Napaka objektiva Canon EF 50 mm f/1,8 II

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Dela na samem objektivu pa verjetno niti za eno uro ni
crazy1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ti lahko iskreno neki povem... na koncu se ti mal pozna, da si
nahrung002.gif


drgač so mi pa res všečne fotke. si našo galerijo pogledal? kako se ti zdi?

ontopic:
sem dobil objektiv, zdej bom naredil ta test, k ste mi ga predlagal. da vidimo, če so ga zrihtal, tko k je treba...
wink-1.gif


seveda, če vas zanima, lahko sličice objavim tudi tu.
smile-1.gif
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Od Atomikov naprej je res bolj bogo
smile-1.gif

Ravno prejle sm gledal fotke na Belvijevi strani. Dobro so ti uspele. Samo komentarje malo uredite, ker je dosti slovnicnih napakic
wink-1.gif
 

SnuffyZ32

Pripravnik
11. okt 2007
199
0
16
Obišči stran
Ah, jaz sem obupal nad svojim 50mm 1.8. Najprej je imel vsesplosni backfocus pri kratkih razdaljah in skoraj OK pri infinity. Potem sem ga nesu v garanciji ke nekam na canon na Fuđinama, ga kao kalibrirajo, odnos do stranke na podnu btw. Zdej pa razmeroma kokr tolk ok ostri pri kratkih razdaljah in pa katastrofalen front focus pri daljsih (dlje od 2m)... Sploh pri globinski ostrini zaslonke 1.8 je useless. Ga z extender obrocki uporabljam samo se za macro fotkanje kjer ne uporabljam AF.

Da ne omenjam da je prah prisel v objektiv po 5 dneh od kar sem ga mel doma. Cudno da v kit objektiv po 3 letih ni niti pikica prisla.

Najbrz mam sicer vsesplosno smolo s temi zadevami. Sem narocu Tamrona 17-50 f/2.8 in ni ostril dlje od 10m sploh. Je bilo potrebno kar nekaj prerekanja da sem dobil refund iz nemske trgovine. No, potem sem reku naj se gre vse skup solit, grem all out varjanto, kes na mizo, narocim canon 17-55 IS USM f2.8 za xy ojrotov... cakam mesec dni, buzeriram trgovino ki ga ma 'auf lager' kdaj bo kej to prslo, ker ga niso in niso poslali, potem se buzeriram dober teden da se spomnijo dnar vrnit in... Me je minlo vse skup. Zdej pa fotkam lepo na nikona f3, nekaj vrhunskih MF nikkor objektivov za normalne dnarje in Velvio 50, lol
smile-1.gif


lp,
Snuffy
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ooo, revež...
tongue-1.gif
ej, jaz sem pa zdaj res zadovoljen z njem. oster je čist na zadovoljivi ravni, edino pri f/1,8 je problem globinske ostrine - ostiš na oči, pa mal premakneš, pa so recimo oči ne ostre. tako, da koncerte delam, nekje med f/2,2 in f/2,5, kjer je pa objektiv ulala oster.

drugače imam pa samo tole za povedat tistim, ki slikajo na film - svaka čast!! zakaj? pri slikanju na film, ni popravnega izpita...
wink-1.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.588
288
83
www.kacnje.eu
Zanimivo. Pri meni je Canon 50 mm f1.8 najbolj zanesljiv objektiv od vseh. Tudi pri L objektivu imam malo backfocusa, pri 50tki pa je ostrenje odlično. O optiki itak ni izgubljati besed, ostrina, barve odlično. Sam sem ga uporabljal tudi okoli obrnjenega za pregledovanje diasov pred leti. Nobenega filtra, samo natakneš na objektiv in gremo ...
cheer.gif


S tem objektivom sem res zadovoljen - koliko je že pregaral in koliko uspelih fotk za cca 200 DEM (kupil v Trstu
redface-1.gif
).

Snuffy - če je težava z različni objektivi, bi veljalo razmisliti, da preizkusiš, če je z aparatom vse v redu. Mislim, da so pri nas res bolj šalabajzerji za te stvari, vendar bi morali pri kalibraciji vzeti vsaj dva ali tri objektive in preveriti tudi tvoj aparat. Povsem možno je, da greši aparat.
 

SnuffyZ32

Pripravnik
11. okt 2007
199
0
16
Obišči stran
> Sam sem ga uporabljal tudi okoli obrnjenega za pregledovanje diasov pred leti. Nobenega filtra, samo natakneš na objektiv in gremo ...

Hehe, kul, se nisem probal
smile-1.gif
No v praksi je nekaj problemov z ostrino na robu in ga ne slikam tako da zaseda cel frame in je na konc okol 5mpix.

Primer slikanega diasa

Glede focusing problema. Sem pomislil da bi bil body kriv, vendar z kit objektivom in 70-300 ostri vedno tocno. Tisti tamron je pa tako ali tako bil defekten. Problem bi lahko bil tudi z slabsim focusing sistemom v 350d kot v profi foticih, vendar glede na to da nekaterim dela zadovoljivo dobro, drugim pa ne... Aja, tudi na 400d sem ga probal in je bil isti smorn. Smola z leco. Glede na ceno sicer ni tragedija, se pa nebi strinjal s tistimi ki pravijo, "kaj pa pricakujes za 100eur". Ma pa velik ljudi 'smolo' s to leco, je kar nekaj tega napisanega na temo 50mm in 350d (dpreview, etc...).

lp,
Snuffy
 

mii

Pripravnik
29. sep 2007
126
8
18
Snuffy, tud moja 50ka je ena katastrofa, najprej sem jo mel dvakrat na servisu, pol sem jo zamenjal za novo in isto s.... Probal z ene 6imi aparati. Enostavno ostri kakor se ji zazdi. Ko zadane je ostra, ni nobenega back ali front fokusa, ampak če naredim isti kader 10 posnetkov so recimo prvi trije vredu, pol ene par ne, pol je spet kak vredu.