Namerna povzročitev nesreče?

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Pred kratkim sem videl, kako je kolesar zapeljal pred avto, ki je stal na prehodu za pešce in čakal, da se vključi v promet, ter se mu vrgel na havbo
bonk.gif

Sedaj pa vidim, da je to kar nacionalen šport. Danes je invalid na električnem vozičku zapeljal iz stranske ulice direkt pred očetov avto in padel na prehod za pešce. Pride policija, rešilec in seveda ugotovitev policije, da je oče kriv, čeprav je do trka prišlo izven prehoda za pešce. (Avto se je ustavil s kolesi 30cm pred zebro ter 20 cm s tablico čez zebro)
Sedaj pa pride zanimivost. Policija popiše izjave treh invalidov, ki so se ponudile dati izjavo, da so videle nesrečo in naj bi vozile za očetovim avtomobilom (ob prihodu policije so imeli avto parkiran na nasprotni strani ceste in v nasprotni smeri trka?) Izjave očeta, da je invalid na vozičku nenadoma pospešil vožnjo pred avto niso upoštevali.
Sedaj smo pridobili izjavo priče, ki prav tako pravi da je videti, da je invaild namerno pospešil na glavno cesto.
Oče je šel takoj obiskati ponesrečenca in ta mu je takoj hitel povedati, da je motor vozička sedaj zanič in da stane 1000€
confused-1.gif


Malo sem se pozanimal o tem invalidu in vsi trdijo, da je zelo konfliktna oseba!

Vem, da bo moj oče naje..., ampak malo bi tudi rad zagrenil življenje temu tipu. Zato sprašujem predvsem Cifro, kaj je storiti, da bi ta ku... čim težje prišel do odškodnine. Ali naj podamo prijavo za sum prevare zavarovalnice z izjavo naše priče ter isti sum prijave na policijo?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Kaj veliko razen zavlačevanja niti ne morete narediti. Prijave niso smiselne in za njih nimate prepričljivih dokazov, invalid jih pa ima, čeprav, kot praviš dogovorjene. Tudi pogled policije je verodostojen in če se postaviš na njihovo (policajsko) stran normalen. Voznik je trčil v invalida. Le ta ima priče kako se je dogodilo. Kaj naj pa drugega napišejo.



Oče bo izgubil 3 PR obveznega zavarovanja in je lahko še tako jezen. Finančno ovrednotite izgubo in jo primerjajte s plačilom sodnega izvedenca, advokata, tožbo, izgubljenim časom in negotovosti izida in ugotovili boste, da nima smisla.

Kot pravijo na jugu, ima boga i zanjega. Sicer mu ne želim slabega a če to počne namerno se pa tudi človeška solidarnost neha.


Zavarovalnica bo poslala dopis v katerem bo prosila, da se izjasnite o nesreči. Napišite vse kot je bilo in oddajte. Ker če je bil mož na urgenci potem bo padla tudi odškodnina za telesne poškodbe in od stopnje poškodbe je tudi odvisno ali se bo mogoče vmešala tudi država (tožilstvo) zaradi povzročitve telesne poškodbe, kar pa ni več fino.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Hvala za odgovor!

Vemo, da nimamo skoraj nobenih šans zato ne mislimo vlagati nobenega denarja v odvetnike, ker tudi če bi bil on dokazano 100% kriv od njega ne bi dobil nobene odškodnine za škodo na avtu, rad bi mu le malo zagrenil življenje.
Sumljivo mi je tudi, da ko se je prejšnji mesec "vrinil" pred mano na bančni okenček spraševal uslužbenca, če ima že kaj nakazano. Ja, hudiča ali ne ve kateri dan mu nakažejo socialno ali invalidsko? Dvignil je lahko samo 20€ in izpraznil svoj račun
frown-1.gif
Morda je pričakoval denar od kakšne od svojih prejšnjih akcij?

Zanima me samo, če zavarovalnice, kaj pritisnejo na sumljive tipe ali jim vedno brez problema vse izplačajo.

sicer pa tako kot praviš :ima boga i za njega"
evil.gif
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Triglav ima detektivsko agencijo, ki se ukvarja s takimi rečmi. Mogoče dopis na to službo. Poznam primer, ko sta se z detektivom, pred izplačilom, dobila na licu mesta in "predebatirala" kako se je vse skupaj dogodilo. A v vašem primeru je to težko. Slike, dokazi, priče ...

Mogoče ga bodo samo preverili in kaj lahko (to bi bila opcija) ugotovijo, da ima tip vsak mesec dve, tri take nezgode. To bi bilo pa že za kriminaliste. A do takih podatkov ti ne bi prišel.