
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Napihljiv. Euri niso težava, ne bi pa kupoval najboljše zadeve ali pa pofla. Torej recimo nek srednj razred oz. največ kar dobiš za nek pameten denar.
Ne bo to v uporabi vsak dan.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Sem potem se 1x prebral naslov ....

Nima sup podna in se pomoje povija po valovih.

Vceraj dobil wn kaja od F2, ga danes odprem in posljem kaksno sliko ....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Kje naj torej preverim za ponudbo? A dropstich pomeni, da je močnejše dno v smislu, da se ne predre takoj?
 

Axi

Fizikalc
2. sep 2007
893
28
28
Sevylor, viamare, gumotex...viamare cca 200 eur...za to, kar ti opisujes, cisto ok. Gumotex solar cca 600 eur.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Viamare Pathfinder se do teže 170kg ne upogne nič, super plovn. Vlečem ga 7. leto po Poljski, severnih jezerih Finske, Jadran, naša jezera, zdaj se štirje montiramo gor, še dva mladička <20kg, pa gremo na sladoled.. Še par let bo zdržal, potem bomo preveliki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Imel sem eno sezono napihljiv Sevylor Colorado.
Moje mnenje: Ne kupuj ničesar napihljivega.

- po uporabi ga ne moreš posušit, pa če si še tako dosleden in začne smrdet
- napihljiv je kot banja na vodi, nima ugreza in vsaka sapica ga začne obračat, ne drži smeri
- stranice so visoke in te začnejo roke bolet, ker ne veslaš pravilno

Sem ga prodal in kupil SeaBird kajak iz HDPE plastike dolžine 4m. Povsem drug svet veslanja. Primerjava je moj skuter vs kawasaki RN6 od sina. Če sem prej naredil par zaveslajev sem počasi po vodi plul par metrov, zdaj z istim številom zaveslajev plujem vsaj 5x dlje, o hitrosti je pa sploh škoda zgubljat besede.
Če imaš namen uporabljat 1x na leto, zato, da otroci mahajo po vodi je napihljiv dober, za par km plovbo je pa matranje in hitro zgubiš voljo, ker nikamor ne gre. Bog ne daj, da začne pihat veter.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Uporabljal se bo točno za to, da nekajkrat na leto otroci in midva malo čofotamo po vodi ;). Ni namenjeno z njim delati neke ture.
 
19. jul 2007
2.755
1.476
113
Imel sem eno sezono napihljiv Sevylor Colorado.
Moje mnenje: Ne kupuj ničesar napihljivega.

- po uporabi ga ne moreš posušit, pa če si še tako dosleden in začne smrdet
- napihljiv je kot banja na vodi, nima ugreza in vsaka sapica ga začne obračat, ne drži smeri
- stranice so visoke in te začnejo roke bolet, ker ne veslaš pravilno

Sem ga prodal in kupil SeaBird kajak iz HDPE plastike dolžine 4m. Povsem drug svet veslanja. Primerjava je moj skuter vs kawasaki RN6 od sina. Če sem prej naredil par zaveslajev sem počasi po vodi plul par metrov, zdaj z istim številom zaveslajev plujem vsaj 5x dlje, o hitrosti je pa sploh škoda zgubljat besede.
Če imaš namen uporabljat 1x na leto, zato, da otroci mahajo po vodi je napihljiv dober, za par km plovbo je pa matranje in hitro zgubiš voljo, ker nikamor ne gre. Bog ne daj, da začne pihat veter.
Kompromis so zložljiivi kajaki:
- kompakten/zložljiv
- zmogljiv kot trden kayak

Leta 56 solo preveslal Atlantik
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Na Finskem sva se ustavila ob jezeru, v desetih minutah sem ga imel zrihtanega, sva za eno uro šla veslat, potem je rabil 10 minut sonca in en servet in je šel nazaj v avto suh. To je bila glavna fora. Isto Bohinj, Bled, avstrijska jezera, povsod sem ga že imel.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
446
25
28
Sam imam dva napihljiva kajaka in sicer znamke Advanced Elements. Pri enem imam tudi dropstich napihljivo dno pri enem pa ne. Kajaki so dražji so pa vrhunski napram drugim napihljivim, kar se tiče držanja smeri, hitrosti, ...
 

d3esaly

Fizikalc
1. jun 2008
446
25
28
Navaden je bolj blazina, ki jo polniš na max 1PSI, trdni pa je v bistvu kot mini SUP , ki ga daš v kajak in se ga polni na 6 PSI. Je v vseh pogledih boljši edino sediš bolj na trdem hehe.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Pozabil sem povedat na začetku ja. Pardon. Kajak, ki sem ga priporočil in ga uporabljam je v celoti narejen iz gume, kot gumenjaki. To je seveda bistveno. Zanj sem dal leta 2013 cca. 200€ pri Parsun podjetju. Od tod togost, stojim lahko na njem.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.019
771
113
Tu je ena analiza, tisto nožno pumpo sem takoj stran vrgel in zraven v nahrbtnik dal dvosmerno ročno pumpo.