Napaka objektiva Canon EF 50 mm f/1,8 II

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
PS: Očitno si bova konkurenco delala na Belviju. Jst mam enak objektiv
wink-1.gif
Samo da ne bos men drena delal
evil.gif
Se bomo že kako zmenil, da bo vsem prav...
10.gif
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Se opravicujem
redface-1.gif




Pa da ne bom toliko offtopic.



@Dizzy: Kolikor sem testiral svoj objektiv na testni strani nimam FF ali BF. Lahko ga neses nazaj, samo do petka dvomim da bo gotov. Ti bom jest mal svojga posodu, ce bos hotu
nahrung002.gif








@DrM007: ti me pa lahko tud butnes, ko bos tam.
 
Nazadnje urejeno:

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
ja če ostanemo pri temi:

tole je moj test, na F1,8 1/200s, ISO100 pa flash, auto WB itd...
 

Antonioo

Pripravnik
3. sep 2007
344
0
16
nevem ce je ze kdo napisu, ampak objektiv mej pravokotno na zemljevid, ker ce ga slikas iz strani ti pri 1.8 pac zmanjka globinske ostrine. se 1x napopi une slike ker men jih ne odpre, da vidm ce je napaka res v tem. kokr crop gledam nevem kaj bi lahko blo druzga..
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
sem slikal kar pravokotno tale zemljevid, nic od strani. zato mi je cudno. sem gledal se slike z Anhovega - med slikami dogajanja na odru se ne vidi kaksnih napak, le obupen flare na trenutke. ce sem pa slikal kje drugje, pri kolikortoliko veliko svetlobe, se je pa slika zapacala tako kot na zemljevidu. kar se tice back in front fokusa - ima lahko to vezo pri neostrosti slike?



@DJ Beat & DrM007: za vse bo dost placa...
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Back in front focus ima veze takrat, ko je zelo hud. Če pogledaš moj test zgoraj - če bi bila tista sredinska črta meglena ostrina pa nekje daleč spredaj ali zadaj potem seveda ima veze, ker ti aparat vedno izostri sliko pred ali pa za objektom, za katerega bi rad da je oster.
Bolj ko odpreš zaslonko, krajša je globinska ostrina in zato so težave bolj očitne. Zato se tisti zgornji test opravlja pri popolnoma odprti zaslonki. Sicer bi bil cel list izostren in to prav nič ne koristi...
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Čisto možno, da ima tvoj objektiv težave s front/back focusom, venda si najprej na tej strani:
http://www.dofmaster.com/dofjs.html
izračunaj, kakšna je globinska ostrina fotografije v tvojem primeru.
Pri recimo EOS 350D, 50mm, f 1.8 in razdalji 50 cm do objekta, imaš globinsko ostrino pičlih 0,61cm, kar pa je zelo malo. In moraš biti precej natančen, da boš imel cel tisti tvoj zemljevid znotraj teh 0,61cm. Druga zgodba je, če pa objekt slikaš na večji razdalji...
Pač - zgolj v vednost in ravnanje
wink-1.gif


LP...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
čakam, da ga dobim s popravila.

jezen sem ko pes, ker mi ga niso niti pogledali od ponedeljka do petka, pa lepo sem jih prosil da se mudi. pa so rekli, da bodo poskušali zrihtat... pa ga še pogledal niso...
tongue-1.gif
če bi rekel da plačam s kešom, se grem stavt, da bi bilo že narejeno, tako pa garancija...

sem moral v soboto koncert skenslat, pa hvala DJ Beatu, da mi je svojo 50-ko posodil, da sem vsaj Belvijevo noč naredil...

do naslednjega petka mora bit nujno porihtan, ker ga rabim NUJNO!!

aja, rekli so da je možno, da je kriv samo backfokus, pa da bo mogoče samo to krivo...

js pa sumim, da je leča malce zamaknjena notri, ker ne more potem bit slika na eni strani ostra do jaja, na drugi, pa kot da bi jo z margarino namazal...
tongue-1.gif
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Kako so ti v petek ratale fotke?

Daj mi se povej, kaj imate v petek (na koncu si mi govoril, ampak sem hitel pospravljat opremo in se nism veliko zapomnil
redface-1.gif
)
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.592
177
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
so ble okej fotke.
smile-1.gif
ko zvem, ti povem, pa boš lahko pogledal.



kar se tiče tega petka - podobna zadeva kot v Kranju, le da bo v Ljubljani v BTC-ju pred Kolosejem, Ritem mladosti.
smile-1.gif




če te zanima - PM.
wink-1.gif




sta me pa navdušla nad teleobjektvi, tako da zdaj šparam za eno tovrstno zverino. pa k bi vsaj moja 50-ka tko delala, kt tvoja...
tongue-1.gif




aja, kako tvoje slike? kak link mogoče?
grin1.gif






EDIT: slike so že v procesu nalaganja... bodo že danes na zgoraj omenjenem naslovu...
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Dva tedna? Vsaj tak vtis dobim, ko berem poste na različnih foto forumih...