Napaka objektiva Canon EF 50 mm f/1,8 II

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sem si res omislil ta fotoaparat, ampak... slike dela nekam neostre. pa sem naredil en tak provizoričen test, in slikal tole našo karto Slovenije. in sem čisto paf. v Anhovem, ko sem slikal Nočno izmeno, sem to že opazil, po teh 5-ih slikah se mi pa to vseeno ne zdi normalno. popolnoma neostra slika pri F/1,8, pa sem rekel, prav, bom po stopnjah dvigoval vrednost odprtosti zaslonke. pri f/2,8 je slika še vedno meglena, mogoče je sama ostrina v tistem ostrejšem delu malo boljša...
tongue-1.gif










ocenite sami - meni se to ne zdi normalno. naj nesem na servis, in če, kaj naj jim rečem? objektiv pa nujno nucam v petek in soboto - petek moram slikat Noč radia Belvi, v soboto pa v Novem mestu Dan D-je in Siddharto... kolk hitro to porihtajo?
 
Nazadnje urejeno:

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Menda so tele velike zaslonke bolj mehke. Vsaj, ko sem gledal primerjave ostrine pri različnih objektivih, so bili pri velikih zaslonkah (pod 4) vsi zelo mehki.
Preveri moj link za primerjavo objektivov iz teme o teleobjektivu.

lp
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
že bolj mehki, to sem tudi jaz vedel, da bo mehkejši, ampak ne more potem biti v spodnjem in levem delu čisto meglen, v zgornjem in centralnem delu pa okej... zato mislim, da je nekaj drugega vmes. fokusira drugače okej, samo to me pa res moti...

če ga nesem na servis - imam kaj za zgubiti?
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
mja... pri popolnoma odprti zaslonki pa res ne moreš pričakovati najboljših rezultatov. Praviloma je najbolj ostra slika ko zaslonko malo zaštopaš... Torej za nifty-fifty na F4.0.

Sicer pa - človek božji, ta objektiv stane 100€...:) sicer pa lahko kupiš 50mm F1,4 ali celo F1,2 sam hudo veliko se ne bo poznalo (no razen pri ceni seveda).

PS: Očitno si bova konkurenco delala na Belviju. Jst mam enak objektiv
wink-1.gif
 

Ares

kamikaza
19. jul 2007
4.622
0
36
to je tud meni čudno, da imaš izostreno v zgornjem desnem kotu in ne na sredini...
crazy1.gif

jest bi ga odnesel da ga vsaj pregledajo.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.358
9.778
113
kod Džej-Zija
Če si res sfokusiral na sredino, pa je ostro zadaj, imaš težave s kalibracijo objektiva. Še malo potestiraj. Če bodo rezultati konsistenti, potem zadevo nesi na servis.

Sicer se boš moral kar navadit, da ima Canon težave s front ali back focusom.
crazy1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
to sem pa tudi opazil, ko sem danes sodelavko slikal za na net, portet kot portret pač, pa sem jo seveda fokusiral čez oči - je bilo desno oko neostro, levo oko in desni uhelj pa sta bila ostra... pa že v Anhovem sem opazil, da je dostikrat naredil, da je bil recimo vrat kitare oster, izvajalec pa ne, oz., obratno. no, sej, pr obratnem, je bil prav lušten efekt, ampak...



kje te stvari najhitreje popedenajo? nujno rabim vsaj do petka...
tongue-1.gif




pa linki spet ne delajo!!
 
Nazadnje urejeno:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.358
9.778
113
kod Džej-Zija
Glede na to, da imaš nov objektiv z garancijo, boš moral zadevo nesti kar na uradni servis, če boš hotel uveljavljat garancijo. Do konca tega tedna pa objektiva v nobenem primeru ne pričakuj popravljenega. To ti bo uspelo le z zelo veliko sreče.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.358
9.778
113
kod Džej-Zija
Poglej, kaj ti na deklaraciji piše. Če se prav spomnim, je za foto robo 3A, nisem pa 100%, ker že kar nekaj let nimam Canona.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
Nekje sem ujel številko cca. 100 EUR za kalibracijo. V primeru garancije seveda zastonj.

lp
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
objektiv ni star niti teden, lepo prosim. v četrtek, 30.8. sem ga kupil, ker ga je sodelavka dan prej, in je mela res hude fotke. ostre kot britev. na podlagi tega, sem se potem odločil za nakup. šel v Mixi, ga niso meli, šel v Big Bang, sprobal dva objektiva, ki so ju imeli na zalogi, s tem, da je en (ta ki sem ga kupil, imel kar okej fokus) bil na polici, kot razstavni eksponat, drug popolnoma nov, še zapakiran, ampak s strašnim backfocusom, katerga je opazil tudi prodajalec in rekel, da ga bodo najverjetneje kar sami poslali nazaj. kupil, v soboto ponucal na Anhovem, pa se mi je že flare full čuden zdel (pa tudi kolegici, ker njej ni delal nobenih težav sploh), ker je v vsaki malo močnejši luči na nasprotni strani slike naredil odsev te luči...

drugače pa dober objektiv, fokusira dobro (razen črn objekt na temnem ozadju, tu mu tudi flash ni pomagal), full uporaben - samo tole bi bilo treba porihtat. nič jutri nesem na servis. prej ko ga, večja je možnost, da ga v petek do 16h že imam.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
50/1.8 imajo velike probleme s front fokusom. Tako da ga bo treba skalibrirat, pa bo OK.